Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 677 ПърваПърва ... 46869495969798106146196596 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 6763
  1. #951
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Аз имам и друго предложение което ми се струва че ще стане по лесно ,да се разберем с производителите на тенекии просто да правят тененекетата от малко по дебела ламарина за да стане 1кг или малко повече и проблема е решен.Оскъпяването мисля че ще е минимално.
    Напротив, те производителите се стремят да ги направят от максимялно тънка ламарина, за да са колкото се може по-евтини. Все пак някой фирми работят само с нови тенекии, и в крайна сметка те са за тяхна сметка. Пчеларят прави първоначалната инвестиция като купи "Х" количество нови тенекии, но после всяка година само му ги подменят, без да купува нови.
    А, и ако ще и два килограма да ги направят производителите - то те търговците/прекупвачите да не пасат трева, нали ще ги претеглят като са празни?!? - дори и индивидуални тенекии да ти направят(в пълна секретност)колко пъти ще го направиш(ги прецакаш)?!? От ден до пладне и се е разчуло...

  2. #952
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    И какво излиза един път те чукат в кантара,втори път в тарата ,трети път в цената и вс.път ние от еб...а страна.Изход маи няма,и докога така.А и аз неискам да лъжа изкупвачите просто те смятат тара 1кг е ОК производителите на тенекии произвеждат тенекиите по 1кг и вс е наред.

  3. #953
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз пък си мисля, че пак залитате на психологическа тематика. Просто много ви се иска да си го изкарате на някой друг, и както винаги виновни са пак прекупвачите. Първо със вземането на пробите са ви мамели, а сега и със тези 100 грама пак ви мамят. Това според мене е несериозно, и ще ви кажа защо:

    100 грама на 25 килограма са само 0.4% от общото тегло. Това е съизмеримо с грешката на кантара. Ако толкова искате да обвините някой прекупвач в измама, не се заядайте за тези 100 грама, защото е смешно, а си пригответе някакъв еталон, с който да проверите дали наистина неговия кантар мери точно. По-принцип техните кантари трябва периодично да минават метрологичен контрол, и ако вие откриете грешка, по-голяма от разрешения процент, то тогава наистина имате право да го ОБВИНИТЕ В ИЗМАМА, че и да повикате полиция.

    Колкото до 100-те грама дали трябва ги признавате или не - това си е форма на ПРЕДВАРИТЕЛНО ДОГОВАРЯНЕ. Ако вие не сте се договорили и не сте сключили договор с точни и ясни разписани в него условия, то това означава, че вие ДОБРОВОЛНО СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ с условията на работа на изкупвача. Такава е практиката в бизнеса, такова е и бизнес-правото, ако започнете да се съдите. Имате ли договор - изисквате спазването на неговите клаузи. Нямате ли договор - мълчите си и си траете, защото вие сте неизправната страна съгласно правния мир.

    В случая със 100-те грама изкупвача НЕ МОЖЕ ДА ВИ ИЗМАМИ, защото меда все още си е ваша собственост. Като не ви хареса това със 100-те грама, ами не си давайте меда. Дадете ли го обаче, то това означава че вие сте се съгласили ДОБРОВОЛНО на тези 100 грама. При това положение защо се оплаквате по форумите? Защо се оплаквате за цената, за тарата, за кантара и за всичко останало, след като то е плод на ВАШИТЕ ЛИЧНИ РЕШЕНИЯ.

    Докато не си дадете меда, ВИЕ СТЕ СИЛНАТА СТРАНА. Ако нещо не ви хареса в сделката, ами НЕ ГО ДАВАЙТЕ. Дадете ли го обаче, то това означава че СТЕ СЪГЛАСНИ с всички условия. И след като изкупвача не е използвал пистолет, насочен срещу вас, то това означава че вие ДОБРОВОЛНО сте си дали меда при тези условия. Та хайде още веднъж ми обяснете в какво се състои ИЗМАМАТА НА ИЗКУПВАЧА, че нещо от предишните постинги не ми стана ясно.

    ПС: Не ви критикувам, просто искам да се постъпва честно и почтенно и от двете страни. И ако някоя от тях наистина приложи ИЗМАМА, то тогава наистина форума е мястото тази измама да бъде разобличена и дадения пчелар или изкупвач да бъде публино обявен. Но за да се случи това, първо трябва да имате ДОКАЗАТЕЛСТВО за измамата, а не просто да изказвате гласно мислите и подозренията си. Та хайде сега отново - кажете КОНКРЕТНИ СЛУЧАИ НА ИЗМАМА от даден прекупвач, и в какво се състои тази измама. Това със 100-те грама НЕ Е ИЗМАМА.

  4. #954
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .......Въпрос към Матеев: Вие слагате ли повече паста за зъби в тубичките, защото потребителите не могат да ги изцедят до край? А в кремовете за бръснене? А в шампоаните? Не става въпрос за грамчето в повече за да нямата ядове с контролните органи.
    Това е съвсем различно и не може да се даде като аналог на случая с меда. Когато се продават пакетирани стоки, на етикетката трябва да е написано колко грама или литра са тези стоки, както и какъв е разброса на това тегло. Обикновенно разброса е +/-5% (това е разрешено по закон). Ако вземете единична паста за зъби, наистина можете да откриете такава, която е с по-малко съдържание, но можете да откриете и такава, която е с по-много. И в двата случая НЯМА ИЗМАМА, защото това изрично е ОБЯВЕНО НА ЕТИКЕТА, и купувайки тази паста, вие всъщност сте се СЪГЛАСИЛИ НА ТОВА УСЛОВИЕ.

    При наливните и насипните товари (такъв е нашият мед), критерий за теглото е КАНТАРА, който трябва да е минал метрологичен преглед и да има документ за това. С този кантар се мери както брутото, така и тарата или нетото. Този кантар също греши, но грешката трябва да е в ДОПУСТИМИТЕ ГРАНИЦИ. Това се доказва именно с документа от метрологията и със ЗАПЕЧАТАНАТА ПЛОМБА на същата тази метрология. Вие имате право да се съмнявате в кантара само ако:
    1. Документа е с изтекъл срок на годност
    2. Пломбата е скъсана
    3. Пломбата я има, но нейния номер не отговаря на номера, записан в документа

    Ако искате да проверите кантара, трябва да имате предварително подготвен ЕТАЛОН, също с документ от метрологията. Не можете да проверявате кантара с нещо, което е по-неточно от него. Например да извадите една торба с 50 kg захар и да кажете - дайте сега да я претеглим. И ако кантара претегли по-малко, проблема ще е в захарта, а не в кантара.

  5. #955
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Аз неискам никои да ми е виновен,искам просто коректност в сделката.Тара 0.900кг да се приспада 0.900кг ако е кг. да се приспада кг.просто и ясно.Защо не смятат тарата на 0.900кг като на всички купувачи им е ясно че тенеке 1кг и повече е едно на 100бр че и повече.

  6. #956
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Наистина е честно тарата да се приспада такава, каквато си е. Но не трябва да се карате заради нея, защото това не е сериозно. По-скоро ако ви извадят довода за последните 100 грама, останали по стените, вие извадете например контрадовода, че "да, съгласен съм, но пък аз ви давам мед със съдържание на вода около 17%, а вие после ще си го доразредите до 18% и ще извадите 10 пъти повече печалба отколкото тези смешни 100 грама". Това което ви го казвам е самата истина. Меда на пчеларите обикновенно е с по-ниско съдържание на вода от норматива, и преработвателните предприятия доливат по няколкостотин литра вода (400-600L) на всеки един ТИР. Това си им е чиста печалба.

    По принцип бизнес-преговори не се водят с емоции и скандали, а с разум и интелект. Бизнес-преговорите представляват дуел на интелекти с разумни доводи, а не демонстрация на слаби нерви. Подгответе си доводите предварително, сложете на лицето си маска с каменно изражение, и след това с леденостуден глас си вадете доводите един след друг. Много е важно да се запази самообладание независимо от това какво ви казва отсрещната страна. Имайте самочувствие и никога не забравяйте, че вие сте по-силната страна, и че ако изкупвача много знае, лесно можете да го отпратите да си тръгне без мед. Дръжте главата си високо вдигната и говорете с ясен и силен глас. Мънкането е противопоказно. На всеки въпрос отговаряйте веднага, точно и ясно. Не се бавете и не се замисляйте, защото отсрещната страна ще разбере, че вие не знаете какво точно искате. Бъдете твърди в исканията си и си ги отстоявайте. Не ги променяйте по време на преговорите.

    По принцип твърдото поведение по време на бизнес-преговорите винаги трябва да е подкрепено от така наречените "подсладители". Това е от учебниците по маркетинг. Държите твърдо на един единствен параметър, например цената (която е "горчива"), и отбивате атаките на отсрещната страна посредством "подсладители". Например "Да, ама аз ви продавам голям обем мед", или "Да, ама аз съм близо до вас и не сте направили много големи транспортни разходи" или "Да, ама качеството на моя мед е превъзходно, и вие сами ще се убедите в това" или "Да, ама в моя мед има има голям процент акация, а аз ви го продавам като полифлорен" и т.н и т.н. Предварително си подгответе списък с "подсладители" които ще ги вадите по време на бизнес-преговорите, ако се наложи. Няма значение какви са, важното е да имате предварително заучени ГОТОВИ ОТГОВОРИ, и то колкото се може повече. Лошото е ако "подсладителите" ви се изчерпат. Тогава ще сте принудени да правите отстъпки, а това вече е зле за вас. Затова е много важно предварително да се подготвите.

    Аз винаги предварително се подготвям за всяка една среща (преговори), които ми се налага да ги правя. Обмислям възможните развития на разговора и си подготвям готови отговори. Докато пътувам за срещата (или докато чакам в кабинета си отсрещната страна), мислено си преговарям сценариите. Обикновенно си има разработени планове А, B, С и т.н. Имам си и план за най-тежкия възможен вариант. По време на преговорите не се замислям, защото всичко ми е е ясно от самото начало. Имам много случаи, в които само с наддумване съм печелил допълнителни стотици хиляди долари. Ха-ха ..... имам и обратните случаи, и именно те са ме научили да не подценявам бизнес преговорите като такива.

    Още много може да се говори за психологията на бизнес-преговорите, но засега и това е достатъчно. Важното е да разберете, че това е един изключително важен аспект от всеки един бизнес, и бъдещата ви печалба или загуба много често зависи от това дали се справяте добре или зле по време на едни такива преговори. Ха-ха.... а най-лошата алтернатива е да се нервирате, да се карате, да вдигате скандали и т.н. Това е признак на безсилие, на ниска култура, на слаб интелект и лошо възпитание. С такова поведение не само че не си помагате, а точно обратното - вредите на самия себе си.

  7. #957
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Бях решил да прегледам всички кошери преди да им сложа ленти, но страха от нападение ме отказа, за това днеска прегледах само тези които ги водех за слаби (т.е. не носеха мед в магазина), оказа се че изобщо не са слаби просто не са сколасали да започнат да слагат мед и в магазина. До сега равносметката е от 80 семейства през пролетта, 5 до момента бяха без майка (пробвали са самосмяна но не са си произвели майка, тях ги обединих ги с други), 11 смениха успешно майка през сезона и 21 се роиха. Живот и здраве ще започна новия сезон с почти 50% млади майки и за това се замислям дали да не започна целенасочено да сменявам майките през година- две колкото и трудоемко да е това за да не изпадам в подобна неконтролируема масова самосмяна както сега???

  8. #958
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Аз съм 4 година пчелар, но ако питаш мен всяка година нова майка-безкомпромисно.

  9. #959
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Аз съм 4 година пчелар, но ако питаш мен всяка година нова майка-безкомпромисно.
    Напълно те подкрепям! Така доста главоболия се спестяват!

  10. #960
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    И как съгласен си да те работят със 100 гр. ли за 10 тенекета маината му на 4-5лв но на 100-200-300 и повече си е цифра.Или другият начин е да си купувам само тенекета които са по 1кг и повече.
    Слагай по една тухла на дъното на тенекията. Така със сигурност няма да си прекаран.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 96 от 677 ПърваПърва ... 46869495969798106146196596 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •