Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 309 от 677 ПърваПърва ... 209259299307308309310311319359409 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,081 до 3,090 от общо 6763
  1. #3081
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Преди 20-30 дни ги слушах. Бръмчаха. В началото на Декември някъде. Не съм ги ровил. Не е фатално 1 бройка ще я възстановим.
    Семействата които не спират с отглеждането на пило през есента и зимата имат проблемен здравен статус - акар или вирус. Те няма как да се държат като нормално семейство и инстинкти.

  2. #3082
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Семействата които не спират с отглеждането на пило през есента и зимата имат проблемен здравен статус - акар или вирус. Те няма как да се държат като нормално семейство и инстинкти.
    Ми тогава викам, че е по-добре че е загинал тоя кошер. Наместо да му се чудя какво му е-що му е. Или да започна да го шибам с лекарства.

  3. #3083
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми тогава викам, че е по-добре че е загинал тоя кошер. Наместо да му се чудя какво му е-що му е. Или да започна да го шибам с лекарства.
    Това е твое задължение да установиш заболяването, ако е акар е лесно, ако е вирус трудна задача. За да приложиш лекарства трябва да знаеш заболяването, освен за нозема, за нея трябва профилактично да се третира.

  4. #3084
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Имам няколко семейства които бяха с заслабнали рязко късна есен и впоследствие загинаха. Имаха по малко загинало пило пред излюпване. Не можах да го свържа с познатите ми заболявания. Допускам че е нещо вирусно защото при прегледите по- рано не го забелязах.

  5. #3085
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Това е твое задължение да установиш заболяването, ако е акар е лесно, ако е вирус трудна задача. За да приложиш лекарства трябва да знаеш заболяването, освен за нозема, за нея трябва профилактично да се третира.
    Според тебе, останаха 8 пити от умрелия кошер, може ли да ги ползвам по другите кошери? 6 пити с по 1,5-2 кила мед и 2 почти празни. Или да ги мушна в печката?
    П.П. Не разбирам много от болести. И избягвам да ползвам лекарства и препарати. Ползвам единствено ОК. Всички кошери са третирани еднакво за кърлежа, по едно и също време с една и съща доза. За Нозема никога не съм третирал.

  6. #3086
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Според тебе, останаха 8 пити от умрелия кошер, може ли да ги ползвам по другите кошери? 6 пити с по 1,5-2 кила мед и 2 почти празни. Или да ги мушна в печката?
    П.П. Не разбирам много от болести. И избягвам да ползвам лекарства и препарати. Ползвам единствено ОК. Всички кошери са третирани еднакво за кърлежа, по едно и също време с една и съща доза. За Нозема никога не съм третирал.
    Третирай ги с мравчена киселина. Когато температурата е под 8 градуса не се изпарява МК. Намокри картони с МК сложи ги върху рамките и затвори добре кошера. Така ще дезинфектираш и кошера, това върши работа срещу ноземата, вирусите ги няма по питите. Ако имаш гнилцови болести гориш задължително.

  7. #3087
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    До колегите със семействата който имат пило по това време на годината искам да ви питам какви кошери използвате? Ако са полистиролни може да е от качествата който притежава матриала или пък ако са изолирани вътре преградните дъски с фибрани мибрани и т.н. Може да сте прекалили с изолационните матриали и от там да сте им осигурили достъпна среда за отглеждане на пило. Аз на моите стари и овехтели кошери вътре сигурно е като на вън и по това време не съм забелязал пило Вътре си е ветрилник имам цепнатини където може да видиш кълбото при повече мерак

  8. #3088
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Кошерите са дървени с дебелина 2см,никакви затоплящи материали,дъната изцяло мрежести,отворени.Зимуват на втори к-с,долния е с празни и маломедни рамки,над втория има трети,който ползвам като хр.надставка.Прелката на дъното е отворена,също и тази на семейния корпус.

  9. #3089
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Според тебе, останаха 8 пити от умрелия кошер, може ли да ги ползвам по другите кошери? 6 пити с по 1,5-2 кила мед и 2 почти празни. Или да ги мушна в печката?
    П.П. Не разбирам много от болести. И избягвам да ползвам лекарства и препарати. Ползвам единствено ОК. Всички кошери са третирани еднакво за кърлежа, по едно и също време с една и съща доза. За Нозема никога не съм третирал.
    Сподер мен обезорази рамките с мравчена киселина,обгори вътре кошера с пърлачката и пролетта сложи семейство вътре,не пръскай рамките по други кошери защото ако има гнилец или някаква друга болест ще си вкараш автогол!

  10. #3090
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    То ако не почне сега да гледа пило 10кг мед кога ще ги изяде .Няма с рапицата да вадя и стар мед третиран есента и пролетта с лекарства

 

 
Страница 309 от 677 ПърваПърва ... 209259299307308309310311319359409 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 16 гост (и))

  1. Nik_m

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •