Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 633 от 677 ПърваПърва ... 133533583623631632633634635643 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,321 до 6,330 от общо 6761
  1. #6321
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    590
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Първо пълнят долу и ако имат паша и сила го качват горе.
    И все пак, ако независимо от причината са налице задръстени плодници, без място за снасяне на майката, освен центрофугиране или подмяна на питите, имаме ли някакви други, малко известни опции за осигуряване на място за осеменяване?

  2. #6322
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Някой може ли да ме насочи за пълзящите как да действам.
    Може,що да не може!
    Миро,мога да те насоча,ама за догодина.Таз година-третиране с акарицидни средства и подхранване със захарен сироп+ 5капки йод на литър сироп.При зазимителните мероприятия,постепенно стесняваш до 7 рамки за 12дб и до 6 рамки за 10дб.А догодина,започваш разширяване само със во.Така вс есен и пролет.....и няма да имаш млади пчели с увредени крила.

  3. #6323
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И все пак, ако независимо от причината са налице задръстени плодници, без място за снасяне на майката, освен центрофугиране или подмяна на питите, имаме ли някакви други, малко известни опции за осигуряване на място за осеменяване?
    Не,няма ефективни мероприятия.Пчелите,знаят какво вършат.След края на пашата ще вдигнат малко мед в магазина и ще подготвят,толкова място за осеменяване,колкото им е нужно и могат да отгледат.

  4. #6324
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И все пак, ако независимо от причината са налице задръстени плодници, без място за снасяне на майката, освен центрофугиране или подмяна на питите, имаме ли някакви други, малко известни опции за осигуряване на място за осеменяване?
    Не знам колко е правилно, но аз тази година пробвам да качвам от крайните пълномедни пити горе в магазините и поставям в.о. за градеж в плодника, все някакво място ще успее да осемени майката. И пити с пило качвам де. Занимавка си е, но ако не друго, успях да подменя 7-8 пити в плодника(дб) тая година, което дори и само това да остане като резултат, си е огромен +

  5. #6325
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не знам колко е правилно, но аз тази година пробвам да качвам от крайните пълномедни пити горе в магазините и поставям в.о. за градеж в плодника, все някакво място ще успее да осемени майката. И пити с пило качвам де. Занимавка си е, но ако не друго, успях да подменя 7-8 пити в плодника(дб) тая година, което дори и само това да остане като резултат, си е огромен +
    Това за малко стопанство, но при повече?

  6. #6326
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При 2 корпуса за плодник се блокира много трудно майката, защото слиза в първия. Стига да има пчели.

  7. #6327
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не знам колко е правилно, но аз тази година пробвам да качвам от крайните пълномедни пити горе в магазините и поставям в.о. за градеж в плодника, все някакво място ще успее да осемени майката. И пити с пило качвам де. Занимавка си е, но ако не друго, успях да подменя 7-8 пити в плодника(дб) тая година, което дори и само това да остане като резултат, си е огромен +
    Много трудоемко, но при ДБ за подмяна на рамки изглжда няма лесен начин. Аз с лекота подменям 6-7 плодникови рамки на година.

  8. #6328
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това за малко стопанство, но при повече?
    е, сега и ти, аз съм бутиков производител
    за голям пчелин - знам ли, трябва сигурно двукорпусна някаква технология да си измисли човек, ама кой ще вдига пълен 12так ДБ и това не знам, няма да съм аз обаче. Това го знам и то със сигурност

  9. #6329
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    е, сега и ти, аз съм бутиков производител
    Ха, ха.....тази година всички сме такива с мъъъънички изключения.

  10. #6330
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не знам колко е правилно, но аз тази година пробвам да качвам от крайните пълномедни пити горе в магазините и поставям в.о. за градеж в плодника, все някакво място ще успее да осемени майката. И пити с пило качвам де. Занимавка си е, но ако не друго, успях да подменя 7-8 пити в плодника(дб) тая година, което дори и само това да остане като резултат, си е огромен +
    Аз не ги слагам в магазините а ги прибирам в един шкаф на който най-отгоре сипвам в нещо МК. Юли месец правя по някоя отводка и допълвам с тях. Калпавите ги претопявам.

 

 
Страница 633 от 677 ПърваПърва ... 133533583623631632633634635643 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 2 гост (и))

  1. The Chef,
  2. Кънев

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •