Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 557 от 677 ПърваПърва ... 57457507547555556557558559567607657 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,561 до 5,570 от общо 6761
  1. #5561
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Вчера ги проверих моите и отново са същата бройка като предния път. Отворих няколко по-слабички и ми се струва, че може да не дочакат пролетта. На някои от тях им бях сложил от питката в пликче и не я бяха яли, за това я махнах и им обърнах по една пита с мед завита отгоре с плат и найлон. До сега такива слабаци ги оставях и каквото стане от тях ама сега ще опитам с нещо да помогна.
    При експеримента с плата и найлона за сега влага по плата няма и го оставям още една седмица така. Пчелите са под питите и чоплят ама не се взели почти нищо. Намерих и няколко кошера с хранилки и им сложих мед, да видим дали пък така ще вземат. Понеже хранилките нямат капаци ги покрих с така модерния найлон
    Медец

  2. #5562
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Къде ги гледате тези прогнози? Дават го 2-3 дни +3 до -10.

    https://www.sinoptik.bg/montana-bulg...729114/10-days

    Mинлата година Март пада до -15 нощите ако не се лъжа и то за една седмица и нямаше проблем а сега това е нищо.
    Март още не е дошъл така че не можем да кажем какъв ще бъде, освен ако не се доверим на синоптиците, а пък тях като ги знаем какви познавачи са лично аз никога не бих заложил на техните прогнози, за това предпочитам да „заложа“ на по сигурния вариант с „храната над главата“ за да не съжалявам после за пропуснати ползи...

  3. #5563
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Март още не е дошъл така че не можем да кажем какъв ще бъде, освен ако не се доверим на синоптиците, а пък тях като ги знаем какви познавачи са лично аз никога не бих заложил на техните прогнози, за това предпочитам да „заложа“ на по сигурния вариант с „храната над главата“ за да не съжалявам после за пропуснати ползи...


    Така се увеличава себестойноста на меда.Акация ли ще гониш ако не е тайна?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5564
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Март още не е дошъл така че не можем да кажем какъв ще бъде, освен ако не се доверим на синоптиците, а пък тях като ги знаем какви познавачи са лично аз никога не бих заложил на техните прогнози, за това предпочитам да „заложа“ на по сигурния вариант с „храната над главата“ за да не съжалявам после за пропуснати ползи...
    To аз се майтапя че ще събират от кокичета ама днес видях че един капак не е затворен добре и като надникнах гледам пчелите ударили в задната летва. Аз бях сигурен че имат мед, но нещо започва да ме човърка, та може да ги погледна всичките да видя дали някой има нужда от хранене, защото ще ме е много як ако уморя някой от глад. Ако има ще са малко и то най вече тези с късните самосмени защото майките изглежда са натиснали да снасят и храната върви. Иначе напредвам с инвентара 400 рамки са готови (остават 100) а 30 корпуса чакат боядисване и 15 капака също. За 10 дена съм готов, ще останат само дъната, но те не са на зор ще ги правя лятото когато имам време.

    Между другото от като станах пчелар за първи път останах без мед, даже връщам хора. Има търсене, мед няма а дано се оправят нещата.

  5. #5565
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не те ли е изстрах от самосмени и роене много преди да дойде пашата?Това време топлото е предвесник на дожд.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5566
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не те ли е изстрах от самосмени и роене много преди да дойде пашата?Това време топлото е предвесник на дожд.
    Каквото и да стане ще се оправя, а и комшиите имат нужда от някое рояче Разбиване и обединяване този филм съм го играл и после на слънчогледа 4-5 магазина, няма страшно само да сме живи и здрави!

  7. #5567
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Каквото и да стане ще се оправя, а и комшиите имат нужда от някое рояче

    Роя не е добре за себестойноста на меда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5568
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Роя не е добре за себестойноста на меда.
    Както казва един приятел: ще има и за комшиите пък и за мен ще остане

  9. #5569
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Както казва един приятел: ще има и за комшиите пък и за мен ще остане


    Това не е правилно мислене.Гледай ти да намажеш от комшията.Я виж по ДеМиСа как ни ограбиха и гулеми и БИО.Вчера говорих с оня горе и той ми каза на 100лв взети 3 семейства той щял да взема.А на тия дето нямат семейства кот си решил той.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5570
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Студа е взел една жертва, а 3-4-5 слабаци се клатят и вероятно ще паднат. За мен това са приемливи зимни загуби, с оглед на това, че очаквах бройката да падне значително под 100. Времето е супер, теменужките цъфнаха и сезона стартира.
    Тея найлончета ми харесват и 3-4 слабички семейства ще оцелеят благодарение на завиването. При един кошер плата над питата е бил с дупка + найлона над плата се е повдигнал и конденза си стои на капчици върху него, пчелите отдолу се наредили като войници и пият, а под платното хрупат за страх. Тази постановка направо ми хареса. Имаше и намокрени парцали под найлоните, но без мухъл.
    В края на седмицата ще ида да ги отворя всички да си поговорим за новия сезон какво ще правим или не.
    Медец

 

 
Страница 557 от 677 ПърваПърва ... 57457507547555556557558559567607657 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •