Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 589 от 589 ПърваПърва ... 89489539579587588589
Резултати от 5,881 до 5,883 от общо 5883
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Пчеларски район
    Карлово,Своге
    Аз вадих от слънчогледа, доста добра реколта, благодарение на дъждовете, в този регион. Да на другите места, независимо от дъжда пчелите си изяждат складирания мед в магазините!

VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен първия слънчоглед даде по магазин и половина въпреки сушата. По време на късния слънчоглед най накрая се отпуши и започна да вали и то през нощта а през деня идеално време. Имах големи надежди че ще оправи годината, но нито капка в магазините!

Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Пчеларски район
    Врачанско
    Миналата седмица ми се видя, че годината е приключила и рекох да попрегледам как са пчелите. По-слабичките и някои от средните вече са с дебели венци и са се зазимили като пилцето ми се вижда малко ограничено ама щом така са си решили няма какво да се правя на много умен. Щеше ми се да им сложа ленти, веднъж и аз като хората рано да третирам, ама как да хакна хербастрипа като навън е фурна и като гледам няма да я гасят до края на месеца. Ще опитам с няколко, които са на сянка и да видим какво ще стане. Като цяло ми харесват семействата и спокойно влизам в новата година. Доволен съм и от реколтата.
    Този сезон пълзящите са в пъти по-малко. Това, което беше по-различно в района е, че голяма част от площите бяха засяти с житни + сушавата година. Та или ноземата и вирусите са се самоизчистили, или проблема е дошъл от химията по полята. Наблюденията продължават, както и търсенето на по-изолирано място за друг пчелин.

Страница 589 от 589 ПърваПърва ... 89489539579587588589

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •