Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 648 от 676 ПърваПърва ... 148548598638646647648649650658 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,471 до 6,480 от общо 6760
  1. #6471
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От какво може да е този мед? Събраха го 10 дена преди акацията. Аз мислех че е рапица понеже тогава друго не знам да има, но 2 месеца не е мръднал да стяга. Извадих 50 кг. който беше на 100% запеатан и 200 -300кг. го сложих по отводките да не храня, понеже мислих че е рапица. Яли са скъп мед
    Ако беше в моя район, бих казал глухарче. И цвета и времето, съвпадат.

  2. #6472
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако беше в моя район, бих казал глухарче. И цвета и времето, съвпадат.
    Странното, е че пашата беше обилна и кратка някъде за 3 дена около 1ви Май напълниха по половин до 1 магазин и спря. Рапицата цъфтеше а няма нищо от нея. Не мога да си го обясня, за 10 години не съм имал нищо толкова рано.

  3. #6473
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От какво може да е този мед? Събраха го 10 дена преди акацията. Аз мислех че е рапица понеже тогава друго не знам да има, но 2 месеца не е мръднал да стяга. Извадих 50 кг. който беше на 100% запеатан и 200 -300кг. го сложих по отводките да не храня, понеже мислих че е рапица. Яли са скъп мед
    Детелина е на зара, но имам съмнение, малко рано идва за нея, освен ако не е обобщаващо за всички бобови. Продаваш ли от него да си взема едно бурканче?

    Иначе при мен нещата са толкова динамични, че буквално се менят през няколко дни. Мед понаимва, омазах веднъж центрофугата и живот и здраве утре застъпвам пак, че слънчогледа напира. След толкова рояци покрих квотата за биоразнообразието за години напред. Кошерите ми бяха в идиеално състояние и буквално пренасяха липата със се клоните, но тази ми радост се плати скъпо след бурята от миналата седмица, която отми летящата пчела. Такова чудо за първи път виждам, но така е в живота.
    Медец

  4. #6474
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Детелина е на зара, но имам съмнение, малко рано идва за нея, освен ако не е обобщаващо за всички бобови. Продаваш ли от него да си взема едно бурканче?

    Иначе при мен нещата са толкова динамични, че буквално се менят през няколко дни. Мед понаимва, омазах веднъж центрофугата и живот и здраве утре застъпвам пак, че слънчогледа напира. След толкова рояци покрих квотата за биоразнообразието за години напред. Кошерите ми бяха в идиеално състояние и буквално пренасяха липата със се клоните, но тази ми радост се плати скъпо след бурята от миналата седмица, която отми летящата пчела. Такова чудо за първи път виждам, но така е в живота.
    Продавам всичко, нали за това ги гледам
    При мен положението тази година е добре, нямаше глад и не съм дал грам захар, като изключим пролетното стимулиране с Hive alive. Сега кошерите не са много силни, но аз дръпнах прекалено много пило за отводките, така че е нормлно. Акацията пропадна поради лошо време и много работа, но съм доволен.

  5. #6475
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Странното, е че пашата беше обилна и кратка някъде за 3 дена около 1ви Май напълниха по половин до 1 магазин и спря. Рапицата цъфтеше а няма нищо от нея. Не мога да си го обясня, за 10 години не съм имал нищо толкова рано.
    Мана.т.е. медена роса.

  6. #6476
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Слънчогледа тръгна много добре, но в тия жеги изглежда намаля много нектара. Има летеж, но приноса е слаб към момента.

  7. #6477
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колеги, хората продават меда, по 12 -15лв., а под 10лв. вече никъде няма. И всички кават че проблема с цената на меда идва от северопропадналия регион. Мисля, че е време да спрем да подбиваме цената на меда, защото така вредим на самите нас. Измамата с прекупвачите лъсна ясно сега. Всичко се е вдигнало и то много а меда от много години не мърда, защото има ....... пчелари. Добивите спадат дръстично, пчелите намаляват дръстично а работата се увеличава.

  8. #6478
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Колеги, хората продават меда, по 12 -15лв., а под 10лв. вече никъде няма. И всички кават че проблема с цената на меда идва от северопропадналия регион. Мисля, че е време да спрем да подбиваме цената на меда, защото така вредим на самите нас. Измамата с прекупвачите лъсна ясно сега. Всичко се е вдигнало и то много а меда от много години не мърда, защото има ....... пчелари. Добивите спадат дръстично, пчелите намаляват дръстично а работата се увеличава.

    На Красно Село в локалното на 6,50 бурканя човека продава...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #6479
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Аз моя го подарявам всичкия, понеже е малко. По 10-на буркана на близките, не мога да им взема пари, нито да го продам на някакви ... много вероятно и това да не е правилно.
    Даже ако имате познати, мога и на тях да пратя, понеже имам още от миналата година и се е захаросал яко.

  10. #6480
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    На Красно Село в локалното на 6,50 бурканя човека продава...
    Да, а в другата тема се говореше за обединяване. И как ще стане, като ние се събираме двама души и се получава...... чета с предател.

 

 
Страница 648 от 676 ПърваПърва ... 148548598638646647648649650658 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 26 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 26 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •