Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 546 от 676 ПърваПърва ... 46446496536544545546547548556596646 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,451 до 5,460 от общо 6760
  1. #5451
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Здравей колега,да наистина температурите са горе/долу в тези граници.Но пчелата си иска своето.Майките не престават да снасят,но до месец ще има пило ,колкото педя.Сега имам кошери с по 2 плътни рамки запечатано пило и по половин с яйца.Казвам само някои,тези които са близо до океяна ,кадето е по топло.Другите на 1000м са в доста по свито положение.Развитието на семействата е в зависимост от цъфтящата флора,която е доста оскъдна.Занимавам се от 2 години,като добива ми е 17/20кг.За сметка на това меда си го продавам на твърда цена 10Е,за около 2 месеца.Поздрави от мен и мрачно в момента Тенерифе.

  2. #5452
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Здравей колега,да наистина температурите са горе/долу в тези граници.Но пчелата си иска своето.Майките не престават да снасят,но до месец ще има пило ,колкото педя.Сега имам кошери с по 2 плътни рамки запечатано пило и по половин с яйца.Казвам само някои,тези които са близо до океяна ,кадето е по топло.Другите на 1000м са в доста по свито положение.Развитието на семействата е в зависимост от цъфтящата флора,която е доста оскъдна.Занимавам се от 2 години,като добива ми е 17/20кг.За сметка на това меда си го продавам на твърда цена 10Е,за около 2 месеца.Поздрави от мен и мрачно в момента Тенерифе.
    Здравей!
    Благодаря за отговора.
    Бях чел че дори и да няма зима ако няма нектар и прашец пчелите не са активни.
    Логично е, но ми беше любопитно на практика как е.

  3. #5453
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Икиндия на годината или на пролетта?
    Момък,верно ли ми зададе тоз въпрос?

  4. #5454
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Здравей!
    Благодаря за отговора.
    Бях чел че дори и да няма зима ако няма нектар и прашец пчелите не са активни.
    Логично е, но ми беше любопитно на практика как е.
    Жорка, тук и август са така, нищо че е лято.

  5. #5455
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Забелязвам, че има доста разпечатка под кошерите, пчелте са доста активни в това топло време. Отворих да проверя как са кълбата и са се изместли към крайните медови рамки но са още към средата. Подмора е много малък и семействата са спокойни а кълбата 5-6 рамки. Към средата на януари по план че получат по 2.5кг. и чакам пролетта. Вчера започнах подготовката за новия сезон!

  6. #5456
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Огледали в подмора да ли има акари?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5457
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Огледали в подмора да ли има акари?
    Не се съм се сещал, но като гледам че всичко изглежда добре не ги заничам много. Видях че има храна, няма подмор и са добри кълбата и приключих. Преди време сложих питки на запасните майки понеже те нямат запаси и виждам че са прибрали повече от 0.5кг. Те са по на 1 рамка пчели няма как да са го изяли най вероятно го пренасят.

  8. #5458
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    При тези високи температури днес ( около 10-15 на слънце) пчелите масово се облитаха.Погледнах произволни 8-10 семейства ---всичко от добре по добре. Подмора -слаб -мед имат. Само супер силните ще ги изненадвам към средата на януари с 1кг.храна. С кеф да си среща човек празниците!

  9. #5459
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от viktor_555 Виж публикацията
    При тези високи температури днес ( около 10-15 на слънце) пчелите масово се облитаха.Погледнах произволни 8-10 семейства ---всичко от добре по добре. Подмора -слаб -мед имат. Само супер силните ще ги изненадвам към средата на януари с 1кг.храна. С кеф да си среща човек празниците!
    Къде е това облитане, при мен малко повече от месец само сняг, студ и вятър, единственото успокоително е че кълбата са в предния край на кошерите, но това е нормално за този период от годината?

  10. #5460
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Къде е това облитане, при мен малко повече от месец само сняг, студ и вятър, единственото успокоително е че кълбата са в предния край на кошерите, но това е нормално за този период от годината?
    На 21 срещу 22 беше близо 10 см.сняг -в събота за един ден стопи всичко! В неделя правиха плахи опити,но днес въпреки вятара бяха всички на вън. Близо съм до Кнежа където се отчитат най ниските температури в страната.

 

 
Страница 546 от 676 ПърваПърва ... 46446496536544545546547548556596646 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •