Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 395 от 677 ПърваПърва ... 295345385393394395396397405445495 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,941 до 3,950 от общо 6763
  1. #3941
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Помислете си само какво ги правим пчелите.Разказва ме им играта и въпреки всичко оцеляват,трябва доста усилия от страна на пчеларя за да има летален край семейството.

  2. #3942
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Помислете си само какво ги правим пчелите.Разказва ме им играта и въпреки всичко оцеляват,трябва доста усилия от страна на пчеларя за да има летален край семейството.
    Този пост, по-скоро неговия край, към начинаещите ще да е насочен!

  3. #3943
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Пизо, няма смисъл, няма кой да те разбере.

  4. #3944
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пизо, няма смисъл, няма кой да те разбере.
    Янчо, я ми разтълкувай последното изречение в поста на Пизо, че ти го окуражяваш

  5. #3945
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    С амитраз и камуфос не третирате, с киселини също. Как тогава се борите с акара само с люти чушки ли? Според мен всичко щом убива е вредно, важно е да се ползва в някакви граници.
    Независимо,че този пост не е адресиран се подразбира към кого е насочен.Ще ти отговоря–Да,не ги ползвам!Иронията за лютите чушки носи негативи.Човека е най–големия убиец,стои на върха на пирамидата.Вреден ли е? Ако е вреден,да викаме марсианците,та да ни отърват от негоИ въпреки,че си ги използвал тези химии,съм сигурен че ти имаш повече акар в с–вата ти отколкото моите.Преди 2 или 3 години поканих колега от форума да дойде на пчелина и да си избере колкото си иска с–ва и да проверява по неговите си методи.Не дойде.И сега и на теб ти го казвам–нямам акар.С люти чушки,с бабини зъби,с гребенчета и четки на входа е стражата,всичко възможно което би премахнало гадината,но без химии.Бях си изградил мнение,че си по–широко скроен.Но,нейсе!Човек понякога може да сгреши. Апро–по,в поста си 3927 си забрави т.8–изгонване на осмокракия.

  6. #3946
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    И в канце канцов, ако споделиш рецептата на трушията ...

  7. #3947
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Този пост, по-скоро неговия край, към начинаещите ще да е насочен!
    Не знам.В последно време ме налазват едни мисли.Примерно:Срещат се двама кравари и единият казва на другия:Ротирах на кравата вимето на челото и за да не се навеждам а другия,мойта крава щеше да ражда че използвах момента и направих още 5 теленца.От опашката 2 от двата и бута и от едното и ухо.Та така.За мен пчеларството е философия.Преди време срещнах дългогодишен секретар (минаващ 80-те)на пчеларското д-во във Варна.:Куртев имаш ли още пчели?Отговорът беше :До гроб.

  8. #3948
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Не знам.В последно време ме налазват едни мисли.Примерно:Срещат се двама кравари и единият казва на другия:Ротирах на кравата вимето на челото и за да не се навеждам а другия,мойта крава щеше да ражда че използвах момента и направих още 5 теленца.От опашката 2 от двата и бута и от едното и ухо.Та така.За мен пчеларството е философия.Преди време срещнах дългогодишен секретар (минаващ 80-те)на пчеларското д-во във Варна.:Куртев имаш ли още пчели?Отговорът беше :До гроб.
    Ако знаеш прасетата и телетата как ги отглеждат...., ама ги ядем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #3949
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ти твойте ЛР ротираш ли ги, и кога и колко пъти?
    Ротирам.За ротирането нямам точни правила и бройки.Правя това което ми го налага самото семейство.Имам семейства които нямат нужда от ротации. В по предни постове писах,интересуваме накрая добива и максималният комфорт на семейството.

  10. #3950
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пизо, няма смисъл, няма кой да те разбере.
    Да става екшън.Иначе както вяло върви форума скоро може да стане форум за блондинки.

 

 
Страница 395 от 677 ПърваПърва ... 295345385393394395396397405445495 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •