Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 282 от 677 ПърваПърва ... 182232272280281282283284292332382 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,811 до 2,820 от общо 6763
  1. #2811
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    В попреден пост беше писал, че си слагал ленти за акар Хербал. Акарите живи ли бяха или мъртви? Моите сандъци са стари и нямат мрежесто или подвижно дъно и ако са живи могат да се качат отново, губейки ефекта на третирането.
    Живи бяха, и виждах паднали акари само 2-3 дена след третирането. Дано са ефективни лентите, ще направя тест след като ги махна да видя как е.

  2. #2812
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Вчера правих основен преглед на семействата, които са в полето, на слънчоглед последно. Запаси от прашец няма никакави!
    На другия пчелин който е в планината, пити с залят с мед прашец.

  3. #2813
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен пчелите вече са в 2рия корпус и 1вия го използват за склад, има по 3-4 пити с прашец от южната страна. Нека да трупат за пролетта ще им трябва. След прашеца точно под кълбото има 3-4 рамки изцяло с мед и след това от северната страна празно място да става вентилация.
    От утре започвам с нозевит +.

  4. #2814
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    При юлските отводките голям глад дигат сиропа за нула време
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  5. #2815
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера направих тест на 2 кошера да видя колко са ефективни хербала. От единия падна 1 акар от 2рия 0.

  6. #2816
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен продължават с пилото.Колега днес ми се обади и ми каза че в Попово и Разград овошките са напъпили.Май ще трябват питки да се слагат.

  7. #2817
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз пък днес направих 2 отводки на отворени маточници и в средата на октомври,по време на циганското лято,трябва да има оплодени майки.Миналата година в края на септември се получи и сега очаквам положителен резултат....ноооо.

  8. #2818
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз пък днес направих 2 отводки на отворени маточници и в средата на октомври,по време на циганското лято,трябва да има оплодени майки.Миналата година в края на септември се получи и сега очаквам положителен резултат....ноооо.


    Ачка признахте вече на 101% даже и японския ти адаш би ти завидял

  9. #2819
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Колеги ,
    вчера ми излезе един рой по обяд , опитах се да го хвана но явно съм повредил майката и той се върна обратно. Под кошера имаше пресен подмор около 1 шепа. Прегледах го няма маточници има пило /прясно и запечатано/ силно семейство. Третиране за акар Август . След около половин час излезе отново и се хвана под кошера така и го оставих. Реших че щом иска да се рои негова воля. Имате ли идея за роя по това време. Днес ще го прегледам отново по внимателно за видими заболявания защото не мога да разбера каква друга причина може да има.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #2820
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Колеги ,
    вчера ми излезе един рой по обяд , опитах се да го хвана но явно съм повредил майката и той се върна обратно. Под кошера имаше пресен подмор около 1 шепа. Прегледах го няма маточници има пило /прясно и запечатано/ силно семейство. Третиране за акар Август . След около половин час излезе отново и се хвана под кошера така и го оставих. Реших че щом иска да се рои негова воля. Имате ли идея за роя по това време. Днес ще го прегледам отново по внимателно за видими заболявания защото не мога да разбера каква друга причина може да има.
    Това не е рояк, колега... Това е "беглец". По някаква причина не му харесва жилището (обинковенно комбинация от няколко) и тръгва да си търси късмета по широкия свят.
    Щом има трупове, значи са го нападали...

 

 
Страница 282 от 677 ПърваПърва ... 182232272280281282283284292332382 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •