Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 576 от 676 ПърваПърва ... 76476526566574575576577578586626 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,751 до 5,760 от общо 6760
  1. #5751
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    такова чудо не вярвах че ще ме стигне,тотален глад май месец,5 отводки паднали долу и набити в килйките,останалите са без капка храна,а основните зли и дрънкащи,от утре започчвам спасително
    Колко семейства имаш?

  2. #5752
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    такова чудо не вярвах че ще ме стигне,тотален глад май месец,5 отводки паднали долу и набити в килйките,останалите са без капка храна,а основните зли и дрънкащи,от утре започчвам спасително
    При мен е същото положение, до сега над 500кг. храна и вече не издържам, мисля да поръчам по още една питка апифонда че кръста не издържа на толкова отваряне на капаци.

  3. #5753
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Колко семейства имаш?
    около 140 за сега

  4. #5754
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Валя Мирчева Виж публикацията
    около 140 за сега
    На един пчелин?
    Ако са на един пчелин и ако има съседи,не само ще "дрънкат" и да са нервни,ами ............

  5. #5755
    Наблюдател
    Регистриран
    08.09.2018
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    На един пчелин?
    Ако са на един пчелин и ако има съседи,не само ще "дрънкат" и да са нервни,ами ............
    на 3 места колега

  6. #5756
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Оправих се с ровеото, проверих няколко и нямат нови маточници, остава проблема с храната.

  7. #5757
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Тая година е неква шантава и постоянно ме държи в напрежение. Последните 2 седмица чакам мед, кошерите са готови и понаимват пчелица, има цъфтящи неща, само че първата беше дъждовна и хладна, а тази последната явно не е имало кой знае колко приход над кантара на пилото. Тежички са магазините ама много малко от меда е запечатан. Пояснявам, че не съм подхранвал. А може би това подхранване е ключа за палатка, че пилото си яде за страх. И така като гледам на къде отиват нещата дано до края юни да успея да извъртя нещо Нямам спомен кога за последно така е бавено центрофугирането.
    При мен рояци излизат от някакви кошери средна хубост, забравени на 1 магазин, а ударниците държат фронта и само правят пило, градят и не мислят за глупости. Към момента ройчетата са 5-6-7, предимно някакви лабави. Вчера успях да си хвана истински рояк, така да напълни 10-так, че и да попрелее. Чудя се само дали не успях да събера 2, защото ми се видя някакво разлитане и докато подпирах пита около кошера гледам един друг категорично излиза и отидох и него да хвана. Та около втория всичко си се движеше по учебник и тъкмо подпирам знамето на мрежата и над отсрещния двор някакъв облак пчели. Донапръсках питата, поразвях знамето и успях да ги дръпна. Веднага му подложих сандък под рамката и пчелите започнаха да се лепят и по него. Сложих няколко пити да тръгнат да се настаняват грамотно и всичко се движеше по ноти. Преместих сандъка на новото му място и отидох да проверя първата пита дали е закачила нещо ама там нямаше рояк. Върнах се да си прибера кОла и гледам някаква топчица с пчели на земята, скупчили се над умряла майка. Днес сутринта под прелката имаше 3 убити майки Следобяда вдигнах 2 рамки и чух майка да писка, а пчелите са супер кротки. Ще го оставя на спокойствие няколко дни. Малко ме притеснява, че 10-тачето не може да събере пчелите и са направили прилична брадичка.
    И след лирическото отклониние само да кажа, че е сериозна суша. За мен това е от причините така да се бави меда. По ливадите земята е напукана все едно е валяло преди месеци. И малкото влага бързо си заминава от постоянния вятър. Предната част от пчелина е мочурлива и герана почти винаги е до горе, а тази година водата е на метър и половина надолу. Преди 2 седмици пътувах с влака и ми направи впечатление, че нивото на Искъра е 20-тина см надолу.
    От друга страна толкова мащерка не съм виждал никога по поляните. Буквално килим.
    Шантава година и да видим какво ще излезе накрая.
    Медец

  8. #5758
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За 3-4 дена изядоха по една питка и няма и следа от нея по рамките, купих още 300кг. захар за последно и се отказвам, вече не издържам финансово. На 6ти юни ще направи 1 година без дъжд.

  9. #5759
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ....На 6ти юни ще направи 1 година без дъжд.
    Сериозен ли си?

  10. #5760
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Сериозен ли си?
    Абсолютно, говоря за дъжд, иначе препръсква от време на време. Всички водоеми и кладенци пресъхнаха. Вчера се видях с големея земеделец в района, каза ми че няма от каде да вземе вода да напръска.

 

 
Страница 576 от 676 ПърваПърва ... 76476526566574575576577578586626 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •