Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 625 от 677 ПърваПърва ... 125525575615623624625626627635675 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,241 до 6,250 от общо 6761
  1. #6241
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Кънев Виж публикацията
    Вижте му пчеларския район на колегата.
    Видяхме го. Даже си има и рапица. Акация, драка , липа, това много ми прилича на моя регион, Източни Родопи- 240 м. н.в.

  2. #6242
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Трънката не цъфти ли в края на март, поне при нас е така.
    https://diagnozata.bg/%D0%B1%D0%B8%D...B0%D0%BA%D0%B0

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Драка.png
Прегледи:      260
Размер:	971.8 KB
ID:	10509

  3. #6243
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Пчеларска идилия извадих си три тенекии мед от 30 семейства, имам си пълзящи имам си и доволно количество акар, майки се оплождат други не . Първият слънчоглед чука на вратата, вторият и третият ще се забавят и те така.

  4. #6244
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Пчеларска идилия извадих си три тенекии мед от 30 семейства, имам си пълзящи имам си и доволно количество акар, майки се оплождат други не . Първият слънчоглед чука на вратата, вторият и третият ще се забавят и те така.


    С какво мислиш да бориш акара? И при мен шантава година, изядоха почти събрания мед в магазините, майки не се оплождат, майки не се приемат от отводки. Поне плодниците пълни и ако даде хубаво време, може да съберат от липата.

  5. #6245
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    За отводките съм поръчал ленти. Поставил съм строителна рамка на единият пчелин да видя за проба, че досега не съм работил с нея. На единия пчелин има принос система хибридна. На другия пчелин ДБ приноса спря за седмица но сега почна по малко но дадана пълни долу. Ако държи време на него имам три реколти слънчоглед през две седмици. Най големия е до колана и до месец ще цъфне. С първите майки нямах проблем с приемането и оплождането. Чакам вторите и люпене на трета партида, но по закона на Мърфи плана за годината се промени и съответно закъснявам. Основните ще ги третирам след медосбора, до тогава ще търпят, защото нищо не ми идва на ум.

  6. #6246
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    В неделя вадих строителни рамки и чоплих търтеево пило - на някои почти всяка какавида е опаразитена, на някои няма нищо. Не стигна времето да вадя запечатаните пити и да цапам центрофугата. Вдигнах нагоре пълните корпуси и магазини и подпъхнах под тях празни с изградени пити. Дали е правилно че ги пъхнах под пълните или трябваше отгоре да ги сложа?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #6247
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако ползваш ханеманови решетки е правилно. Ако не ползваш, празния се слага отгоре върху започнатия магазин. Така той играе роля на медена шапка, и донякъде възпрепятства майката да ти осемени магазина. В борбата с акара ползвай ленти с оксалова киселина.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #6248
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако ползваш ханеманови решетки е правилно. Ако не ползваш, празния се слага отгоре върху започнатия магазин. Така той играе роля на медена шапка, и донякъде възпрепятства майката да ти осемени магазина. В борбата с акара ползвай ленти с оксалова киселина.
    Пак си чел грешната книга. Втори магазин се слага, когато разлеят леко първия и то -под него. Сложиш ли го отгоре, пчелите не минават през меда / нектара /и може да си остане празен.

  9. #6249
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пак си чел грешната книга. Втори магазин се слага, когато разлеят леко първия и то -под него. Сложиш ли го отгоре, пчелите не минават през меда / нектара /и може да си остане празен.
    Ти си чел правилната, но май само нея. Дори по правилния начин е точно този, който отричаш.

  10. #6250
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти си чел правилната, но май само нея. Дори по правилния начин е точно този, който отричаш.
    Да, само нея. Ти сам си писал, че другите са преписани от нея. А и когато е писана " правилната книга " - не се пишеха книги от сульо и пульо.

 

 
Страница 625 от 677 ПърваПърва ... 125525575615623624625626627635675 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •