Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 660 от 677 ПърваПърва ... 160560610650658659660661662670 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,591 до 6,600 от общо 6761
  1. #6591
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Темата бе за положението в северозападния район!

  2. #6592
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Темата бе за положението в северозападния район!
    И какво е положението? Има ли много сняг? Колко градуса е в момента?

  3. #6593
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ей това е много вярно. Като народ ние не сме по-прости от останалите европейски народи. Обаче ни куца морала и затова все по-назад оставаме.
    Пък реагирах на колегата, защото всеки трети пост му е обида към един конкретен участник. Ясно ни е неговото отношение, защо и откога е такова, но не е нужно по всеки повод и по всяка тема това да ни се натрапва. Да си отворят тема двамата, па да се чумосват там колкото искат. Сега какво е - единия се обадил, другия веднага се чувства длъжен да "му натрие носа" с възможно по-нецензурни епитети, а от време на време, като се присети, да залепи по нещо по въпроса и в останалите теми. Е това не ми харесва и си го казвам съвсем културно. Както не ми харесват и несвързаните и неграмотно написани мнения на друг един по-горе споменат колега. Но си трая и не реагирам, за да не става олелия, защото това е просто един форум за споделяне и е добре да се чувстваме комфортно и спокойно, пишейки в него.
    Ако нещо те притеснява напиши ми на лични.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #6594
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Нищо лично, съображенията ми са изцяло принципни и добронамерени към нашата обща форумна битност.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #6595
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нищо лично, съображенията ми са изцяло принципни и добронамерени към нашата обща форумна битност.
    А бе човече пиши на лични за да не занимаваме всички.Не за друго. А на мене ми е ясно , че хвърлиш ли камък в тинята не може да останеш чист.Но ситуацията понякога налага и да се изцапа човек.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #6596
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху нея.

    Слушай Йоан 8:7Йоан 8:7

    Онези, които желаят да съдят другите, трябва да са чисти сами по себе си. Този стих често се използва като извинение на греха. Някои хора смятат, че нито един човек не може да бъде обвинен, понеже всеки човек е съгрешил. Но това не е така: този стих не ни дава основание за извинение на греха. По-скоро той обвинява и онези виновни, които никога не са били улавяни в греха си.
    http://bibliata.zahristos.org/?t=6&q=%D0%99%D0%BE%D0%B0%D0%BD%208:7&bot_test=1
    .................................................. .............................................
    П.П.Днес е един хубав ден за българската демокрация - преди половин час се регистрира КУРЕЦ (Коалиция за Успешно Развитие и Европейски Ценности).

  7. #6597
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Градежа започна Тия септемврииски майки в тази топла зима е така. Всчики късни майки са много добре в моемта, а бяха най слаби есента. Декември когато слагах питките, видях един не е направил хубаво кълбо, без майка и днес в хубавото време тръгнах да го обедиявам, но съм малко закъснял, останли 100 пчели в единия ъгъл. Тръснах ги на земята и прибах кошера, та за сега 1 загуба, но майката беше 20г. и не работеше добре, но я оставих понеже беше грамадна и ми беше жал да я убия.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 273945117_494103775439584_6407002083368660239_n.jpg‎  

  8. #6598
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Градежа започна Тия септемврииски майки в тази топла зима е така. Всчики късни майки са много добре в моемта, а бяха най слаби есента. Декември когато слагах питките, видях един не е направил хубаво кълбо, без майка и днес в хубавото време тръгнах да го обедиявам, но съм малко закъснял, останли 100 пчели в единия ъгъл. Тръснах ги на земята и прибах кошера, та за сега 1 загуба, но майката беше 20г. и не работеше добре, но я оставих понеже беше грамадна и ми беше жал да я убия.
    И от други колеги съм чувал или чел добри отзиви за късните майки... Аз така и не можах да направя. От 13, 14 опита, за 4 години, се върна от бр. полет само една. Нещо ги лови и не зная какво. Опитите за късна самосмяна, които съм наблюдавал, също са неуспешни.

  9. #6599
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И от други колеги съм чувал или чел добри отзиви за късните майки... Аз така и не можах да направя. От 13, 14 опита, за 4 години, се върна от бр. полет само една. Нещо ги лови и не зная какво. Опитите за късна самосмяна, които съм наблюдавал, също са неуспешни.
    лястовиците

  10. #6600
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    лястовиците
    Най-вероятно. Покрай мен има много скорци, но съм сигурен, че не ядат пчели, или поне летящи пчели.

 

 
Страница 660 от 677 ПърваПърва ... 160560610650658659660661662670 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •