Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 542 от 676 ПърваПърва ... 42442492532540541542543544552592642 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,411 до 5,420 от общо 6760
  1. #5411
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Края на септември беше..

  2. #5412
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Краят на септември???Посмали малко.Ако многото пило е било края на септември сега щеше да имаш 7-8-9 междурамия.
    Приемам,че нещо си объркал с 21 дена поне.

  3. #5413
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Да,сега погле




    Да,погледнах тефтера,между 28.08 и 2.09 съм подхранил запасително и са на по 4-6 р пило,края на 09 подредих за зимата,пилото е на нула до две р.Все ми се струва че по това време трябваше да са 1-2 междини напред,май щото ми се ще...

  4. #5414
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Нехарактерно топлата есен ме накара и мен да надникна в произволни 15-тина семейства. И не ми харесаха нещата в 3-и от кошерите заложено пило. Се е било в края на декември да видя пило (говорим с размери на чаша , чаена) ама Ноември- хич ,не е на добре тази работа.

  5. #5415
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес надникнах отгоре в десетина кошера,храна бол,но очаквах кълба на повече междурамия при толкова пило есента.Само два са на 6-7,останалите по на 4-5.
    Ако всички са на по 4-5 рамки в този момент си е проблем.Мой приятел такива винаги ги смята за презимуване под въпрос.На мен лично са ми презимували и на 3 плътни рамки , но в повечето случаи е трудна работа и много зависи от зимата.Очаква се тежка зима според прогнозите и такива семейства ще имат трудности с презимуването,защото пчелите тепърва ще намаляват.

  6. #5416
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от viktor_555 Виж публикацията
    Нехарактерно топлата есен ме накара и мен да надникна в произволни 15-тина семейства. И не ми харесаха нещата в 3-и от кошерите заложено пило. Се е било в края на декември да видя пило (говорим с размери на чаша , чаена) ама Ноември- хич ,не е на добре тази работа.
    Вероятно смятат, че не са им достатъчно пчелите за презимуване и се опитват да наваксат.Ефекта обаче ще е обратен, защото ще се изтощят още повече.Но не ние определяме тези неща.Аз пък не съм отварял, но в няколко кошера забелязах влага в хранилките, което може да значи пило и при мен.Дано да греша.

  7. #5417
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако всички са на по 4-5 рамки в този момент си е проблем.Мой приятел такива винаги ги смята за презимуване под въпрос.На мен лично са ми презимували и на 3 плътни рамки , но в повечето случаи е трудна работа и много зависи от зимата.Очаква се тежка зима според прогнозите и такива семейства ще имат трудности с презимуването,защото пчелите тепърва ще намаляват.
    Зависи от кога е пилото и кога ще започне истинската зима.

  8. #5418
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Зависи от кога е пилото и кога ще започне истинската зима.
    Според мен истинската зима вече дойде за пчелите.В момента нямат възможност да се облитат и според мен вече са само на кълбо и не го разпускат дори през деня.В моя край падна около 10 см сняг и максималните почти не минават 3-4 градуса.Вали дъжд и сняг почти всеки ден.Не го и дават да се затопли в следващите 10 дни.

  9. #5419
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Точно, че и аз видях влагата в хранилки ме провокира да надникна в кошерите. В пчелина си не толерирам да зазимявам слаби семейства -страшна хамалогия са.

  10. #5420
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Според мен истинската зима вече дойде за пчелите.В момента нямат възможност да се облитат и според мен вече са само на кълбо и не го разпускат дори през деня.В моя край падна около 10 см сняг и максималните почти не минават 3-4 градуса.Вали дъжд и сняг почти всеки ден.Не го и дават да се затопли в следващите 10 дни.
    Тези температури не са толкова критични. Пилото започва края на декември, началото на януари. Понякога знаете какви са температурите в този период, а е нямало проблеми.

 

 
Страница 542 от 676 ПърваПърва ... 42442492532540541542543544552592642 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •