Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 566 от 676 ПърваПърва ... 66466516556564565566567568576616666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,651 до 5,660 от общо 6760
  1. #5651
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това са пчеларски анекдоти.
    Инак, при действително наличие на антибиотик, вложен от пчеларя, ти казват какъв е той (антибиотика).
    Таке е,и не е така.
    Тази година познат пчелар си продава меда.Преди това търговецът взема проби и след 20 дни товари и плаща.Не минава седмица и се обажда-ела да си вземеш меда и да върнеш парите-намерихме тетрациклин.
    Но аз не съм ползвал-не ни интересува-ще те съдим,ние имаме анализ.
    Бре, пита ме той какво да правя.Съветвам го да отиде и да види дали дали меда е негов.Ако си го познае да вземе проба заедно с търговеца и да го праща за анализ.
    Отива,вижда тенекиите,познава си ги.Вземат съвместна проба и по мой съвет взема и един бъркан от меда от вкъщи,от който продава на дребно.
    Прати ги в акредитирана лаборатория за анализ само за наличие на тетрациклин.Двете проби стуват 96 лв без куриерските.
    С резултата при търговеца.Ами ние ще проверим и ще се обадим.
    Ни вест,ни кост.
    Та,внимавайте със съседните ветеринарни обекти...
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  2. #5652
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Таке е,и не е така.
    Тази година познат пчелар си продава меда.Преди това търговецът взема проби и след 20 дни товари и плаща.Не минава седмица и се обажда-ела да си вземеш меда и да върнеш парите-намерихме тетрациклин.
    Но аз не съм ползвал-не ни интересува-ще те съдим,ние имаме анализ.
    Бре, пита ме той какво да правя.Съветвам го да отиде и да види дали дали меда е негов.Ако си го познае да вземе проба заедно с търговеца и да го праща за анализ.
    Отива,вижда тенекиите,познава си ги.Вземат съвместна проба и по мой съвет взема и един бъркан от меда от вкъщи,от който продава на дребно.
    Прати ги в акредитирана лаборатория за анализ само за наличие на тетрациклин.Двете проби стуват 96 лв без куриерските.
    С резултата при търговеца.Ами ние ще проверим и ще се обадим.
    Ни вест,ни кост.
    Та,внимавайте със съседните ветеринарни обекти...
    Доста не сериозно звучи , първоначално всичко е добре пък после връщай парите, нали при вдигането на меда се подписват едни договори и декларации (поне що годе читавите фирми така процедират)???

  3. #5653
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера отивам на пчелина и гледам подмор пред кошерите и първосигнално си помислих че съм объркал нещо при третирането и се ядосах, но после като се замислих, 10 март зимната пчела се сменя, 2 студени дни и пчелите не могат за изнасят подмора на далеко. Та около 300 пчели подмор е нормално.


    И при теб ясно е така като при нас.Аз очаквах това да стане Април но те си знаят децата кога какво ще стане.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5654
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Таке е,и не е така.
    Тази година познат пчелар си продава меда.Преди това търговецът взема проби и след 20 дни товари и плаща.Не минава седмица и се обажда-ела да си вземеш меда и да върнеш парите-намерихме тетрациклин....
    Познавам търговец, който работи с едни и същи пчелари от много години, само и само да е сигурен в стоката. Миналата есен каза, че в партидата на доказал се през годините пчелар намират огромна концентрация на антибиотик, чак не било за вярване. Пчеларя и той вдига рамене, никога не ползвал антибиотик, като двамата си имат доверие. Още нямат отговор на въпроса, дори подозират нечия злонамереност.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #5655
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Познавам търговец, който работи с едни и същи пчелари от много години, само и само да е сигурен в стоката. Миналата есен каза, че в партидата на доказал се през годините пчелар намират огромна концентрация на антибиотик, чак не било за вярване. Пчеларя и той вдига рамене, никога не ползвал антибиотик, като двамата си имат доверие. Още нямат отговор на въпроса, дори подозират нечия злонамереност.
    Отговори винаги има, въпроса е обаче кой ще смее да си признае - никой. Аз също съм влизал в подобен водевил.

  6. #5656
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Познавам търговец, който работи с едни и същи пчелари от много години, само и само да е сигурен в стоката. Миналата есен каза, че в партидата на доказал се през годините пчелар намират огромна концентрация на антибиотик, чак не било за вярване. Пчеларя и той вдига рамене, никога не ползвал антибиотик, като двамата си имат доверие. Още нямат отговор на въпроса, дори подозират нечия злонамереност.


    А за какво го ползвате тоя антибиотик?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5657
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    За подсилка! Преди около 15г. една баба в аптеката искаше да си купи тетраолеан, да ги подсили напролет- пчелите след зимуването!

  8. #5658
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди месеци един познат ме пита дали храня с захар, защото илскал да си купи за детето мед. Аз му казах, да но пролет и есен когато не събират мед, но той каза че знаел че щом се дава захар меда не е хубав и ще си купи от един дядо на селото му който хранел само с мед, негово право. Звъни ми след няколко дена и ме пита дали може човек да се натрови с мед понеже детето след като е яло от меда на дядото го е закарал в спешното и там са му казали че е от меда. Аз му казах че не съм доктор и няма как да знам, но се замислих и му казах да попита дядото, как съхранява рамките от молеца щом не позва нищо вредно. Оказа се че ползвал Райд за молци, като прочетох колко отрови има в него ми настръхна косата. Не зная дали това е пречината, но такъв "био" мед не бих го ял и без пари да ми го дават.

  9. #5659
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Преди месеци един познат ме пита дали храня с захар, защото илскал да си купи за детето мед. Аз му казах, да но пролет и есен когато не събират мед, но той каза че знаел че щом се дава захар меда не е хубав и ще си купи от един дядо на селото му който хранел само с мед, негово право. Звъни ми след няколко дена и ме пита дали може човек да се натрови с мед понеже детето след като е яло от меда на дядото го е закарал в спешното и там са му казали че е от меда. Аз му казах че не съм доктор и няма как да знам, но се замислих и му казах да попита дядото, как съхранява рамките от молеца щом не позва нищо вредно. Оказа се че ползвал Райд за молци, като прочетох колко отрови има в него ми настръхна косата. Не зная дали това е пречината, но такъв "био" мед не бих го ял и без пари да ми го дават.
    Точно за такива "познати" спрях да им обяснявам как се отглеждат пчели; Захар , ами не, защо имат си мед!

  10. #5660
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес разпечатвх мед и въртях рамки,масово са на 3-4р.пило,тук там по 2,тук там по 5,има и по някоя килйка търтеево,две мърши придадени на останали без майка приети и наснесли,общо взето съм доволен за сега-една жертва и две майки фира.

 

 
Страница 566 от 676 ПърваПърва ... 66466516556564565566567568576616666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 31 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 31 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •