Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 655 от 676 ПърваПърва ... 155555605645653654655656657665 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,541 до 6,550 от общо 6760
  1. #6541
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Много илзишен труд,прекалено усложнен метод в комбинация със извращения.
    Отводка на 2 ДБ рамки пчела + оплодена млада майка направена в края на април до края на май се развива успешно със 2х1 / 4х0.5 л. 1:1 сироп в зависимост от бройката на пчелина и околната наситеност на колоний до 5 км. радиус да речем и наличието на нектар.

    Милерова хранилка на развито семейсто се оправдава за прашец или отнемане на пчела за отводки.

  2. #6542
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Здравейте колеги. Още като вадих меда го омешах с пудра захар за да имам за подхранване.Количество беше някъде към 10-12 кг.на тенекия мед. Вчера реших да подхраня едни отводки, че нямат много храна и разрязах едната тенекия, която се оказа, че само отгоре се е захаросала, а надолу е полузахаросана и много лепкава. Страх ме е да храня с нея понеже се разтяга като локум и е много лепка. Опасявам се, че пчелите ще залепват. Някой да е запознат със ситуацията.

  3. #6543
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Здравейте колеги. Още като вадих меда го омешах с пудра захар за да имам за подхранване.Количество беше някъде към 10-12 кг.на тенекия мед. Вчера реших да подхраня едни отводки, че нямат много храна и разрязах едната тенекия, която се оказа, че само отгоре се е захаросала, а надолу е полузахаросана и много лепкава. Страх ме е да храня с нея понеже се разтяга като локум и е много лепка. Опасявам се, че пчелите ще залепват. Някой да е запознат със ситуацията.
    Миро,пропорцията е 3,5-4кг пудра захар на килограм мед....
    Сега можеш да насипеш в пакети.Поставяш в/у рамките и дупчиш с игла от горе 2-3 дупчици.........или доомесваш

  4. #6544
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Здравейте колеги. Още като вадих меда го омешах с пудра захар за да имам за подхранване.Количество беше някъде към 10-12 кг.на тенекия мед. Вчера реших да подхраня едни отводки, че нямат много храна и разрязах едната тенекия, която се оказа, че само отгоре се е захаросала, а надолу е полузахаросана и много лепкава. Страх ме е да храня с нея понеже се разтяга като локум и е много лепка. Опасявам се, че пчелите ще залепват. Някой да е запознат със ситуацията.
    По това време на годината не бива да се подхранва със захар! Това би амортизирало зимните пчели и би съкратило живота им. Пудрата захар, която се продава по магазините съдържа съставки, предотвратяващи слепването на захарта на буци, което я прави неподходяща за пчели. Преди години, когато в края на зимата правех питки от пудра с мед, избирах такава пудра захар, която при разтварянето си във вода да прави бистър разтвор, подобен на разтвора с обикновената захар. Някои видове пудра правят разтвор с млечно бял цвят, вероятно съдържат брашно или нишесте.

  5. #6545
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Със сигурност пудрата захар в магазинната мрежа съдържа брашно, вече съм забравил какво точно слагат. Аз имам колоидна мелница и си меля захар до много фина консистенция. Като престои седмица в някоя кофа, заема формата на кофата и после трудно се разтрошава в тестомесачката, за на ръка още по-трудно. Това на магазинската пудра захар не и се случва, ако ще две години да стои на рафта.
    Този пост е редактиран от agro; 26.11.2021 в 18:20.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #6546
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Със сигурност пурата захар в магазинната мрежа съдържа брашно, вече съм забравил какво точно слагат. Аз имам колоидна мелница и си меля захар до много фина консистенция. Като престои седмица в някоя кофа, заема формата на кофата и после трудно се разтрошава в тестомесачката, за на ръка още по-трудно. Това на магазинската пудра захар не и се случва, ако ще две години да стои на рафта.

    Нишасте мили ми колега,а от него ако знае къв мед от липа става ако знае как да приготвиш чая...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6547
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Нишасте мили ми колега,а от него ако знае къв мед от липа става ако знае как да приготвиш чая...
    Раздухай малко жарта, че и ние да хванем по някой въглен.
    Иначе аргото те е игнорирал и едва ли ще разбере рецептата за чая, която и ти толкова знаеш де.

  8. #6548
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Раздухай малко жарта, че и ние да хванем по някой въглен.
    Иначе аргото те е игнорирал и едва ли ще разбере рецептата за чая, която и ти толкова знаеш де.

    Нишесте имаш ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #6549
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    По това време на годината не бива да се подхранва със захар! Това би амортизирало зимните пчели и би съкратило живота им. Пудрата захар, която се продава по магазините съдържа съставки, предотвратяващи слепването на захарта на буци, което я прави неподходяща за пчели. Преди години, когато в края на зимата правех питки от пудра с мед, избирах такава пудра захар, която при разтварянето си във вода да прави бистър разтвор, подобен на разтвора с обикновената захар. Някои видове пудра правят разтвор с млечно бял цвят, вероятно съдържат брашно или нишесте.
    Какво мисиш за МХ/топла хранилка и присъствието на сухата захар целогодишно в нея ? Въпроса не е личен,интересно ми е какво мислят и колеги който са се ориентирали професионално.

  10. #6550
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Какво мисиш за МХ/топла хранилка и присъствието на сухата захар целогодишно в нея ? Въпроса не е личен,интересно ми е какво мислят и колеги който са се ориентирали професионално.

    Неможе целогодишно суха захар...Някой може ли да каже в сухо време да ли я ядат или изхвърлят на 100%.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 655 от 676 ПърваПърва ... 155555605645653654655656657665 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 26 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 26 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •