Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 284 от 677 ПърваПърва ... 184234274282283284285286294334384 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,831 до 2,840 от общо 6763
  1. #2831
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Колега,би ли обяснил кога е "късно есен".Според мен "късна есен" е от средата на ноември до коледа.Ако греша,моля да бъда поправен..Благодаря!
    Ти си абсолютно прав, точно тогава си е късната есен.Май аз съм вече настроен есенно и не се изразих правилно Сега всъшност все още си е астрономическо лято дори и температурите са си летни.По темата, аз смятам че към момента дори да няма много пило ако има достатъчно пчели, семейството спокойно ще изкара зимата.Под достатъчно пчели за мен е-отводки 4-5 рамки плътнно покрити с пчели, а за основните семейства колкото повече, толкова повече Зимували са ми и на 3 рамки, но пролетното развитие е много тегаво и докато станат семейства другите вече са дали по някой корпус мед и отводка.Тук казваме, че при някой има еди си колко пило при други пък майките са спрели...ами от различни райони сме с различни дадености.А колегата Mroslav70, дай им ударно големи порции инвертиран сироп да се запасят и не се притеснявай.Аз лично не бих дал мед точно в момента.Ако имаш на склад пълни пити с мед е друга работа.Успех

  2. #2832
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://www.vbox7.com/play:9f344c4abd
    Чудя се да ли да не му дръпна 2 рамки с мед.Какво ще ме посъветвате?

  3. #2833
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Мед трябва казват от 15кг. нагоре. Най добрият вариант е да го има и да не ги пипаш зимата. Ама може би края на януари може по 1 питка 2кг. и да не ги пипаш месец това се прави за по сигурно да не умрът от глад идеята е че майката не би трябвало да се активизира но знаели човек но поне няма да се притесняваш от гладна смрът.

  4. #2834
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://www.vbox7.com/play:9f344c4abd
    Чудя се да ли да не му дръпна 2 рамки с мед.Какво ще ме посъветвате?

    Казват крайните пити за течение на въздушните маси.

    Даката може и малко да чете ама мед яко скубе.

  5. #2835
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Меда който извадих за место на маиките е само за тях,ще дам сега на 5 семейства да видя дали до утре ще го вдигнат.
    Готово.По един компотен буркан.Утре ако са го вдигнали,вечерта пак.Входовете са стеснени максимално още в началото на август,до момента намам нападение,но ако замирише на такова,ще мина на инверт

  6. #2836
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мед трябва казват от 15кг. нагоре. Най добрият вариант е да го има и да не ги пипаш зимата. Ама може би края на януари може по 1 питка 2кг. и да не ги пипаш месец това се прави за по сигурно да не умрът от глад идеята е че майката не би трябвало да се активизира но знаели човек но поне няма да се притесняваш от гладна смрът.
    Питката има функция не толкова да активира майката а да осигури калории.Ако не е настъпил момента за отлгеждане на пило колкото и питки да даваш пило няма да има(освен ако няма и прашецова питка).За последните три години имам едно умряло семейство.По точно отводка на 4 рамки, заложили пило и изяли всички мед, до който могат да стигнат в студените зимни дни.Намирам ги загинали от глад набити в килийките около пилото а през една рамка от пчелите пълни рамки с мед от край до край.След този случай януари раздавам питки наред, който иска да яде.

  7. #2837
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    На пчелина храня с 300-400 гр. 65% инверт два пъти седмично от почти месец, понеже извадих по някоя рамка в повече, пък и бяха позаслабнали семействата. Сега повечето поизправиха гребена. Майките за сега снясат като пилото е между 2- 4 рамки. Ще им дам по още някоя хранилка до към средата на октомври. В града е съвсем различно положението сякаш са на друга планета. Градските ги докарах към средата на април. Не са и помирисвали захар, а от тях съм извадил почти 3 пъти повече мед от основните /средно от кошер/. Сега са на по 4-5 рамки пило и майките им продължават да снасят. За последните 3 седмици са забелили по 4-5 нови рамки, та сега меда в тях надхвърля 20 кг. Освен разликата в добитото количество мед имаше и огромна разлика в акара. На пчелина положението бе в пъти по-зле отколкото в града, където не видях и една безкрила пчела.
    Keep Walking...

  8. #2838
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Готово.По един компотен буркан.Утре ако са го вдигнали,вечерта пак.Входовете са стеснени максимално още в началото на август,до момента намам нападение,но ако замирише на такова,ще мина на инверт
    Количеството ми се струва много. Няма да споделям каква ми е мисълта. Ти ще споделиш.

  9. #2839
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Може би имаш в предвид че до суттринта няма да успеят и ще ги нападнат?

  10. #2840
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Питката има функция не толкова да активира майката а да осигури калории.Ако не е настъпил момента за отлгеждане на пило колкото и питки да даваш пило няма да има(освен ако няма и прашецова питка).За последните три години имам едно умряло семейство.По точно отводка на 4 рамки, заложили пило и изяли всички мед, до който могат да стигнат в студените зимни дни.Намирам ги загинали от глад набити в килийките около пилото а през една рамка от пчелите пълни рамки с мед от край до край.След този случай януари раздавам питки наред, който иска да яде.
    Откакто започнах да ги зазимявам в най-горен корпус и зимата да им слагам на два пъти по килограм питки, зимната смъртност клони към 0. За последните 3 години имам 2 загинали кошера през зимата и то по моя вина.
    Keep Walking...

 

 
Страница 284 от 677 ПърваПърва ... 184234274282283284285286294334384 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •