Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 569 от 677 ПърваПърва ... 69469519559567568569570571579619669 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,681 до 5,690 от общо 6763
  1. #5681
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Отивам аз тази седмица да нахвърлям магазини, където нямат, да сложа нещо за градеж, защото нали уж кошерите са се засилили. Пристигам към 11 и вместо да бучи пчелина има някакъв вял летеж, някакви 5 пчели по поилките и не изглеждат добре нещата. Направих бърза проверка на прелките и тук-там духа топло ама повечето са намалили печките. Кошери, които миналата седмица бяха започнали да работят в магазините сега имат по 10 пчели. Пчелата ли се обмени, пръскане ли ги застигна, аз ли нещо ги обърках - никва идея.
    Пак се получава нещо, но няма яснота все още. И другите колеги си замълчаха.

  2. #5682
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Много пръскане, при мен също има спад на пчелите и сериозен подмор пред кошерите от отровени пчели. Постоянно идват напръскани пчели които не ги допускат да се връщат в кошерите. Това е положението, пръска се по обяд и никой не го интересува.

  3. #5683
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е само от пръсканията.При мен след 2-3 седмици очаквам отмово пад на пчелата.Според мен тоя пад на пчела се дължи на Кофланския синдром.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5684
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Спокойно може да е и Синдромът на голямата суша. Може след джанките и трънките да са ударили спирачка и по-бавничко да го дават. Тънка работа е това ранно пролетно засилване.
    Медец

  5. #5685
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен спада е малък и не е проблем за семействата, но ме е яд като гледам отровени пчели да мърдат пред кошерите Силните ги ротирах, средните са на 9 рамки пчели и 6 рамки пило и имам само 3 слаби който скоро време ще бъдат обединени с резервните отводки. Всички получиха по 1,2 или 3 основи според зависи и последното хранене с Хивалайв.

  6. #5686
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Днес пред по-силните кошери имаше по няколко гърчещи се пчели + към половин шепа вече загинали. Интересното е, че миналата седмица пръскаха и тогава ги нямаше тея конвулси. Рапица няма около мен, само жита.
    Медец

  7. #5687
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Днес пред по-силните кошери имаше по няколко гърчещи се пчели + към половин шепа вече загинали. Интересното е, че миналата седмица пръскаха и тогава ги нямаше тея конвулси. Рапица няма около мен, само жита.


    Кръговрат е според мен.Много зор им да дохме.Дупката наближава.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5688
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Днес пред по-силните кошери имаше по няколко гърчещи се пчели + към половин шепа вече загинали. Интересното е, че миналата седмица пръскаха и тогава ги нямаше тея конвулси. Рапица няма около мен, само жита.
    Разгледай ги. Опитай да определиш, има ли млади пчели мржду гърчещите се. Ако има, едва ли е само кръговрат.

  9. #5689
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Разгледай ги. Опитай да определиш, има ли млади пчели мржду гърчещите се. Ако има, едва ли е само кръговрат.
    Може и да греша,но при натравяне пчелите се събират на групички и имаш чувството,че искат да си помогнат.Сега наблюдавам коредно различно.Единични под прелката също са замръзнали и леко потреперват.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5690
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Проверете да не са задръстени с прашец при мен от това мрът стиснете пчелата и вижте да не са задръстени

 

 
Страница 569 от 677 ПърваПърва ... 69469519559567568569570571579619669 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. morriddin

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •