Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 455 от 677 ПърваПърва ... 355405445453454455456457465505555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,541 до 4,550 от общо 6763
  1. #4541
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Гледам Модернизатора ти сложи палеца.Да го питам и него какво не харесва на това семейство.
    https://youtu.be/i0-RnH6r4H8
    Янчо беше достатъчно ясен. Защо да се повтаряме? А и клипа така си си го озаглавил.

  2. #4542
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Янчо беше достатъчно ясен. Защо да се повтаряме?


    Ще ви докажа,че тая раса са добри,е вярно много се работи по тях и риска е голям,но работят.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4543
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Писах, че в неделя ходих да ги видя. Вчера Рости показал цъфнала рапица, зная че около мен бяха садили рапица и звъннах на арендатора.
    От вчера, започна цъфтежа. А аз смятах, че ще е към 20.4!
    Тичах снощи да салагам магазините, а те пчелите на талази се прибираха от полето. Започнали градеж! В плодниците има още стар мед, какво ще го правя!
    А опита ми с рапица и рапицов мед е нулев!

  4. #4544
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Разпечатвам,ако е кристализирал пръскам с вода и м\ у з. пило.То това всеки го знае,ама...да кажа нещо и аз.

  5. #4545
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Дончев, дано да си прав относно препарата, но проблема е, че плочките АпиЛайфВар трябва да се подменят на всеки 7 дни в продължение на 4 седмици и ако през цялото време има проблем с храненето ... май за догодина ще си търся друг продукт.

    Друмев, уширителя на рамките е 5мм. Емм, тоз кошер си беше добре подреден по начало, не всичките ми кошери са омазани

    Сега ако може да ми дадете съвет за показаното на снимките семейство, това е онова от темата за ДБ. Защо така са се налепили отвън, дали им е топло или имат някакъв проблем? Знам за рамките, не смея да го бутам много сега, за да не притисна майката. Кажете за поведението им.

    K1.JPG K2.jpg

  6. #4546
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Дончев, дано да си прав относно препарата, но проблема е, че плочките АпиЛайфВар трябва да се подменят на всеки 7 дни в продължение на 4 седмици и ако през цялото време има проблем с храненето ... май за догодина ще си търся друг продукт.


    Сега ако може да ми дадете съвет за показаното на снимките семейство, това е онова от темата за ДБ. Защо така са се налепили отвън, дали им е топло или имат някакъв проблем? Знам за рамките, не смея да го бутам много сега, за да не притисна майката. Кажете за поведението им.
    Този препарат не е ли по - добре да се поставя само есенно време?

    Топло им е. Отвори прелката, а и горна не виждам дали има?

  7. #4547
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Има горна, ама на какво положение е пластмасовата анджаклама, не мога да знам...
    Абе пчелата да не е нящу напушена!?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #4548
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Има горна, ама на какво положение е пластмасовата анджаклама, не мога да знам...
    Абе пчелата да не е нящу напушена!?
    Този препарат е със съставки от коя по коя, по миризлива и вследствие на това и излизат навън, а и може и от топлина, както споменах по - горе. С една дума - напушени де.

  9. #4549
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този препарат не е ли по - добре да се поставя само есенно време?

    Топло им е. Отвори прелката, а и горна не виждам дали има?
    Есен - може, но в по-късна есен може би, защото пише, че не трябва да се използва при t° по-високи от 30°С тъй като това може да доведе до повишена смъртност. Аз миналата година съм третирала с Варостоп август-септември пък то тогава си е жега. Та затова сега с АпиЛайфВар.
    Имат горни прелки, кръгли, отворени са. Ще им отворя дъната и ще опъна чадърите щом им е топло. Мерси!

  10. #4550
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не мога да разбера, защо не го махнете този препарат след като е видно че сериозно разстройва живота в семейството? Нищо страшно няма да стане ако не са тормозени на пролет. Освен това можете да проверите дали е регистриран този препарат и ми се струва че ще останете изненадани.

 

 
Страница 455 от 677 ПърваПърва ... 355405445453454455456457465505555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •