Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 677 ПърваПърва ... 1656646566676876116166566 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 6763
  1. #651
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    При идеално стечение на обстоятелствата може би ще ти благодари за 5тях кила рапичен мед горница. Таман колкото да си покрие с тях масрафа по напъването на пчелите. Обаче сговняса ли се временцето, пази Боже, или земеделеца реши да пусне самолета предцъфтежно... няма да има благодарности...
    Това съм го написал преди един месец в една друга тема когато съветваха Никата за един пълни хранилки през два дена. Ясно е, че суперсилните семейства /за които ние сме положили големи усилия да станат такива/ или семействата на които пилото им идва в повечко сега /при продължително застудяване/ изпитват жажда или глад или усет за глад, според зависи. Може и канибализъм да се появи, може и нещо друго, преди два часа виждам в една друга тема Скутелатора добре ни го е обяснил... Все пак се надявам Никата да не е пробвал онази "иновация" с принудителното блокиране на майката.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #652
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Ако в това променливо време не храните редовно /дори и рапицата да е цъфнала/ много по лесно ще ги избие на роене .Пчелите искат работа ако пчеларя не им я осигури сам си е виновен за роенето.Мрежестото дъно е също голяма помощ за да предотвратите рояването защото високата температура спомага за появата на роевия нагон така ,че ако не сте много на високо като надморска височина отваряйте дъната.За рапица + акация няма нужда от изолатор но ако е само акация е 100 % необходим и се надявам поне някой от вас да пробва за да чуем и друго мнение.

  3. #653
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Това съм го написал преди един месец в една друга тема когато съветваха Никата за един пълни хранилки през два дена. Ясно е, че суперсилните семейства /за които ние сме положили големи усилия да станат такива/ или семействата на които пилото им идва в повечко сега /при продължително застудяване/ изпитват жажда или глад или усет за глад, според зависи. Може и канибализъм да се появи, може и нещо друго, преди два часа виждам в една друга тема Скутелатора добре ни го е обяснил... Все пак се надявам Никата да не е пробвал онази "иновация" с принудителното блокиране на майката.
    Добре де, кога съм писал за пълни хранилки? Сега ги напълних 2 пъти, но с разтвор 1:5. Пролетта дадох само по 800гр. сироп на семейство.
    Сега съм и сложил и по 1 корпус с основи да градят да се намират на работа. Закъснявам с изрязването на строителната рамка, ще започнат да ми се люпят търтеите, ако в неделя е добро ще ги отварям.

  4. #654
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Ако в това променливо време не храните редовно /дори и рапицата да е цъфнала/ много по лесно ще ги избие на роене .Пчелите искат работа ако пчеларя не им я осигури сам си е виновен за роенето.Мрежестото дъно е също голяма помощ за да предотвратите рояването защото високата температура спомага за появата на роевия нагон така ,че ако не сте много на високо като надморска височина отваряйте дъната.За рапица + акация няма нужда от изолатор но ако е само акация е 100 % необходим и се надявам поне някой от вас да пробва за да чуем и друго мнение.
    Това и аз се чудех дали вече да отварям дъната и кога да слагам изцяло мрежестото дъно? Моите кошери рапица не се виждали, от като е цъфнала не е имало хубав ден да работят а тя ми е на 2км. и в този студ няма как да ходят до там.

  5. #655
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Споко, ти вече си им осигурил достатъчно температурен комфорт с третия корпус. За дъната не знам, ти си решаваш, който иска може да си ги държи даже на един корпус-плодник и на мрежесто дъно, варианти всякакви има, както чуваме. За пълни хранилки не си писал ти разбира се, така те съветваха... За строителната рамка при теб е напълно излишна занимавка, но отиваме в друга тема.
    А, между другото, за пръв път от десетина годинки някъде сега и аз съм със строителни рамки, и за неделя-понеделник и аз трябва да ги чистя...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #656
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това и аз се чудех дали вече да отварям дъната и кога да слагам изцяло мрежестото дъно? Моите кошери рапица не се виждали, от като е цъфнала не е имало хубав ден да работят а тя ми е на 2км. и в този студ няма как да ходят до там.
    Аз имам семейства които зимуваха на изцяло отворено дъно и нямах проблем важна е храната ако има храна отгоре няма проблем с зимуването.Останалите вече ги отварям изцяло на мрежесто дъно, а тези с отворените дъна през зимата изобщо не са свивани и се развиват отлично и аз храня и в момента редовно и ще продължа докато не се оправи времето.Дори това което си написал сироп 1:5 аз храня 1:1 за да се блокира плодника напълно защото не искам венец от рапичен мед а именно това ще направят пчелите още първите дни когато излязат на паша.

  7. #657
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И моите зимуваха на отворени дъна и нямаха проблем.
    На 1ви март затворих дъната с цел по голяма топлина за отглеждане на пило, и сега ме е страх да ги отворя да не простудя пилото.
    Вече има достатъчно пчели да го топлят, порових се по въпроса и на повечето места пише "когато се затопли", но какво означава "затопли" колко градуса мин. температура?
    В неделя мисля да ги отворя, а към средата на другия месец ще слагам изцяло мрежестото.

  8. #658
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Отвратително време. Няма оправяне, НЯМА.

  9. #659
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора

    Unhappy

    Пообърка ни сметките ! При мен клена е разцъфтял яко ама явно ще го гледат само от прелките
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  10. #660
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    От много отдавна се знае след СУХА ЗИМА следва ВЛАЖНА-МОКРА ПРОЛЕТ.

 

 
Страница 66 от 677 ПърваПърва ... 1656646566676876116166566 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •