Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 497 от 676 ПърваПърва ... 397447487495496497498499507547597 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,961 до 4,970 от общо 6760
  1. #4961
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ник ще се справи отлично .
    От сега нататък и времето ще е с него .
    Дано. Надеждата умира последна. Аз обаче, бих постъпил по следния начин: Вадя мед от 2-3-4 пити от плодника, за да си покрия разходите (както той казва), след което ударни дози сироп ,през втората половина на август и първата на септември. Следват прегледи на семействата и зазимяване. След което, през зимата питки, според обстоятелставата, но всеки си знае.

  2. #4962
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Янчо, има една приказка сред пчеларите, която си я чувал или чел - "Моята система е най-добра". Майсторлъка обаче, опира до това, да можеш да предвидиш и отговориш на предизвикателствата на природата, които напоследък стават все по-трудно прогнозируеми. За пчелите е ясно - толкова дена майка, толкова дена-пчела, толкова дена-търтей, манджа на тумбак, кеф на тенеке. Обачее, природата Санчо, тя е непредвидима.
    Времето си е време и трябва да се съобразяваме с него, не можеш да вървиш със рогата напред срещу природата, но само до тука си прав, за пчелите нищо не ни е ясно, само си мислим така. Преди си мислех, че разбирам докато живота не ми показа,че съм бил в пред училищна, а сега съм в първи клас и незнам да ли ще мина по нагоре

  3. #4963
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Времето си е време и трябва да се съобразяваме с него, не можеш да вървиш със рогата напред срещу природата, но само до тука си прав, за пчелите нищо не ни е ясно, само си мислим така. Преди си мислех, че разбирам докато живота не ми показа,че съм бил в пред училищна, а сега съм в първи клас и незнам да ли ще мина по нагоре
    Андджек де, преди малко писах по-горе, че Човек докато не се осъзнае, не може да разбере, че е в ада. Перифразирах последното.

  4. #4964
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Дано. Надеждата умира последна. Аз обаче, бих постъпил по следния начин: Вадя мед от 2-3-4 пити от плодника, за да си покрия разходите (както той казва), след което ударни дози сироп ,през втората половина на август и първата на септември. Следват прегледи на семействата и зазимяване. След което, през зимата питки, според обстоятелставата, но всеки си знае.
    Добре е като стратегия,но да ли ще има какво да извади от плодника?Майките почнаха с тоя прашец да снасят като, че е май месец.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4965
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година ще вадя всичко от плодниците и ще давам питки още от септември, трябва да се избият малко загубите и дано след този дъжд поне да има паша след слънчогледа.
    Не знам защо говориш за загуби при положение ,че каза че си продал по една отводка от кошер при това нямаш 1000 лв. разходи за осигуровки като ЗП. При теб пчеларството е хоби с тези 40 кошера и е нормално да се правят разходи без да се търси възстановяване.

  6. #4966
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Добре е като стратегия,но да ли ще има какво да извади от плодника?Майките почнаха с тоя прашец да снасят като, че е май месец.
    Ако увеличения принос на прашец тези дни ще увеличи пилото,то е добре,защото пчелата намаля,а има работа още.

  7. #4967
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Не знам защо говориш за загуби при положение ,че каза че си продал по една отводка от кошер при това нямаш 1000 лв. разходи за осигуровки като ЗП. При теб пчеларството е хоби с тези 40 кошера и е нормално да се правят разходи без да се търси възстановяване.
    С тези 46 отводки само бензина не мога да си платя а какво остава за другите разходи.
    Вчера наистина ни издави, днес като отидох на пчелина ми стана зле. Постройките наводнени, корпуси, рамки и всичко в склада във вода. Аз съм на високо и не вярвах да има проблем, но много дъжд се изсипа и вече не попива. Днес цял ден изнасях инвентар да го суша на слънце, определено не върви тази година.

  8. #4968
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не унивай .
    Скоро всичко ще бъде наред .

  9. #4969
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не унивай .
    Скоро всичко ще бъде наред .
    Няма да е наред.Нещо става с пчелите.ИЗЧЕЗВАТ на периоди и то основно летящите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4970
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Няма да е наред.Нещо става с пчелите.ИЗЧЕЗВАТ на периоди и то основно летящите.
    Изчезват или се трупат в тревата? Имам чувството, че в момента действат и нозематоза и вароатоза едновременно. Взирах се в пчелите за акари, но не открих. Обаче има безкрили, има и с крила, но подути. Ситуацията е доста сложна и както казах ще има май мор и то голям. Мерки са взети, но не се получава като, че ли. Вие какво ще споделите? При вас как е?

 

 
Страница 497 от 676 ПърваПърва ... 397447487495496497498499507547597 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •