Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 359 от 677 ПърваПърва ... 259309349357358359360361369409459 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,581 до 3,590 от общо 6763
  1. #3581
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз си бях направил сметка, ама излезна без кръчмар. Имах 80 и повече медови пити и направих надставки за хранане, но не съм очаквал толкова лоша година. В момента остана само 1 всико друго изядоха. Годината започна със суша, после застудяване, градушка и пак лошо време. 2ма пчелари местят пчелините от района а мен ме е яд че вкарах толкова много пари в къщата и мястото.
    Вярно сметката ти не е точна. Сметни грубо колко мед е имало в тези 80 пити по 4 лв и ще разбереш колко кг твърда храна (не сироп, че него има вероятност да го омешат с меда, а ти гониш чист мед) си могъл да купиш (ще видиш че е поне двойно) и спокойно да ги нахраниш. Вярно че ще е изкуствена храната, но пчелите които са щели да е ядът така или иначе вече са умрели по други причини....

  2. #3582
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Вярно сметката ти не е точна. Сметни грубо колко мед е имало в тези 80 пити по 4 лв и ще разбереш колко кг твърда храна (не сироп, че него има вероятност да го омешат с меда, а ти гониш чист мед) си могъл да купиш (ще видиш че е поне двойно) и спокойно да ги нахраниш. Вярно че ще е изкуствена храната, но пчелите които са щели да е ядът така или иначе вече са умрели по други причини....
    Имах в предвид че съм предвидил храна, не финансова сметка. Имаче си прав, смятъл съм колко много губя, 10кг. оставям повече на семейство това са 2500лв. грубо. За тези пари може да взема много апифонда. Твърдата храна няма ли възможност да я складират ако я поставя над магазините? Може да е глупав въпроса, но не съм наясно с това.

  3. #3583
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Днес след дъжда пристигнах на пчелина и бяха полудели

    https://www.youtube.com/watch?v=ErXTVOyQPAM
    Много хубав пчелин.

  4. #3584
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Твърдата храна няма ли възможност да я складират ако я поставя над магазините?
    Въпроса не е към мен, но моето мнение е друго. Смятам, че пчелите не са кокошки да кълват докато напълнят гушки, те разреждат твърдата храна и я складират в питите, докато я пренесат всичката.

  5. #3585
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да складират я във питите,но успяват да пренесат 100,200,300 грама,колкото е и дажбата за ден.Демек нищо не се складира,като запас...В питите остава следа от изкуствената инвертаза и след това се хваща при пробите.

  6. #3586
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Да складират я във питите,но успяват да пренесат 100,200,300 грама,колкото е и дажбата за ден.
    Дали ? Чел съм, че така са устроени, винаги пренасят повече от това което могат да изядат. Вярвам в това защото иначе нямаше да ги отглеждаме-нямаше да остава за нас.

  7. #3587
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Въпроса е към всички, това е интересна тема за мен.

  8. #3588
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Да складират я във питите,но успяват да пренесат 100,200,300 грама,колкото е и дажбата за ден.Демек нищо не се складира,като запас...В питите остава следа от изкуствената инвертаза и след това се хваща при пробите.
    Каво искаш да кажеш, че захарният сироп е по добър от твърдата храна? Или аз не съм разбрал.

  9. #3589
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да,захарния сироп си е от край време,но за да поддържаш работното състояние на пелите е необходимо ВСЕКИ ДЕН да сипваш 300-400млл.За да избегнеш всекидневните гимнастики със сиропа е за предпочитане твърда храна или суха захар.1л сироп ще го смукнат за 6ч,а 1кг ще я вземат за седмица.Освен това,твърдата храна им създава повече грижи.И двете вършат една и съща работа-поддържат сем в работно състояние.

  10. #3590
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Да,захарния сироп си е от край време,но за да поддържаш работното състояние на пелите е необходимо ВСЕКИ ДЕН да сипваш 300-400млл.За да избегнеш всекидневните гимнастики със сиропа е за предпочитане твърда храна или суха захар.1л сироп ще го смукнат за 6ч,а 1кг ще я вземат за седмица.Освен това,твърдата храна им създава повече грижи.И двете вършат една и съща работа-поддържат сем в работно състояние.
    Въпроса е за качеството на меда. Вече имам постоянни клиенти и купуват меда на добра цена и не искам да ги разочаровам.

 

 
Страница 359 от 677 ПърваПърва ... 259309349357358359360361369409459 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •