Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 677 ПърваПърва ... 345671555105505 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 6762
  1. #41
    Началото беше идеално ,но да видим как ще е оттук нататък.....задава се суша....може да си останем с отличната акация и една средно добра липа и после ....нищо....дано съм лош пророк,но ми мирише на подхранване през август....не вадете всичко сега оставете запаси в кошерите......

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    То при нас в балкана задължително се храни от средата на Август,но се съмнявам да се очертае годината сушава ,нас до преди една седмица ни одави от дъжд,а и нетрябва много да вали ,че миналата година от дъжд от липата ништо не извадихме.

  3. #43
    а в белоградчишко от 20 дена е страшна суша и задух...от 10 до 17 ч пчелите само вода принасят......

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Колеги има ли липа при вас.Аз си ходих тази седмица и мислех че ще вадя но за мое разочарование магазините бяха напълно празни.Като предният път имах много рамки незапечатан и него вадих. Сега няма и следа от него камо ли от липата.Незнам от времето ли е или от какво незнам какво става.От скоро съм в бранша на начинаещите.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ахам ти си близо до мен - чакай липа.

    п.п.в нашия регион тази година само ще си спомняме за нея.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    И моят пчелин е до Севлиево ,ти какво очакваш -цяла седмица валя а в неделя цял ден температурата не надвиши 13 градуса

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    От лошото времето е Светлине,каквото имало са го хапнали и пилото хранят,кога е това предния пат?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka
    И моят пчелин е до Севлиево ,ти какво очакваш -цяла седмица валя а в неделя цял ден температурата не надвиши 13 градуса
    то аз вече взех да губя надежди и за слънчогледа - като тази година толкова студ,вятър и дъжд не е било,една паша не стана като хората,баси късмета братче.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Кандо,този твой касмет го хокаш не един пат,а и за планински раьон май ти е мерака ела в тая Странджа да потърсим едно място ако пак не едно гости ще направиш
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    В Пернишко празни магазини, тук там по 1-2 пити с мед и тази година не съм вадил нищо. Акация цъфтя и измръзна, еспарзета цъфтя но пък беше суша, сега цъфти липа отново нищо, цъфти и бъз както и ливади но мед няма. Чакам слънчоглед, но надали.. в такива моменти човек се чуди дали не си губи само времето.

 

 
Страница 5 от 677 ПърваПърва ... 345671555105505 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •