Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 451 от 677 ПърваПърва ... 351401441449450451452453461501551 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,501 до 4,510 от общо 6763
  1. #4501
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    А да ви запитам при вас как е с прашеца, оскъден или?

  2. #4502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    А да ви запитам при вас как е с прашеца, оскъден или?
    Моя район е богат на прашец, и днес внасяха яко.

  3. #4503
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник,през последните 6 години имах възможност,през 10-15 дни да пътувам Видин-Пловдив.Най-напред зацъфтяваше райьона Монтана-Враца.Тааа,щом при мен цъфнаха джанките, съм убеден,че вече закъсняваш с основите.Но бих ти препоръчал да сложиш и по една празна рамка за СР.......Слагай в средата....
    Аз вчера изрязах първите далаци.Днес продължавам рязане и същевременно и разширение с по 3-4 ВО. до край(12р)
    Аз ще дам друг пример.Златарица Елена 10-14 дена разлика на всичко.До ден днеска Елена изпреварва Златарица с N дена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4504
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    А да ви запитам при вас как е с прашеца, оскъден или?


    При мен цяла зима не е свършвал Около 100лв/гр. върви.Майтапя се.А ти що питаш, при теб да не случайно не събират?

  5. #4505
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Събират но недостатъчно,но ако се задържи стабилно времето ще наваксат

  6. #4506
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    А да ви запитам при вас как е с прашеца, оскъден или?
    Прашец има, а при някои кошери даже доста. Направи ми впечатление, че на 17-ти като ги отварях и имаше един кошер набил цялата страна на плодникова пита с прашец от теменужките и сега в събота беше изчезнал и заменен с такъв като от джанки или трънки.
    Това застудяване май не им се е отразило и кошерите ми харесват. Направи ми впечатление, че им е намалял меда повече от нормалното, като от тези с по-малкото запази имаше и такива изяли абсолютно всичко.
    Медец

  7. #4507
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е аз от кога ви казвам да храните яко.После да не се чудите де са ви изчезнали пчелите?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4508
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сложих на всички кошери по 1 основа с изключение на слабичките (на тях завъртях средната рамка на 180 градуса). На пели са добре, 7 междурямия средните, на пило не толкова но за сметка на това майките са осеменили яко. Започнаха да задънват с прашец (1 рамка в момента), ще се налага да слагам прашецоуловителите. Равносметаката тази зима, загуба нямам само един кошер без майка.

  9. #4509
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Вчера и онзи ден направих пълен преглед на всичките си семейства. Много съм доволна от видяното, много са добре пчеличките, събрали са доста цикламено-лилав и жълт прашец, имат пило, някои на 4 рамки по1/2 рамка двустранно. На 3 април ги напръсках с Нозевит+. Изхвърлих остатъците от твърда храна и разпечатах мед. Всички получиха СР. На 1 кошер бях сложила сироп, не са го докоснали, явно нямат нужда от храна. Почистих всички дъна, никакъв подмор (предишното чистене беше януари месец и имаше малко подмор, по 1 шепичка).

    Направи ми впечатление колко са спокойни пчелите, жужаха си около мен докато аз спокойно си работех, изобщо не бяха агресивни, въпреки че им прерових кошерите основно. Няма и нападения от други пчелини.

    Равносметка от тази зима - нулеви загуби, много добри семейства (въпреки някои грешки на пчеларя ). Продължавам с пчеларството

  10. #4510
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Забравих да напиша, направи ми впечатление че майките осеменяват дори и последната рамка която е много слабо покрита с пчели. Луднали са майките, след 20 дена ще има бум на кошерите и зареждане на отводки В момента всичко покрито с пчели е осеменено.

 

 
Страница 451 от 677 ПърваПърва ... 351401441449450451452453461501551 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •