Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 600 от 676 ПърваПърва ... 100500550590598599600601602610650 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,991 до 6,000 от общо 6760
  1. #5991
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Има ли начин да продавам меда си на магазин с документи?
    Аз не съм ЗП но пчелина ми е регистриран като животински обект. При положение че държавата го е регистрирала трябва да мога за си продавам продукцията и да плащам данъци за което. Имам вариант и не желая да работя вече с прекупвачи.

  2. #5992
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има ли начин да продавам меда си на магазин с документи?
    Аз не съм ЗП но пчелина ми е регистриран като животински обект. При положение че държавата го е регистрирала трябва да мога за си продавам продукцията и да плащам данъци за което. Имам вариант и не желая да работя вече с прекупвачи.
    Тогава за какво е наредба 26?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #5993
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Тогава за какво е наредба 26?
    Прочетох, но човека ми иска
    1 доказан произход - това ще снимам декларацията за регистрирания пчелин.
    2 фактура - не зная дали ще му върши работа тази декларация. Един познат ми каза че мога както физическо лице да изкарам кочан с фактури и да го заверя в данъчното и да отчитам продаденото в края на годината, но утре ще ида до данъчното да попитам какво мога да направя. Аз нямам никаква идея.

  4. #5994
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Прочетох, но човека ми иска
    1 доказан произход - това ще снимам декларацията за регистрирания пчелин.
    2 фактура - не зная дали ще му върши работа тази декларация. Един познат ми каза че мога както физическо лице да изкарам кочан с фактури и да го заверя в данъчното и да отчитам продаденото в края на годината, но утре ще ида до данъчното да попитам какво мога да направя. Аз нямам никаква идея.
    Краварите и овчарите си пускат фактури като физическу лица изтеглени от нета или закупени от книжарница.
    Не знам дали се заверяват към тях има и декларация не е това за регестрирания пчелин.И не се пишат края на годината а на датата на сделката.Ама с тия неща те не продават на магазин а на кланници или други животновъди.
    Трябва ти разговор с читав счетоводител и мисля, че ти трябва регистрация де по горе Стоян я спомена.Може би е хубаво да се задействаш доде я има тази възможност.

  5. #5995
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Краварите и овчарите си пускат фактури като физическу лица изтеглени от нета или закупени от книжарница.
    Не знам дали се заверяват към тях има и декларация не е това за регестрирания пчелин.И не се пишат края на годината а на датата на сделката.Ама с тия неща те не продават на магазин а на кланници или други животновъди.
    Трябва ти разговор с читав счетоводител и мисля, че ти трябва регистрация де по горе Стоян я спомена.Може би е хубаво да се задействаш доде я има тази възможност.
    Аз ще действам още утре, но нямам и идея какво се прави за това питам да имам някаква насока.

  6. #5996
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Прочетох, но човека ми иска
    1 доказан произход - това ще снимам декларацията за регистрирания пчелин.
    2 фактура - не зная дали ще му върши работа тази декларация. Един познат ми каза че мога както физическо лице да изкарам кочан с фактури и да го заверя в данъчното и да отчитам продаденото в края на годината, но утре ще ида до данъчното да попитам какво мога да направя. Аз нямам никаква идея.
    Няма проблем да му продаваш мед на тенекии. Обаче разфасован без наредбата не става. А тя изисква да си ЗС.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #5997
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Няма проблем да му продаваш мед на тенекии. Обаче разфасован без наредбата не става. А тя изисква да си ЗС.
    На тенекии го продавам.

  8. #5998
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има ли начин да продавам меда си на магазин с документи?
    Аз не съм ЗП но пчелина ми е регистриран като животински обект. При положение че държавата го е регистрирала трябва да мога за си продавам продукцията и да плащам данъци за което. Имам вариант и не желая да работя вече с прекупвачи.


    Според мен,магазина ти иска фактура, която се издава от фирма. По закона за счетоводството фактури се издават от юридически лица. Фактурата му трябва , за да му мине за разход и да има документ за произход на стоката, която продава в обекта си.

  9. #5999
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Според мен,магазина ти иска фактура, която се издава от фирма. По закона за счетоводството фактури се издават от юридически лица. Фактурата му трябва , за да му мине за разход и да има документ за произход на стоката, която продава в обекта си.

    Еййй, измряха ли счетоводителите?


  10. #6000
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Поръчай си кочан фактури в печатница, няма нужда да го регистрираш никъде. Продаваш си меда на тенекета с фактура и една декларация която ти е документ за произход . От тук на сетне да се оправя търговеца. Твоето задължение е да декларираш продажбите в годишната декларация на ФЛ по чл 50.Аз като ФЛ съм регистриран по ДДС, не е нужно да регистрираш фирма.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 600 от 676 ПърваПърва ... 100500550590598599600601602610650 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •