Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 89 от 677 ПърваПърва ... 3979878889909199139189589 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 881 до 890 от общо 6762
  1. #881
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Със основи или със изградени пити ги разширяваш?Нали пише по книги че през август пчелите трудно градили пити.
    Остави това какво пише в книгите - тая година всичко е много различно.

  2. #882
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Хранишли, градят, проверено!

  3. #883
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Хранишли, градят, проверено!
    Важи ли, за хранене с питка? Че в момента имам една отводка направена края на Юни и и давам питка, но като цяло я взима много бавно и съответно гради бавно дори почти може да се каже, че не гради.

  4. #884
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Със основи или със изградени пити ги разширяваш?Нали пише по книги че през август пчелите трудно градили пити.
    Имах в предвид че разширявам с втори магазин. В него обикновено слагам по 1-2 до 3 основи за градеж и ги градят без проблем, това за август е много относително, миналата година по това време вече бях направил основния есенен преглед и бях сложил лентите, а сега тепърва ще вадя мед.

  5. #885
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Важи ли, за хранене с питка? Че в момента имам една отводка направена края на Юни и и давам питка, но като цяло я взима много бавно и съответно гради бавно дори почти може да се каже, че не гради.
    До колкото знам подхранването с питки е удачно през зимата, по това време на годината храня само със сироп и то по рядък (ако е за стимулиране), че пчелите и без това имат нужда от вода.

  6. #886
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    До колкото знам подхранването с питки е удачно през зимата, по това време на годината храня само със сироп и то по рядък (ако е за стимулиране), че пчелите и без това имат нужда от вода.
    Ами първите няколко седмици след направата на отводката подхранвах със сироп, но сега реших да дам питка, тъй като майката е нова, а доколкото знам в питката има много важни витамини, които подсилват майката. Тези дни може пак да подхраня със сироп.

  7. #887
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Много е топло,питките изсъхват и пчелите не ги взимат,когато дъждовно и влажно ги изяждат.Аз добавям витамикс в сиропа.

  8. #888
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Много е топло,питките изсъхват и пчелите не ги взимат,когато дъждовно и влажно ги изяждат.Аз добавям витамикс в сиропа.
    Взимат ги, но трябва да са по малки количества. Бяха ми останали 15 питки а им минаваше срока на годност та ги дадох на отводките, по 2 питки на 20 кошера така за 15 дена изядоха всичките.

  9. #889
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Имах в предвид че разширявам с втори магазин. В него обикновено слагам по 1-2 до 3 основи за градеж и ги градят без проблем, това за август е много относително, миналата година по това време вече бях направил основния есенен преглед и бях сложил лентите, а сега тепърва ще вадя мед.
    Миналата година по това време нямаше никакъв летеж, а днес си работеха добре.

  10. #890
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Остави това какво пише в книгите - тая година всичко е много различно.
    Така е, вече на няколко места виждам цъфнала повторно акация...

 

 
Страница 89 от 677 ПърваПърва ... 3979878889909199139189589 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •