Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 570 от 677 ПърваПърва ... 70470520560568569570571572580620670 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,691 до 5,700 от общо 6761
  1. #5691
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Искаш да кажеш, че не могат да се изходят.Понеже при мен имаше извън кошера щъкашти
    не могат да летят .Но като вземах една върху ръката се изака доста .може и да съм я понатиснал.

  2. #5692
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    да и аз мислех че е отравяне но не е давай по рядък сироп постоянно

  3. #5693
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера почистих подмора след отравянето при мен, защото започна да мирише на мърша пчелина и не ми е приятно. Една голяма кофа до горе от 40 кошера.

  4. #5694
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера почистих подмора след отравянето при мен, защото започна да мирише на мърша пчелина и не ми е приятно. Една голяма кофа до горе от 40 кошера.


    Лошо,натравянето от рапицата ли ти дойде?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5695
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Лошо,натравянето от рапицата ли ти дойде?
    Не, аз нямам рапица. След пръскане на жито, но е точно до пчелина на няма и 50 метра. И пробиращите се пчели бе бяха допускани да влезнат в кошера.

  6. #5696
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Започнах ротирането, смятам че са идеални за акация, избързваха но отвяването ги върна малко на зад и след 10тина дена ще са готови. Обаче тази година е голям глад, по принцип при мен е така всяка година, но тази ми изглежда че няма и капка да вкарват, и прашец няма много по 1 рамка в кошер. Дадох и по 5 литра сироп 1:1 по 1 питка бонус твърда храна и по 1 медова пита от склада и сега гледам по около 5 до 10 кг. мед в кошерите. И вече нямам никакъв запас в склада, всичко раздадох и все едно наливам в бидон без дъно, ще трябва пак да се купува захар ако не тръгне някакъв принос. В момента са по 8 рамки идеално наредено пило и никакви симптоми за роене.

  7. #5697
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    При мен кошерите са екстра. Пчели има яко и поне биоразнообразието и екологията съм ги покрил, остава да има отчет и на меда. В момента хващат края на върбите, глухарчето и великденчето, глога отваря, бръмчат по боровете ама явно и нещо друго пасат, че се работи активно и в магазините. Бях позабравил какво е роене и тази година ще си го припомня Изпускам един от експеримент с втори плодник с пити с мед и една късна отводка, която оставих на самотек и си мислех, че 11 пити ще са достатъчни, а днес буквално прекипя като сапун при отварянето. Сигурно ще има и други, че в последно време все остава някой непрегледан. Така ги и оставям и се целя да подготвя ударна група шампиони и да видим дали ще оползотворят това хубаво време.
    Медец

  8. #5698
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ... Изпускам един от експеримент с втори плодник с пити с мед и една късна отводка, която оставих на самотек...
    А, как точно протече експеримента? Интересно ми е, тъй като и аз направих такъв.
    Преди две седмици сложих втори дб плодник с изградени медови пити, защото първият плодник беше с 8 рамки пило. Мистерия е, защо майката не пожелада се качи горе, а меда го изядоха за норматив, не и без моя помощ, защото щедро им разпечатвах. Вчера махнах втория плодник празен само с малко напръскан нектар и им забих два магазина.
    Вчера и днес голям принос на ярко жълт прашец, голямо чудо. 9 от 10 пчели са с прашец. От Дунав го носят, но не знам от какво е. За щастие нямам рапица. Акацията не се очертава да е преди Гергьовден.

  9. #5699
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Вчера и днес голям принос на ярко жълт прашец, голямо чудо. 9 от 10 пчели са с прашец. От Дунав го носят, но не знам от какво е. .
    Върба!!!!!

  10. #5700
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    А, как точно протече експеримента? Интересно ми е, тъй като и аз направих такъв.
    Преди две седмици сложих втори дб плодник с изградени медови пити, защото първият плодник беше с 8 рамки пило. Мистерия е, защо майката не пожелада се качи горе, а меда го изядоха за норматив, не и без моя помощ, защото щедро им разпечатвах. Вчера махнах втория плодник празен само с малко напръскан нектар и им забих два магазина.
    Вчера и днес голям принос на ярко жълт прашец, голямо чудо. 9 от 10 пчели са с прашец. От Дунав го носят, но не знам от какво е. За щастие нямам рапица. Акацията не се очертава да е преди Гергьовден.
    На една миналогодишна отводка, която не ми ловеше много окото реших отгоре в 2 магазина да й сложа пити от избягали кошери. Това е идея прочетена тук във форума и айде да опитам. Качих ги януари някъде, кошера беше средна работа, сложих парче от дънки над плодника, с малко разстояние отпред, а отгоре плътно покриващ магазина найлон. Пити не съм драскал, само на 2 пъти съм дал сироп по 500 гр. Сиропа направих от 3 части вода, 2 вода и 1 захар. Прегледите му бяха всеки път като ида вдигам капака да видя през найлона какво става, слагам по една ръка на прелката и гледам летежа. В последните 2 седмици се видяха повечко пчели по питите, а преди това беше средна работа. По облитане и летеж, както и по топлина от входа, кошера не беше от челниците за това се изненадах като видях, че се подготвя да си ходи. По празните пити в магазините е събрал 5-6+ кг мед/нектар и може би ако му бях подпъхнал едно магазинче щеше да е добре. Оставен е така да видя какво ще стане.
    Медец

 

 
Страница 570 от 677 ПърваПърва ... 70470520560568569570571572580620670 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •