Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 449 от 677 ПърваПърва ... 349399439447448449450451459499549 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,481 до 4,490 от общо 6762
  1. #4481
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Това колега Георги сигурно е някоя нова технология от новите пчеларски книги? Много е интересна ако се доразвие и обясни по–подробно.
    Мисля,че твоите пчели не вземат дори и мед,защото са задръстени питите с такъв.Майката е блокирана и се чуди къде да ръсне поне десеттина яйца,че я напъват отвътре.Сега препуска по питите и ги ръси и върху меда. Нагона няма спиране.Ако е така,махни медени пити и сложи празни за да се нормализират нещата.Хранилката с мед я махни,а разпечатай пита с мед.Тъй си мисля аз де,на базата от прочетено и .....малко практика.Успех в практиката!


    Според мен не е така.Трябва да се храни удърно ако чакаш мед.Ако не ги храниш може да по измрат от глад някой.Поне по хранилка на на два дена е добре.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #4482
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен не е така.Трябва да се храни удърно ако чакаш мед.Ако не ги храниш може да по измрат от глад някой.Поне по хранилка на на два дена е добре.
    Може,може Дака.Ама на гладните.Такива се хранят не ударно,а храната за 2 петилетки да се даде за 1/2 петилетка.
    Прочети поста на колегата Георги и ще схванеш цитирания мой пост от теб.Не мой да бързаме така,я.

  3. #4483
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам по камерите, в северозапада -изпекнало. Някой хвърли ли око как е положението. Пилото заложено след студа в началото на март, трябва да се люпи вече.

    Колега може ли такъв не сериозен въпрос да задаваш.По добре питай за подмора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4484
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Може,може Дака.Ама на гладните.Такива се хранят не ударно,а храната за 2 петилетки да се даде за 1/2 петилетка.
    Прочети поста на колегата Георги и ще схванеш цитирания мой пост от теб.Не мой да бързаме така,я.


    Е как да не го съветвам да храни.Хората от 3 до ШЕСТ рамки пило имат.Много ми се иска да погледна тия 6 ДБ рамки пило макар и разнородно.Аз съм начинаещ и може да видя нещо дето не съм го виждал в работата с ДБ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4485
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Благодаря, Гогол, но моят случай, не е такъв. Есента за да "стимулирам" към производство на пило, изцентруфугирах 3 пити мед от тоя кошер и след като не постигнах желаният ефект, реших, тези 4 буркана да си им ги върна, когато пукне пролетта. Грешки много прави начинаещ пчелар. Пчелите по-добре знаят кога трябва пило и кога не. Кошерът е почти сух и не достига критериите от книгите за пролетно развитие. Сега почнах си им връщам меда. И това в случая е моята "технология". Също подозирам, че майката не е била толкова млада, за колкото са ми я представили при продажбата на кошера, защото спря рано пилото и през февруари нямаше нищо засеменено (за разлика от рояците). Само защото им се намесих есента в работата, сега се чувствам длъжен да се намесвам и през пролетта и да им пробутвам техия мед.

    За пчеларските книги няма какво да кажа. Не са нови. Пише го навсякъде. Ако има прашец и нектар в изобилие по време на пролетното развитие, семейството се развива лавинообразно. Ако нещо липсва, пчеларя може да добави. Ако иска.

    Благодаря за пожеланията Ако не стане пчелар от мен, поне душата ми винаги ще се усмихва, когато контактувам с тези създания <3

  6. #4486
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кога есента, колега?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #4487
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Кога есента, колега?
    Е, септември беше... Мислех си, че като почнат да чистят килийки и като почнат да разнасят мед, ще направят пило. Рояците имаха много, в сравнение с тях. Е, уча се де. Поне, за сега оцеляха, дори и рояка на 2 пити и той той е все още жив

  8. #4488
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз това го правя Август.Писа , че си извадил меда и си върнал рамките което за мен е много лошо. И аз се уча,но никога не бих върнал септември такива пити.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4489
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    И още нещо се сетих.
    Това вече от опит. Заредете капаните за оси. Сега е момента, както и може би и целият април.
    Моите са пълни с мухи, молци и тук-таме някоя оса.


    Първата година, когато си взех кошерите, през август, за мен беше страшно това нахално поведение което наблюдавах от страна на осите. Влизаха си и си излизаха наядени. Пролетта, в единият загинал кошер, наред с пчелите, в килийките имаше и оси.
    Оказа се, че осата зимува сама. Оплодената оса майка - самичка. И когато дойде пролетта, тя, за да изгради семейстовто си, трябва да си набави, също както пчелите, протеини и въглехидрати. Обаче всичко това, тя започва самичка, докато не си направи работнички. Тръгне ли добре работата, работничките стават хиляди, много много хиляди и те вършат работата, а тя само снася... Така че, колкото повече оси се хванат в капаните, през март и април, толкова по-вероятно те да са оси майки и толкова по-малко колонии оси ще има през август, септември... октомври.


    Това е една косвена намеса в живота на пчелите, с която ще им се облекчи работата през есента и ще се намали вероятността от внасяне на болести!
    Сложете капаните и кажете на съседите си да направят същото.


    За осите и капаните имаше тема, но хич не ми се търси сега. При мен действа сироп: 100мл. (1:1 захар вода) 100 мл. (вино) 50 мл. (оцет) вода (до 750 мл.). Моите повечето са купешки, едни жълти, като летящи чинии, но най-добре си работи един от миналата година, направен от двулитрова бутилка от сок, прозрачна с изрязано и обърнато гърло.

  10. #4490
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това е така. Сега са породисти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 449 от 677 ПърваПърва ... 349399439447448449450451459499549 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •