Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 549 от 676 ПърваПърва ... 49449499539547548549550551559599649 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,481 до 5,490 от общо 6760
  1. #5481
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Изглежда си накапвал с нещо може това да не харесва
    Сс нищо не съм накапвал, и с инверт не съм хранил, това са две обединени отводки, направени юли месец с летящи пчели

  2. #5482
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    https://youtu.be/DpRn2ywIlCY

    Здравейте. В Козлодуй днес е топло...около 12 градуса. И на скромния ми пчелин започна плахо облитане.
    Също така сложих и по 1 кг. твърда храна.
    Бях изключително внимателен.

  3. #5483
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Оакаха снега,една запасна фира,другите девет са о.к за сега.Основните са добре.Поцелувахме се малко...Подгънах найлона на всички,и на кюмбето...

  4. #5484
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Оакаха снега,една запасна фира,другите девет са о.к за сега.Основните са добре.Поцелувахме се малко...Подгънах найлона на всички,и на кюмбето...
    Аз гледам на камерите, вчера на обяд имаше много слабо облитане, ще видим днес. Времето изглежда приятно, но изглежда нямат зор.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 18.01.2019 в 14:00.

  5. #5485
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Днес го дават пак да е топло около
    9-10градуса в северозапада.
    Между другото, вчера като ги отворих да им дам малко храна един беше на
    5-6междурамия , а другите на по 4. Според вас нормално ли е за този период от годината?

  6. #5486
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Днес го дават пак да е топло около
    9-10градуса в северозапада.
    Между другото, вчера като ги отворих да им дам малко храна един беше на
    5-6междурамия , а другите на по 4. Според вас нормално ли е за този период от годината?
    4 рамки като цяло е слабо семейство, но кълбото може да е по дълбоко и по широко за това не може да се каже точно. Пролетта ще дръпнат, 4 рамки са достатъчни да стартира добре.

  7. #5487
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Днес го дават пак да е топло около
    9-10градуса в северозапада.
    Между другото, вчера като ги отворих да им дам малко храна един беше на
    5-6междурамия , а другите на по 4. Според вас нормално ли е за този период от годината?
    Ако говорим за стегнато кълбо при температура около нулата е доре, в смисъл средни семейства. Ако говорим за разпуснати кълба при над 10 градуса и в процес на облитане са слаби семейства. Ще изкарат зимата ако няма някакви сериозни по температура и продължителност застудявания и ако са здрави и питката която си поставил се допълва така че да им е все над главите.

  8. #5488
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Възможно е и да са дълбоки кълбата, аз бързах да сложа питките и да ги затворя.
    Може и да са на +1 междурамие, но на мен така ми се видя.
    Февруари към средата ще си покаже за какво става въпрос. Засега каквото мога съм направил...и каквото сабя покаже.
    Един комшия ми се оплака, че миналата година зазимил силни семейства с много мед. Слушал ги януари и били живи, но напролет...греда, мед има пчелите на дъното. Дано не се случва това на никой.

  9. #5489
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Възможно е и да са дълбоки кълбата, аз бързах да сложа питките и да ги затворя.
    Може и да са на +1 междурамие, но на мен така ми се видя.
    Февруари към средата ще си покаже за какво става въпрос. Засега каквото мога съм направил...и каквото сабя покаже.
    Един комшия ми се оплака, че миналата година зазимил силни семейства с много мед. Слушал ги януари и били живи, но напролет...греда, мед има пчелите на дъното. Дано не се случва това на никой.
    Ако са по на долу кълбата изглеждат по слаби защото виждаш само върха, малко остана скоро ще разбереш колко са силни.
    Ако са стари пчелите се получава това както на твоя комшия на края на зимата, за това е хубаво особено в сухи години да се стимулира майката в края на лятото.

  10. #5490
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес погледнах тези кошери който бяха разделили кълбата, след слагането на питката сами са се обединили в топлите дни. Не са почистили пдмора значи не е имало хубаво облитане при мен, днес също времето се развали бързо.

 

 
Страница 549 от 676 ПърваПърва ... 49449499539547548549550551559599649 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •