Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 677 ПърваПърва ... 3139404142435191141541 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 6763
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това време няма да се оправя, май ще има слагам пак питки.
    До неделя студ после няколко хубави дни и пак застудяване

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес имаше хубаво облитане, след няколко дни студ най на края хубав ден.
    Имаше някой пчели(20тина)някаде падаха на земята и умираха, предполагам от старост.

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен много дървета цъфнаха, днес пчелите яко натискат на работа прибират се с дебели крачета

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И при нас цъфнаха джаникте вече, но в продължение на няколко дни наоколо кръжат селскостопански самолети и пръскат пшеницата наоколо, едва вчера ми дадоха някакво предупредително писмо в което и датите за третиране не бяха верни, дано всичко се размине благополучно, а уж в ЕС било забранено пръскането със самолети ....

  5. #405
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    у наше село пък, минавайки пътьом през него, около 18:30 видех самолет....свърших си работа и на тръгване, спрех у кооперацията и питах пазача, откога фъркат гадовете. Оня ми каза, че шефката на кооперацията цела седмица е предупреждавала по точката (?!?!?)че ще се пръска в 3 поредни дни след 17:00h....от което си извадих извода, че таа гад верно е добарала евтини препарати, ма от страх да не стане беля и да я изловат или при умрели пчели, да й запалят посевите, се презастрахова поне малко wink; ....тааа, да ви кажем, че в устен разговор заплахата за горене на отровен кошер по декар върши работа.....ма не щото аз имам много кошери, а защото оная нема противопожарна разделителна линия на секи декар
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен цял ден летят селскостопански самолети

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Валсамин, Импакт 25СК, Фюри 10ЕК, Фокстрот 69ЕВ, Хемтрибе 75ВГ това са препаратите с които се третира съгласно писмото което са ми пратили, ако някои знае какви са нека пише, лично на мен не ми говорят нищо Третира се срещу брашнеста мана и едногодишни плевели.

  8. #408
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    ето какво пише за фюри 10 http://sortovisemena-bg.com/units/%D.....html?u=93960

  9. #409
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Днес ме уведомиха, че ще третират пшеницата с хербициди - "Дерби" и "Танго". Пръскането ще се извърши с хеликоптер от 11.00 до 17.00 в петък. Не знам имат ли някакво действие върху пчелите и има ли някаква опасност.
    Working....

  10. #410
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Днес ме уведомиха, че ще третират пшеницата с хербициди - "Дерби" и "Танго". Пръскането ще се извърши с хеликоптер от 11.00 до 17.00 в петък. Не знам имат ли някакво действие върху пчелите и има ли някаква опасност.
    А около теб има ли рапица в цъфтеж? Ако има, вероятно ще я пръскат нея. Тъй като нямат право да пръскат насаждения по време на цъфтеж, арендаторите обявяват пръскане на пшеница. Преди 2 години при мен имаше рапица и направиха точно така. Обявиха пръскане на пшеница, а в действителност планираха пръскане на рапица по време на цъфтеж. Аз подадох жалба в областната служба за растителна защита, в дена за пръскане заваля дъжд и пръскането не се състоя. А ако действително пръскат пшеница (нецъфтяща култура) с хербициди ( препарати за борба с плевели), не би трябвало да има проблеми с пчелите. Като мине пръскането, пиши какво са пръскали и какви са последиците. При мен са посяли рапица и се безпокоя от предстоящите пръскания.

 

 
Страница 41 от 677 ПърваПърва ... 3139404142435191141541 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •