Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 418 от 677 ПърваПърва ... 318368408416417418419420428468518 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,171 до 4,180 от общо 6763
  1. #4171
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А при теб как са. Казваше, че при теб спират Август и Септември-Октомври започват да снасян наново.
    Спират август, а септември пак започват.Последно отворих кошерите към 15 септември и имаха по 3-5 магазинни рамки с пило. Може да се каже, че тази година са по слаби при зазимяването, но това е защото насилствено ги минах изцяло на малки рамки и от там по слабите семейства.

  2. #4172
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Спират август, а септември пак започват.Последно отворих кошерите към 15 септември и имаха по 3-5 магазинни рамки с пило. Може да се каже, че тази година са по слаби при зазимяването, но това е защото насилствено ги минах изцяло на малки рамки и от там по слабите семейства.
    Нещо не мога да вдяна–или нищо не разбирам от съвременното пчеларство,или съм албански реотан, или това което пишеш за насилствено преминаване на по–малки рамки ги е направило по–слаби с–вата. Питам те сериозно,не е задявка.
    Някъде писах,че тази година старта ми с ЛР е 2 бр. Една и съща майка при Дадановите пити сееше на 3–4рамки,а след преместването в ЛР / те са по–малки от ДБ/сееше на 10–12 рамки.Понякога прехвърляше тази бройка осеменени пити/говорим за пило от дъска до дъска/.С–вото се разви до 2 корпуса +магазин.В момента/понеделник или вторник,миналия/имаше 4 рамки запечатано.Тази е в термос.Другата,каквото беше преди така си остана и при ЛР и е в дървени плодници.Разбира се–храня,от 16.09.
    По–надолу си писал,че са усетили лошото време и за това майките са спрели да снасят.Това на майтап ли го казваш или е сериозно? Само питам.
    Кога ще почнат,един Господ знае.Имал съм пило и през декември,но съм имал и едва в края на февруари,само наченки.Нормално е,ако са спрели октомври –ноември,първите яйца да се появят в края на януари и началото на февруари.–колкото топка за тенис.Но винаги има изключения и аномалии.
    Ии......иииии,то много дълъг пост се получил.Е,няма да трия./правилно ли ги използвам?Че един твой приятел ме упрекна,че не съм ги ползвал правилно./

  3. #4173
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Какво да ти кажа? В средата на юни ги свалих майките с една рамка ДБ в центъра на два магазина, като всичките останали рамки са магазинни пласмасови, сложих ХР и над нея другите рамки с пило. След 15-20 дена(смятай ги приблизително) от нямане на къде бяха усеменили по 1-2 магазинни рамки до рамката ДБ, а горните бяха с мед. Тогава им взех долната рамка ДБ с пилото и ги оставих само малките пластмасови рамки. От отнетите рамки напълних няколко 10 рамкови кошера за отводки, тях другата година ще ги оправям. Всички други ДБ рамки с мед ги притопих. Надявам се да можеш вече да си отговориш сам, при близо 1 месец само с 2-3 рамки пило, защо ми са по слаби семействата. От средата на юли до средата на септември всичко беше изгоряло и нямаше капка дъжд.

  4. #4174
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    От средата на юли до средата на септември всичко беше изгоряло и нямаше капка дъжд.
    Ти моя пост си го прочел само отгоре,отгоре.Ама..аа, нейсе.
    Ами храни,пак храни,и отново храни.Аз съм ти писал–храня,стабилно храня.Хранилката не пресъхваше/750мл./,всеки ден.Като захладня–през ден–два.След това разредих хранките,но форса вече беше даден.
    След като си решил да правиш такъв капитален поврат в техния живот,трябвало е и да им помогнеш да преодолеят безболезнено този шок.Но човек се учи,нали така?Също като мен с ЛР с–ма.Ти какво ми каза/написа/–липсва ти опит и практика.Нали така?Сега това се наблюдава при теб–липсва ти опит как да реагираш в такъв сублимен момент за твоите пчели Догодина ще го знаеш,ако имаш още с–ва за префасониране. Сърдечно,успех!

  5. #4175
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз чета, ама май ти не помниш какво съм ти писал преди. Аз храних началото на август за 10-тина дни и те си направиха по 20-30 кг запаси и от тогава не съм ги пипал,а и не съм толкова знаещ като теб, за да ги направлявам по мойте желания. Аз съм си прост и затова ги оставям да се оправят сами, която не успее, не оцелява. Май се нарича природна селекция.

  6. #4176
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ти моя пост си го прочел само отгоре,отгоре.Ама..аа, нейсе.
    Ами храни,пак храни,и отново храни.Аз съм ти писал–храня,стабилно храня.Хранилката не пресъхваше/750мл./,всеки ден.Като захладня–през ден–два.След това разредих хранките,но форса вече беше даден.
    След като си решил да правиш такъв капитален поврат в техния живот,трябвало е и да им помогнеш да преодолеят безболезнено този шок.Но човек се учи,нали така?Също като мен с ЛР с–ма.Ти какво ми каза/написа/–липсва ти опит и практика.Нали така?Сега това се наблюдава при теб–липсва ти опит как да реагираш в такъв сублимен момент за твоите пчели Догодина ще го знаеш,ако имаш още с–ва за префасониране. Сърдечно,успех!
    Аз от кога го натяквам - "Ранътъ, прай борбътъ?

  7. #4177
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз чета, ама май ти не помниш какво съм ти писал преди. Аз храних началото на август и те си направиха по 20-30 кг запаси и от тогава не съм ги пипал,а и не съм толкова знаещ като теб, за да ги направлявам по мойте желания. Аз съм си прост и затова ги оставям да се оправят сами, която не успее, не оцелява. Май се нарича природна селекция.
    Че помня,помня всичко.Не напразно по –долу съм ти писал тия нещица.Няма логика в това да ги тъпчеш на корем за да направят 20–30 кг.запаси и да нямат пило и пчели–трябва твоите да са нещо по–така,да кажем нестандартни. Да трупат мед само,без да възпроизвеждат при наличието на такава богата паша/в случая ти си хранил обилно според написаното от теб/Въпрос–колко литра инверт или захарен сироп,колко кг чист мед или с каквото там подхранваш им даде?
    Никъде не съм написал,че си незнаещ или прост.Това си е чисто твоя инсинуация.Напротив,опитва м се да контактувам с теб за да ми бъдеш полезен при ЛР с–ма.Но явно съм се излъгал.Явно ти виждаш врага или както искаш го наречи в човека който те попита или не е съгласен с твоето становище.Съжалявам,а аз търсех по–опитен в тази с–ма.Жалко,няма да те попитам повече .

  8. #4178
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Храних с разтвор 3 кофи захар към 1,5 кофи вода. През ден по 4 литра на едно хранене. Както питаш, така отговарям. Никъде не съм писал, че ме наричаш така, просто се надсмивам сам на себе си хихи. Да те светна за нещо което незнаеш. При наличие на пласмасови и нормални рамки с основи, майките снасят предимно в тези със восъчните основи, както предпочитат и голямата рамка спрямо малката. В последствие започват да снасят в пласмасовите ако няма на къде, но не е с охота, размотават се в търсене на други рамки. Чак след като останат само на пласмасови, тогава си започват да снасят нормално в тях.

  9. #4179
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Храних с разтвор 3 кофи захар към 1,5 кофи вода. През ден по 4 литра на едно хранене. Както питаш, така отговарям. Никъде не съм писал, че ме наричаш така, просто се надсмивам сам на себе си хихи. Да те светна за нещо което незнаеш. При наличие на пласмасови и нормални рамки с основи, майките снасят предимно в тези със восъчните основи, както предпочитат и голямата рамка спрямо малката. В последствие започват да снасят в пласмасовите ако няма на къде, но не е с охота, размотават се в търсене на други рамки. Чак след като останат само на пласмасови, тогава си започват да снасят нормално в тях.
    През ден по 4 литра сироп на едно семейство? Пластмасовите основи изградени ли са? Аз нанасям върху пластмасовата основа тънко восъчно покритие с помощта на бояджийско мече от тенджера с разтопен восък. Така пчелите не могат да разберат, че под него има пластмаса.

  10. #4180
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    През ден по 4 литра сироп на едно семейство? Пластмасовите основи изградени ли са? Аз нанасям върху пластмасовата основа тънко восъчно покритие с помощта на бояджийско мече от тенджера с разтопен восък. Така пчелите не могат да разберат, че под него има пластмаса.
    Защо да купувам нещо след, като ще си губя времето да го доизкусорявам. Килийките са 6 мм изградени,а пчелите си ги доизграждат. През ден, защото в колата побирам туби с сироп само за половината кошери, иначе пчелите сваляха тези 4 литра за по малко от 24 часа. Това е подхранване за запаси, а не за пило.

 

 
Страница 418 от 677 ПърваПърва ... 318368408416417418419420428468518 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •