Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 281 от 677 ПърваПърва ... 181231271279280281282283291331381 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,801 до 2,810 от общо 6763
  1. #2801
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    А като се замисля не знам дали си струва да отслабвам други семейства точно сега,заради тази мърша.Юни дойде отводка,и до сега само ядове с него.

  2. #2802
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    А при мен има следния случай,една супер калпава и прошарена майка която смених преди месец с друга,от същия производител,ми направи впечатление че много бавно сваля сиропа.Днес я отворих и същата работа,половин рамка прошарено пило и мноого празни килйки,май ще я обединявам.Язък че и двете майки бяха/са тазгодишни.
    Преди месец и мойте майки бяха прошарени(поне половината),но не заради качеството си а заради жегите дори ограничиха и пилото на 2-3 рамки.Сега вс е 6.Трябваше ли да сменям майки??????Прошарването значително отслабва семейството по простата причина,че се раждат малко пчели,а от малко пчели в усовията на суша и жега,не можеш да очакваш "революция",като на пролет....

  3. #2803
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Преди месец и мойте майки бяха прошарени(поне половината),но не заради качеството си а заради жегите дори ограничиха и пилото на 2-3 рамки.Сега вс е 6.Трябваше ли да сменям майки??????Прошарването значително отслабва семейството по простата причина,че се раждат малко пчели,а от малко пчели в усовията на суша и жега,не можеш да очакваш "революция",като на пролет....
    Някои кошери останаха само с майката, пилото и с по една шепа пчели. Минаха прага когато могат да се спасят.

  4. #2804
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Някои кошери останаха само с майката, пилото и с по една шепа пчели. Минаха прага когато могат да се спасят.
    Ползвах две от четири такива за резервни майки. Една от останалите й видяха сметката. Последната е силно стеснена и до началото на октомври е много вероятно да си намери нов дом.
    Keep Walking...

  5. #2805
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Реших тази година да не свалям магазините, защото нямам подходящо място и всяка година имам леки поражения по питите. Та питането ми е с какво да разделя плодника от магазина (ДБ) ? С найлон, чувал или с брезент който ми идва малко скъпичко. Идва ми на ум и с фазер, но там мисля, че ще има затруднение с питките. И другото нещо е кога да го направя сега, октомври, ноември... Ако някой е правил това упражнение да помага с мнение.

  6. #2806
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Реших тази година да не свалям магазините, защото нямам подходящо място и всяка година имам леки поражения по питите. Та питането ми е с какво да разделя плодника от магазина (ДБ) ? С найлон, чувал или с брезент който ми идва малко скъпичко. Идва ми на ум и с фазер, но там мисля, че ще има затруднение с питките. И другото нещо е кога да го направя сега, октомври, ноември... Ако някой е правил това упражнение да помага с мнение.
    Слагаш обикновен найлонов чувал от захар върху плодника, като оставяш ~5 см отпред/от към входа/празно разстояние, за да минават пчелите и отгоре чувала слагаш магазините с рамките. Можеш още сега да го направиш.

  7. #2807
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миро,ако имаш празни рамки в плодниците ги извади.Дори и да са пълни пак извади по 3р. за 10дб и 4р за 12дб,като гнездото го центрираш.Извадените рамки ги постави в магазините и прегради плодника от магазина ВЕДНАГА.

  8. #2808
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Голям интерес има към старите ми майки, за 1 седмица подарих всички излишни на познати. Оставих си 6 за мен който вече са на 4 рамки като прехвърлих питите от раздадените и ще ги оставя да зимуват.

  9. #2809
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Нормално.И аз имам едно семейство което прави самосмяна и вероятно е без майка.Като спре да вали ще го проверя по обстойно и ще му решавам съдбата.

  10. #2810
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Голям интерес има към старите ми майки, за 1 седмица подарих всички излишни на познати. Оставих си 6 за мен който вече са на 4 рамки като прехвърлих питите от раздадените и ще ги оставя да зимуват.
    В попреден пост беше писал, че си слагал ленти за акар Хербал. Акарите живи ли бяха или мъртви? Моите сандъци са стари и нямат мрежесто или подвижно дъно и ако са живи могат да се качат отново, губейки ефекта на третирането.

 

 
Страница 281 от 677 ПърваПърва ... 181231271279280281282283291331381 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •