Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 379 от 676 ПърваПърва ... 279329369377378379380381389429479 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,781 до 3,790 от общо 6760
  1. #3781
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Идентичен случай в две семейства. Миналата седмица при прегледа в две семейства установих, че са направили самосмяна. В семействата нямаше яйца, но видях майките и излъскани килийки и реших да ги маркирам. В петък прегледах семействата и установих, че няма яйца. Днес при прегледа и в двете семейства намерих немаркирани майки, които се разхождаха спокойно и оглеждаха килийки за снасяне. И в двете семейства не видях яйца. Маркирах и двете майки отново с жълто.

  2. #3782
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Би ли предложил някакви съществени доказателства, че именно гена е определящ и то на 90%.
    Да само да се науча как се качват снимки.

  3. #3783
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Защото силния инстинкт за роене се наследява. Взимам материал само от майки развиващи силни семейства и нямащи желание за роене. Какво става с татковците не знам и затова процеса ще е дълъг. За съжаление се налага и да купувам майки и от там не знам какво ми идва на главата, но ще се опитам да постигна целта, която съм си поставил. Няма да е лесно и бързо.
    Точно така,но само като заложат за самосмяна.

  4. #3784
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Би ли предложил някакви съществени доказателства, че именно гена е определящ и то на 90%.
    Прикачен файл 8852 Мислиш ли че някое ще се изрои.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри image.jpg‎  

  5. #3785
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Миналата година и аз се радвах на подобни кошери.След дългите разговори във видео чата с ПОЖАРНИКАРЯ се стремя да не допускам това макар,че е трудно в тая жега.
    От фотографията си личи,че са гледанани добре тия семейства.БРАВОС!

  6. #3786
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Правя сравнение между тази година и миналата при направата на отводки с купени майки(миналата година) и с роеви маточници(тази година):
    Отводките са направени горе долу по едно и също време и двете години.
    - Миналата година с купените майки отводките се отчетоха с малко по-малко от 1 магазин мед. В началото на тази година почти всички такива отводки изпаднаха в роево.
    - Тази година с роевите маточници отводките се развиха много бързо и не ми остана време да си боядисам магазините на кошерите и ги сложих небоядисани. Напълниха по 2 магазина и се наложи да вадя магазинни рамки и да слагам празни, с други думи между 2 и 3 магазина мед. Не мога да бъда точен, защото още не съм центрофугиурал всичко.

    Какви са ми изводите - че догодина дори и да им се прояви предполагаемия по-висок роеви ген на тазгодишните отводки и всичките да изпаднат в роево поне ще съм напред с повечето изваден мед от тази година

    п.п. Вярно, че извадката ми не е много представителна поради това, че бройката отводки не е голяма, но все пак е нещо.

    Догодина, ако имам семейства в роево пак няма да купувам майки!
    При пчелите има мед, защото има ред!

  7. #3787
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    При мен пък тая година майките са по къси и по дебели в задницата. За разлика от други години...
    Без значение роеви или самосменни.

  8. #3788
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Мислиш ли че някое ще се изрои.
    На тия кошери се обезсмисля мрежата на дъното. Ако въобще я има. Това ми направи впечатление.

  9. #3789
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На тия кошери се обезсмисля мрежата на дъното. Ако въобще я има. Това ми направи впечатление.
    Няма мрежа.А иначе аз така си ги гледам.Кошер който не виси навън,значи е слаб за обема.

  10. #3790
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Няма мрежа.А иначе аз така си ги гледам.Кошер който не виси навън,значи е слаб за обема.
    И зимата в снега ли стоят така на тревата.

 

 
Страница 379 от 676 ПърваПърва ... 279329369377378379380381389429479 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 33 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 33 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •