Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 677 ПърваПърва ... 40808889909192100140190590 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 6763
  1. #891
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Остави това какво пише в книгите - тая година всичко е много различно.
    Различно е след дъждовете във момента има доста цъфтящи треви.Ако се прави всичко по книга вече трябваше да сме свалили магазините,а вчера на сянка беше към 40градуса.До скоро знаех от книгите че основа се слага само до открито пило,но наскоро видях при колега как работи той,основите ги слага до преградната дъска,и като я поизградят я мести понавътре в гнездото.

  2. #892
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    ,основите ги слага до преградната дъска,и като я поизградят я мести понавътре в гнездото.
    На отводките аз също слагам рамки с основи вместо преградни дъски - вършат същата работа като тях. Също така при топло време си позволявам да "цепя" пилото с рамка за градеж, т.е. поставям я между питите с пило, а не до последната пита с пило както пролетта.

  3. #893
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    На отводките аз също слагам рамки с основи вместо преградни дъски - вършат същата работа като тях. Също така при топло време си позволявам да "цепя" пилото с рамка за градеж, т.е. поставям я между питите с пило, а не до последната пита с пило както пролетта.
    Снощи сложих 1 основа на тазгодишен рояк до преградната дъска а отдругата страна на основата остана пита с изцяло запечатан мед,Сутринта гледам че пчелите бяха започнали да я градят,от едната страна почти беше изцяло изградена,преместих я втора пита откъм преградната след няколко дена ще видя дали са я изградили напълно.Не храня

  4. #894
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Различно е след дъждовете във момента има доста цъфтящи треви.Ако се прави всичко по книга вече трябваше да сме свалили магазините,а вчера на сянка беше към 40градуса.До скоро знаех от книгите че основа се слага само до открито пило,но наскоро видях при колега как работи той,основите ги слага до преградната дъска,и като я поизградят я мести понавътре в гнездото.
    Защо да се слага само до открито пило, слага се на всякъде зависи от много неща.

  5. #895
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Извъртях слънчогледа, равносметката за тази година е от 13 кошера - 19 отводки и 400кг. мед, като вадих и от отводките.
    Другата повече

  6. #896
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Вече втори ден как всичките ми кошери са вече в "базовия лагер" (там ще зимуват), първия ден помислих че нещо при транспорта се е объркало и е станало нападение - бученето около пчелина беше страшно, оказа се че работят здраво. Днеска пак идваха притеснени съседи, че пчелите много бучали, отидох и пак същата работа - ясно си личеше "коридора" който ползваха до най близката слънчогледова нива. Дано това да се задържи поне още седмица време. Честно казано не съм очаквал такъв финал на сезона .....

  7. #897
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Еми как, на рапицата 10 ми изпаднаха в роево и ги разделих на по 4 и извадих 60-70 кг. мед. след това от тези който не ги делих извадих 50кг. ливада. Отводките - хранане през ден, после обединявах по слабите преди слънчогледа и вчера и ония ден малко над 250кг. от 25кошера от него.

  8. #898
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Като чета едни такива неща и ми идва да взема да се хвана за ушите, да подскоча и да се изтрещя в земята. Как ги правите тия магии?
    Наливаш сироп вадиш мед.

  9. #899
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Наливаш сироп вадиш мед.
    Ааааа, е това исках да чуя. То така и аз мога. Работата е да не слагаш сироп и тогава да извадиш мед. Казах МЕД, а не крушова вода.

  10. #900
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хехе, сори за офтопика, ама Ахиле, личи ти че бая време те нямаше у форума...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 90 от 677 ПърваПърва ... 40808889909192100140190590 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •