Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 543 от 676 ПърваПърва ... 43443493533541542543544545553593643 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,421 до 5,430 от общо 6760
  1. #5421
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако всички са на по 4-5 рамки в този момент си е проблем.Мой приятел такива винаги ги смята за презимуване под въпрос.На мен лично са ми презимували и на 3 плътни рамки , но в повечето случаи е трудна работа и много зависи от зимата.Очаква се тежка зима според прогнозите и такива семейства ще имат трудности с презимуването,защото пчелите тепърва ще намаляват.
    Тия 4-5 рамки са кило и половина пчели и,ако имат качествена храна изобщо няма да усетят трудност с презимуването....Дори,още преи акацията ще трябва да се отнема пило,като противороева мярка...

  2. #5422
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако всички са на по 4-5 рамки в този момент си е проблем.Мой приятел такива винаги ги смята за презимуване под въпрос.На мен лично са ми презимували и на 3 плътни рамки , но в повечето случаи е трудна работа и много зависи от зимата.Очаква се тежка зима според прогнозите и такива семейства ще имат трудности с презимуването,защото пчелите тепърва ще намаляват.
    Кога според теб,намаляването им ще е най-осезаемо?

  3. #5423
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Кога според теб,намаляването им ще е най-осезаемо?
    Горе-долу по икиндия,ама не на деня,а на годината..

  4. #5424
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ти си в моят район годината бе лоша моите масово са пет шест междурамия онзи ден.Между другото като всяка година ама говорим за кълбо по това време на годината.Чудно ми е колко хора имат клуб на десет междурамия и в какъв процент от общия брой.

  5. #5425
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Горе-долу по икиндия,ама не на деня,а на годината..
    В Сливенско има село Ичера и там има един лаф: "Вирнала главата като Ичерянка по пладне".та дано младите колеги знаят що е то "икиндия".

  6. #5426
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    В Сливенско има село Ичера и там има един лаф: "Вирнала главата като Ичерянка по пладне".та дано младите колеги знаят що е то "икиндия".
    Ще ми се да го знам от разходки и обикаляне по страната, но уви научих го гуглето (Д. Друмевски така ме е учил)

  7. #5427
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ти си в моят район годината бе лоша моите масово са пет шест междурамия онзи ден.Между другото като всяка година ама говорим за кълбо по това време на годината.Чудно ми е колко хора имат клуб на десет междурамия и в какъв процент от общия брой.
    Как са били предишни години,началото на март спрямо сегашното положение

  8. #5428
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Например,2017 масово,из цялата страна,се зазимиха с по две междурамия по малко от нормалното,демек 4-5 междурамия,а март,пак си бяха толкова.Дори някои иззимяваха с повече междурамия.Нормално 6-7 междурамия.Естествено има и процент нагоре,процент надолу......но пролетното развитие зависи от майката и качеството на храната.Някои колеги станаха свидетели на "невидимка",как от 2 междурамия на есен,успя да се включи в края на акацията и събра с 6-7 кг.мед.....

  9. #5429
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Как са били предишни години,началото на март спрямо сегашното положение
    За март не се сещам ама началото на април им слагам втори плодник

  10. #5430
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ще ми се да го знам от разходки и обикаляне по страната, но уви научих го гуглето (Д. Друмевски така ме е учил)
    Млад си та затова старите хора така казваха по обяд кога пладнуваха

 

 
Страница 543 от 676 ПърваПърва ... 43443493533541542543544545553593643 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •