Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 399 от 677 ПърваПърва ... 299349389397398399400401409449499 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,981 до 3,990 от общо 6761
  1. #3981
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Nik, връщаш ли ги по кошерите за обиране магазините преди да ги наредиш на комин? Ако не, не се ли трупат много пчели опитващи да влязат в тях?
    Никога не съм оставял така само под навес и не знам каква е практиката.
    Връщам ги и след това на комини. Не ползвам никакви препарати.

  2. #3982
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Nik, връщаш ли ги по кошерите за обиране магазините преди да ги наредиш на комин? Ако не, не се ли трупат много пчели опитващи да влязат в тях?
    Никога не съм оставял така само под навес и не знам каква е практиката.
    Когато медовите рамки не са почистени в тях се образуват кристалчета,които на следващата година,въпреки,че пчелите ги почистват, "заразяват" новия мед и го провокират да кристализира по-бързо,а не е изключено и да "бетонира".Особено опасно е това да се случи с плодникови рамки....

  3. #3983
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    А чували ли сте за напръскване предварително на питите с вода?

  4. #3984
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Как килийка по килийка ли?Иначе пръскам и ВО..Но не мога да си представя rosti как пръска 100 магазина....по няколко пъти в годината.

  5. #3985
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Как килийка по килийка ли?Иначе пръскам и ВО..Но не мога да си представя rosti как пръска 100 магазина....по няколко пъти в годината.
    Имам чувствто, че понякога падате от небето. При толкова технологии и машини мисля, че това няма да е проблем. Четете бе хора, четете. Както казва един наш колега тук. Господ/ Тимъти Лий/ е дал интернет.

  6. #3986
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Nik, връщаш ли ги по кошерите за обиране магазините преди да ги наредиш на комин? Ако не, не се ли трупат много пчели опитващи да влязат в тях?
    Никога не съм оставял така само под навес и не знам каква е практиката.
    Рости, ако ги оставиш непочистени, макар и плътно затворени, ще стане страшо. Пчелите надушват меда и като не могат да влязат там ще налетят кошерите, макар те да са на разстояние. Настава сеч, която много трудно се спира. Това от собствен опит с 2-3 непочистени от 150.

  7. #3987
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За това съм сигурен че така ще стане и затова ми стана чудно. Аз ги държа необрани в плътно затварящи се помещения. Това само за светлите. Тъмните връщам веднага по кошерите. Като връщам необрани за следващия медосбор с нищо не пръскам и не забелязвам тенденции към бърза кристализация. Това което обаче е задължително е да утроя броя на поилките за два до три дни след поставянето на корпусите. Ползват огромни количества вода да ги изчистят и наистина е по добре да се пръскат.

  8. #3988
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Ако са добре опаковани корпусите няма опасност от нападения, стоят на 5 метра от пчелите. Аз ги съхранявам както са медени, като отгоре имат изпарител за МК,така не кристализира меда и се дезинфектира восъка, дървената рамка и самия корпус. Април като ги връщам на пчелите капчиците мед с МК са чудесно средство за почистване на стомашно чревния им тракт. Молеца не прави поражения по питите докато има МК.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20170825_13_42_39_Pro (2).jpg‎  

  9. #3989
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И при почистени пити, ако на са плътни магазините (корпусите), намират и най малката дупчица и пак влизат. Най добре е помещението да е проветриво, но със ситна мрежа на прозорците.

  10. #3990
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Успешна самосмяна на един кошер. И двете майки работят на една пита, пчелите спокойни. Старата едва ходи, но пък младата е хубавица-жълта. През Октомври мисля да проверя дали е изчезнала старата майка, или ще зимуват и двете.

 

 
Страница 399 от 677 ПърваПърва ... 299349389397398399400401409449499 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •