Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 303 от 677 ПърваПърва ... 203253293301302303304305313353403 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,021 до 3,030 от общо 6763
  1. #3021
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    На едната табла имаше около 20 акара, на другата около 40. Не знам, това много ли е, или малко. Това семейство с по-малкото акари бе по-слабото, с по-малко пчели. Пред кошерите не съм забелязвал пълзящи пчели, които да не могат да летят, което би било сигурен признак за силно опаразитяване.
    20-40 броя на семейство след опушване с ОК си е абсолютно нищо.Ако действително имаш малки кълба,то причината е някъде другаде.Не е в осмокракия,както се е изразил колегата Гогол.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  2. #3022
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не разбирам какъв е термина "опушване с ОК"? Чувал съм за сублимация и третиране с микро капчци (мъгла) на спиртна или водна пара със съдържание на ОК, ама пушек...!

  3. #3023
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Вероятно няма такъв термин "опушване с ОК",но това което се вижда при изпаряване(сублимация) на ОК е точно бял пушек и затова този израз се наложи като жаргон сред колегите които ползват метода.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  4. #3024
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Редно е да се уточняваме защото и от "фогъра" излиза "бял пушек" който всъщност е мъгла и пак му викаме опушване.

  5. #3025
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не разбрах аз в крайна сметка "фогъра" става ли за "опушване" с оксалова киселина или си трябва специфичен мъглообразувател на по-ниска температура?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #3026
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не разбрах аз в крайна сметка "фогъра" става ли за "опушване" с оксалова киселина или си трябва специфичен мъглообразувател на по-ниска температура?
    Има доста модели вече. Тези които са със серпентина от неръждавейка със сигурност стават за останалите не знам.

  7. #3027
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Моя е такъв. В този случай изобщо не разбирам всички останали методи на третиране, свързани с отваряне на кошер, накапване и т. н. С "фогъра" става за секунди, за 10 минути съм преминал 50 кошера, хем съм още новобранец.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #3028
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Защото си новобранец, за това не разбираш. Помисли за ситуацията в която имаш пило. Като минеш кои акари убиваш? Кои остават живи? Какво правиш за да убиеш почти всички? Откритото пило как понася мъглата от киселина? Като си отговориш на тези въпроси ще разбереш че фогъра не е "върха на сладоледа".

  9. #3029
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Защото си новобранец, за това не разбираш. Помисли за ситуацията в която имаш пило. Като минеш кои акари убиваш? Кои остават живи? Какво правиш за да убиеш почти всички? Откритото пило как понася мъглата от киселина? Като си отговориш на тези въпроси ще разбереш че фогъра не е "върха на сладоледа".
    Зависи , кога третираш. За мен е бързо и практично !
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #3030
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Зависи , кога третираш. За мен е бързо и практично !
    За мен също, но не може да се ползва ЕФЕКТИВНО по всяко време.

 

 
Страница 303 от 677 ПърваПърва ... 203253293301302303304305313353403 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •