Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 677 ПърваПърва ... 234561454104504 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 6761
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги извадихте ли мед от акацията,никой нищо не пише,доволни ли сте?Аз тази година съм много доволен от акацията извадих по 1 магазин с мед от нея бистър като сълза , втория ми магазин още не е запечатан сигурно до края на седмицата ще го запечатат.

  2. #32
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Колеги извадихте ли мед от акацията,никой нищо не пише,доволни ли сте?Аз тази година съм много доволен от акацията извадих по 1 магазин с мед от нея бистър като сълза , втория ми магазин още не е запечатан сигурно до края на седмицата ще го запечатат.
    аз съм доволен от 2 семейства извадих 50 кг, даже са с 2-3 отгоре ама тях не ги броя че съм ги заделил за едно нещо. можеше и по добре да е при мен ама пуста младост и неопитност. иначе меда е супер на който и да подарих до сега по буркан викат че не са яли по хубав мед. може и да ме сполъгват малко за да им подаря по още 1

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Акацията се отчете чудесно.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    В Берковица липата започва да цъфти.Миналата година пак около 20 юни започна разпукването.За разлика липата акацията закъсня с 5 дни.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #35
    Поздравления ,Стане.....И при мен акацията даде добър добив....от 22 години съм пчелар но такъв добив от акация за пръв път имам....

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Поздравления ,Стане.....И при мен акацията даде добър добив....от 22 години съм пчелар но такъв добив от акация за пръв път имам....
    Пашата беше много силна .За няколко дни напълниха плодника и единия магазин и започнаха да мислят за гората, не беше така само при мен и други познати го споделиха.По сред паша правих отводки за да ги изведа от роевото настроение и слава богу успях.При поставянето на втория магазин надникнах и в плодника при някои от сем. имаше снесени яйца в маточните чашки сигурен признак за роево настроение.Поставял съм основа за градеж вечерта в 17.00ч на другия ден на обяд беше изградена.Всяко сем. ми изгради по 3-4 плодникови допълнително и по един магазин с рамки.Не очаквах подобно нещо.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Късметлииииии.
    И при нас в района на Годеч акацията тръгна с пълна сила, но после времето се скапа и се изляха пороите и ... нищоооо. 4-5рамки пълни и незапечатани, но пък ливадите цъфтят и ще стане супер медеца.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Само като гледам запечатката и ми капе мед на сърцето - да ти е драго,че работиш деба браво на колегите,уви и при мен дъждЪ си каза тежко думата.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Вярно е ,че тази година сме късметлии в Берковица на първите кошери на които извадих меда на 12.06. днес като ги отврих магазините пак са пълни.В други години между акацията и липата нямаше никаква паша ,а тази година нектара от камъните ли тече и аз незнам,за сметка на миналата година тази върви перфектно.Дано при всички колеги да е така.

  10. #40
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Вярно е ,че тази година сме късметлии в Берковица на първите кошери на които извадих меда на 12.06. днес като ги отврих магазините пак са пълни.В други години между акацията и липата нямаше никаква паша ,а тази година нектара от камъните ли тече и аз незнам,за сметка на миналата година тази върви перфектно.Дано при всички колеги да е така.
    при мен е същото имам по 1 магазин вече пълен. но не запечатан. не знам трябва ли да чакам да го запечатат. сложих и магазин и на рояка дори тои се разви много хубаво. а гледам че днес липата тук тама започна да цъфти.извадих и семеиствата от роене като им слагах бол основи за градеж и скубах маточници. отводките се развиват що годе нормално. така че положението при мен е добре за сега.

 

 
Страница 4 от 677 ПърваПърва ... 234561454104504 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •