Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 423 от 677 ПърваПърва ... 323373413421422423424425433473523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,221 до 4,230 от общо 6763
  1. #4221
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В някои случаи я изхвърлят вън.
    Много рядко,ако е паднала по дъното преди да е поела влагата от кошера.Но от хранилката,овлажнена от конденза по стените и,винаги отива в питите,в центъра на кълбото.Поне досега така правеха,знам ли какво ще им щукне.

  2. #4222
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Много рядко,ако е паднала по дъното преди да е поела влагата от кошера.Но от хранилката,овлажнена от конденза по стените и,винаги отива в питите,в центъра на кълбото.Поне досега така правеха,знам ли какво ще им щукне.
    Ще задам въпроса си така. Захарта е в хранилката. Как ще попадне на дъската пред прелката? Отговори ми до тук и ще питам пак.

  3. #4223
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Изхвърлят яко,далеч съм от технологията и преустанових опитите със суха захар. Не че съм се отказал...,по на там пак ще пробвам.Това което чета за нея много ми харесва,уви...

  4. #4224
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще задам въпроса си така. Захарта е в хранилката. Как ще попадне на дъската пред прелката? Отговори ми до тук и ще питам пак.
    Отговарям–Захарта в хранилката няма нищо общо с тази която е на дъската пред прелката.Вземи кристали от тази дъска и кристали от хранилката.СЛОЖИ ГИ НА ЧЕРНА ХАРТИЯ ИЛИ ПЛОСКОСТ И ГИ СРАВНИ.Извинявам се че курсива е с големи букви.

  5. #4225
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ще задам въпроса по друг начин - Защо , пчелите изхвърлят на прелката захаросан мед ?

  6. #4226
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Отговарям–Захарта в хранилката няма нищо общо с тази която е на дъската пред прелката.Вземи кристали от тази дъска и кристали от хранилката.СЛОЖИ ГИ НА ЧЕРНА ХАРТИЯ ИЛИ ПЛОСКОСТ И ГИ СРАВНИ.Извинявам се че курсива е с големи букви.
    Не ми прекарвай номера с кристали от захаросан мед. Продължавай да мислиш.

  7. #4227
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Един пчелар , Лонин май беше - казваше , че трябва да се храни със захар преди зимата , защото това било диетично за тях .
    Лично аз р този ще го оставя само на хляб и вода при тяхните температури и да го видя -кое и как ?

  8. #4228
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мен не ме е страх от глад приятелю Гогол.Аз плодник не барам по не от тоя етап от моето пчеларстване.Просто сравнавам районите с моя.Това със сухата захар съм го правил но към януари месец.Но да ти кажа от моите наблюдения няма голям ефект ако искаш да се развива семейството.Изхвърлят кристалите според мен заради някаква пречина в захарта не, че не им харесва.Пробвал съм в сезона също да подавам захар по тоя начин, но я поливам с малко водичка,че иначе не искаха да я вземат.Тогава и аз наблюдавах изхвърлена захар през прелката.Смених марката на захарта и проблем нямаше.

  9. #4229
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не ми прекарвай номера с кристали от захаросан мед. Продължавай да мислиш.
    Върнах се на 4222,отново и отново го прочетох.Не видях кльомба и не спирам да мисля,защото твоите въпроси винаги ме навеждат към нещо което не съм забелязал или не съм обърнал внимание в годините.Може да ми се е сторило маловажно.
    А за кристалите от захаросания мед на прилетната дъска си е така–да, такива са,но не и от хранилката,от Захира.От хранилката изнасят мравките,но те заспаха/т.е.се скриха/ преди пчелите.Сега ги гледам да щъкат само в големия ми гараж на вилата,защото там е топло.
    Но ще продължа да размишлявам по така формулирания въпрос.Може нещо да не съм догледал.

  10. #4230
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мен не ме е страх от глад приятелю Гогол.Аз плодник не барам по не от тоя етап от моето пчеларстване.Просто сравнавам районите с моя.Това със сухата захар съм го правил но към януари месец.Но да ти кажа от моите наблюдения няма голям ефект ако искаш да се развива семейството.Изхвърлят кристалите според мен заради някаква пречина в захарта не, че не им харесва.Пробвал съм в сезона също да подавам захар по тоя начин, но я поливам с малко водичка,че иначе не искаха да я вземат.Тогава и аз наблюдавах изхвърлена захар през прелката.Смених марката на захарта и проблем нямаше.
    Даче , да си сравнявал големината на зърната ?

 

 
Страница 423 от 677 ПърваПърва ... 323373413421422423424425433473523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •