Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 677 ПърваПърва ... 3341424344455393143543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 6763
  1. #421
    Дано всяка година е така!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #422
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    valaz, промени ли си мнението за рапицата ?

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен е много добре за 15 дни отводките от 5 пити вече са на 7, новите пити който ги сложих да градят изградили и заредили с пило целите почти без пропуск, красота
    През ден ги храня де.

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Слънчогледа цъфна, в нашия край е много силен, пожелавам богата реколта на всички.
    Дано има дъжд тези дни.

  5. #425
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Положението е такова, че ни върнаха с няколко седмици назад. Вчера си отворих кошерите и... не можах да ги позная. Много голяма част от летящата пчела я няма!!! Само преди 10-ина дни "преливаха" от пчела, а сега са жалка картинка. Вероятно е пръскано с нещо по гората или слъчогледа които започна.
    Keep Walking...

  6. #426
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Положението е такова в нашия край от 2 месеца.Въпреки многото пило кошерите не могат да се напълнят с пчела.Каквото и да е явно се предвижва и към вас.Че годината е загубена е най-малкото,притеснява ме дали ще има пчела за зазимяването и дали напролет ще има живи семейства.Проблема е много сериозен.

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zayo
    Положението е такова, че ни върнаха с няколко седмици назад. Вчера си отворих кошерите и... не можах да ги позная. Много голяма част от летящата пчела я няма!!! Само преди 10-ина дни "преливаха" от пчела, а сега са жалка картинка. Вероятно е пръскано с нещо по гората или слъчогледа които започна.
    При мен така беше за акацията след пръскането на пшеницата около 20 април - силните кошери все едно се бяха роили...

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди 4-5 дни забелязах няколко цистерни за пръскане да се движат, помислих че ги прибират в двора.
    Но днес като отидох на пчелина видях доста умрели пчели пред кошерите.
    В 2 положението е трагично в магазина няма нито една пчела в останалите са по малко загубите.
    Какво може да са пръскали?
    При мен са 3ма арендатори и знам ли кой какво прави.

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Още на 2 кошера умряха летящите пчели.
    Вчера като отидох на пчелина видях още един с подмор и към 10.30 започнаха да умират пред още един.
    Пред него започнаха да се гърчат и от вътре масово да изнасят умиращи това продължи 1 час някъде и около 1000 - 2000 пчели имаше умряли.
    Пред другите кошери нямаше нито една умряла пчела, обиколих арендаторите и земята никой не пръска.
    Съмнява ме някой комшия дали не слага някаква отрова с захар и вода!
    Някой случвало ли му се е подобно нещо.

  10. #430
    Няма нектар в природата, няма мед в кошерите, стават нападения....Забрави за пръскането, в нападението е ключа

 

 
Страница 43 от 677 ПърваПърва ... 3341424344455393143543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •