Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 641 от 677 ПърваПърва ... 141541591631639640641642643651 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,401 до 6,410 от общо 6761
  1. #6401
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Впрочем няма да се занимавам със снимки, не си заслужава. Нивото на форума падна много, няма ги истинките пчелари от преди 7-8 години, от които можеше да научиш много. Сега се пръкнаха виртуални пчелари, които не могат дори да усмислят прочетеното, но са готови да обиждат и да ръсят глупости веднага. Жалко!!!
    Жалко

  2. #6402
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Впрочем няма да се занимавам със снимки, не си заслужава. Нивото на форума падна много, няма ги истинките пчелари от преди 7-8 години, от които можеше да научиш много. Сега се пръкнаха виртуални пчелари, които не могат дори да усмислят прочетеното, но са готови да обиждат и да ръсят глупости веднага. Жалко!!!
    Жалко
    Ники не се хващай за всяка реплика.Всички сме изнервени,кой от радост,че е спечелил изборите и е иззимил пчелите успешно,кой от мъка по умрелите си семейства или политически разочарован.Гледай по ведро и си прави кефа.Тука сме да споделяме и да се нахъсваме взаимно по любимото си занимание.Едно дърво само в печката не гори,като го кръстосаш с друго се разпалва.Ти по рано беше по голям оптимист.Пожелавам ти здраве и много мед на добра цена този сезон.

  3. #6403
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Ники не се хващай за всяка реплика.Всички сме изнервени,кой от радост,че е спечелил изборите и е иззимил пчелите успешно,кой от мъка по умрелите си семейства или политически разочарован.Гледай по ведро и си прави кефа.Тука сме да споделяме и да се нахъсваме взаимно по любимото си занимание.Едно дърво само в печката не гори,като го кръстосаш с друго се разпалва.Ти по рано беше по голям оптимист.Пожелавам ти здраве и много мед на добра цена този сезон.
    Благодря! На последък не мога да търпя такива лъжи. Кразз каза, че съм казал че е зле че са силни. Аз казах, че е зле АКО измръзне акацията както миналата година и силните кошери ще искат много храна. Пчеларството не е точна наука 1+1 не прави 2, това че сега са силни семействата не значи нищо, от природата зависи каква ще е годината. После написах че семействата са по на 15 рамки (2 корпус + около 50% от 1ви) което е норамлно за силно семейство, но ndm си измисли че съм написал 15 рамки пило. Просто ми слагат думи в устата което е много грозно!!!

  4. #6404
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Благодря! На последък не мога да търпя такива лъжи. Кразз каза, че съм казал че е зле че са силни. Аз казах, че е зле АКО измръзне акацията както миналата година и силните кошери ще искат много храна. Пчеларството не е точна наука 1+1 не прави 2, това че сега са силни семействата не значи нищо, от природата зависи каква ще е годината. После написах че семействата са по на 15 рамки (2 корпус + около 50% от 1ви) което е норамлно за силно семейство, но ndm си измисли че съм написал 15 рамки пило. Просто ми слагат думи в устата което е много грозно!!!
    Мисля, че съм те разбрал правилно. А аз не мога да търпя/не харесвам/ , всяко безпочвено черногледство. До цъфтежа на акацията, има около месец време, според района. Вероятността да измръзне, е много, много по-малка, отколкото да не. Как не написа- " Имам силни семейства, имам акациева паша, сигурно, ще извадя много мед"? И за да влеза в твоя тон на мисли, какво би станало, ако не измръзне, но вали 10-12 дни по време на цъфтежа? Пожелавам ти успех и по-ведри помисли.

  5. #6405
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    590
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...това че сега са силни семействата не значи нищо, от природата зависи каква ще е годината...
    Самата истина!...Лично го изпитах миналата година. Предполагам други колеги - също...

  6. #6406
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Мисля, че на всекиму е ясно смисъла на пчеларските форуми.Нека не се превръщаме, като онези от парламента,с техните жлъчни реплики и дуплики.Всички от време на време говорим и правим глупости,кой на една ракия, кой на седмаче ,кой просто така..Повечето от нас са зрели хора (да ме прощават младите),с изградени характери.Едни гледат с оптимизъм на нещата други се притесняват повече.,едни се хвалят ,други се оплакват.Всеки вижда света по различен начин.Особено в пчеларството.Условията,мет одите на работа,са много различни,.Един метод ,ако е добре за дадено място,за друго може да не е.Например,колко велики пчелари ,имат коренно различни виждания за смяна на майките! А всеки може би е прав И не са се избили!Всички пчелари се печеме на един огън,и е добре да се уважаме ,нищо че едни знаят повече ,а други по малко..А относно акацията ,наистина има райони в които ,Април месец ,си е месец за притеснение При мен на 3,4.години веднъж веднъж цъфти добре.А само на 10км почти винаги е по добре.

  7. #6407
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И в моя район има акация и от 12 години само една година я хванаха пчелите, иначе или вали или е студено и не пуска... Иначе от края на февруари не съм спирал да храна с питки.....вярно повече разходи , но пчеличките ще се отблагодарят.....трябва и да даваме, не само да очакваме и да взимаме...
    А .... какви спорове имаше навремето във форумите......
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #6408
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    А .... какви спорове имаше навремето във форумите......
    Като сега у фейсу.
    Много пчелари, много нещо, бетер циганите се въдят и кой от кой по-пчелар.

  9. #6409
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Мисля, че съм те разбрал правилно. А аз не мога да търпя/не харесвам/ , всяко безпочвено черногледство. До цъфтежа на акацията, има около месец време, според района. Вероятността да измръзне, е много, много по-малка, отколкото да не. Как не написа- " Имам силни семейства, имам акациева паша, сигурно, ще извадя много мед"? И за да влеза в твоя тон на мисли, какво би станало, ако не измръзне, но вали 10-12 дни по време на цъфтежа? Пожелавам ти успех и по-ведри помисли.
    Първо: Нищо не си разбрал!
    Второ: Къде го видя това черногледство! Коментара беше на Друмев, аз просто казах, че е прав и не знаем какво ни чака, ако съдим по миналата година. Тогава беше така, страшно силни кошери, акацията измръзна и отиде над тон захар, да не кажа и тон и половина. Минала година се радвах, виках си "ха сега избих рибата" а се оказа най лошата ми година.
    Трето: Личи си, че не можеш да четеш мисли, така че няма как да влезнеш в моя тон на мисли!
    Четвърто: Заради подобни безсмислени коментари спрях да пиша в форума, вместо да пишем какво става с пчеларството, кой не прочел правилно, и кой не разбрал правилно ръси .............

  10. #6410
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    страшно силни кошери .. отиде над тон захар, да не кажа и тон и половина.
    От кога/до кога и през колко време им подаваш захар ? И страшно силни на колко пити покрити с пчела отговаря ?
    Аз храня около 250/300 колоний комбинирано захар/питка и не мога да им подам токлкова за 3-4 месеца.

 

 
Страница 641 от 677 ПърваПърва ... 141541591631639640641642643651 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 3 гост (и))

  1. Кънев

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •