Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 598 от 677 ПърваПърва ... 98498548588596597598599600608648 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,971 до 5,980 от общо 6761
  1. #5971
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имам предвид от колко третирания. Бройка.
    Второ.Нямат пило храна бол пчела йок.

  2. #5972
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    Второ.Нямат пило храна бол пчела йок.
    4-5 междурамия пчели са си над кило пчели т.е. това е количеството пчели,което на пролет се развива с най-бързи темпове.Е,стига да са здрави,ще хванат акацията,ако я има..

  3. #5973
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    4-5 междурамия пчели са си над кило пчели т.е. това е количеството пчели,което на пролет се развива с най-бързи темпове.Е,стига да са здрави,ще хванат акацията,ако я има..
    Твоите уста в Божиите уши.Април дано е весело за всички колеги.

  4. #5974
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    4-5 междурамия пчели са си над кило пчели т.е. това е количеството пчели,което на пролет се развива с най-бързи темпове.Е,стига да са здрави,ще хванат акацията,ако я има..

    Аз пък такива семейства ги имам за слаби.И в моя край вчера ги минах за последно с ОК, та видях колко са силни семействата.Направи ми впечатление,че от три пчелина, на единия бяха масово по на 4-5 междурамия.На другите двата имаше и по-силнички/7-8-9/ междурамия. Бях се притеснил, че от тази инвазия на акара, ще са слаби повечето семейства, но ми харесаха на двата пчелина.Интересно е да се отбележи, че този с по-слабите е извън селото и предни години пак беше такова положението.

  5. #5975
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз пък такива семейства ги имам за слаби.И в моя край вчера ги минах за последно с ОК, та видях колко са силни семействата.Направи ми впечатление,че от три пчелина, на единия бяха масово по на 4-5 междурамия.На другите двата имаше и по-силнички/7-8-9/ междурамия. Бях се притеснил, че от тази инвазия на акара, ще са слаби повечето семейства, но ми харесаха на двата пчелина.Интересно е да се отбележи, че този с по-слабите е извън селото и предни години пак беше такова положението.
    Възможно причината да е сушата. Навън всичко изсъхва, а в селото все пак някой поливат тук там нещо.

  6. #5976
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз пък такива семейства ги имам за слаби.И в моя край вчера ги минах за последно с ОК, та видях колко са силни семействата.Направи ми впечатление,че от три пчелина, на единия бяха масово по на 4-5 междурамия.На другите двата имаше и по-силнички/7-8-9/ междурамия. Бях се притеснил, че от тази инвазия на акара, ще са слаби повечето семейства, но ми харесаха на двата пчелина.Интересно е да се отбележи, че този с по-слабите е извън селото и предни години пак беше такова положението.
    Идея! Карниките зимуват в сравнително малки семейства с малко храна.Италианките хапват повечко и зимуват в сравнително големи семейства.Слабостта при така поставен въпрос е относителна.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #5977
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз за това съм фен на бъкфаста.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #5978
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз пък такива семейства ги имам за слаби.И в моя край вчера ги минах за последно с ОК, та видях колко са силни семействата.Направи ми впечатление,че от три пчелина, на единия бяха масово по на 4-5 междурамия.На другите двата имаше и по-силнички/7-8-9/ междурамия. Бях се притеснил, че от тази инвазия на акара, ще са слаби повечето семейства, но ми харесаха на двата пчелина.Интересно е да се отбележи, че този с по-слабите е извън селото и предни години пак беше такова положението.
    Направи си опит.Стесни поне едно семейство от селските на 4 рамки и ще видиш,как ще се съберат от 7-8 на 4р.На завет или огрято място, са по разпуснати...

  9. #5979
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Направи си опит.Стесни поне едно семейство от селските на 4 рамки и ще видиш,как ще се съберат от 7-8 на 4р.На завет или огрято място, са по разпуснати...
    Тази пчела която е в момента ли,ще зимува?

  10. #5980
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Тази пчела която е в момента ли,ще зимува?
    Какво те бърка коя ще зимува?Важното е за осми март да имаш кило,здрави пчели.
    Иначе,да!

 

 
Страница 598 от 677 ПърваПърва ... 98498548588596597598599600608648 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •