Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 273 от 677 ПърваПърва ... 173223263271272273274275283323373 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,721 до 2,730 от общо 6763
  1. #2721
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Янчо на малко места в страната има мед. И аз не се оплаквам от към добиви но пък при колегите с който си помагаме да вадим меда не е така. Не са им слаби семействата но няма, е вчера помагах на колега 30 кошера, 130 кг мед ... А в момента е такъв глад, само да вдигна капака и идват като кученца! Но така или иначе сезона приключи, центрофугата е измита, кошерите са рутирани и третирани. А за средния добив на кошер ще говорим на по кафе, форума и фейса не е място за изнасяне на данни! Иначе идвай помагай така и ти няма да се мъчиш сам
    Ми то някой трябва да ме покани за ваденето/не пия и не ям много/, защото може да чуя после приказки, че се натрапвам неканен. Тази година мед изкараха пчеларите, който бяха развили от рано семействата, в последствие се ройха, но дадоха мед.

  2. #2722
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тази година мед изкараха пчеларите, който бяха развили от рано семействата, в последствие се ройха, но дадоха мед.
    Не само има и една друга група която даде мед.

  3. #2723
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Да тези които работиха по метода на професор Лейков.

  4. #2724
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ми то някой трябва да ме покани за ваденето/не пия и не ям много/, защото може да чуя после приказки, че се натрапвам неканен. Тази година мед изкараха пчеларите, който бяха развили от рано семействата, в последствие се ройха, но дадоха мед.
    Догодина ще те имам предвид Няма да чуеш приказки нали си член на нашето не официално дружество "Търтей" :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #2725
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от marinov Виж публикацията
    Да тези които работиха по метода на професор Лейков.

    Не миналогодишните ми августовски отводки пролетта бяха слаби и не се ройха от тях извадих мед.
    Един познат в район само със слънчогледова паша с около 15бр. кошери (не искаше да ги увеличава) слагаше по две ДБ строителни рамки по този начин ги отслабваше (ройха му се само 2бр.) а в момента другите му са с 2магазина пълни и блокиран плодник. Но кошерите му са на 10метра от масивите със слънчоглед.
    Не винаги силни семейства рано напролет в последствие от слънчогледа дават мед.

  6. #2726
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не миналогодишните ми августовски отводки пролетта бяха слаби и не се ройха от тях извадих мед.
    Един познат в район само със слънчогледова паша с около 15бр. кошери (не искаше да ги увеличава) слагаше по две ДБ строителни рамки по този начин ги отслабваше (ройха му се само 2бр.) а в момента другите му са с 2магазина пълни и блокиран плодник. Но кошерите му са на 10метра от масивите със слънчоглед.
    Не винаги силни семейства рано напролет в последствие от слънчогледа дават мед.
    Винаги може да дават, стига да знаеш какво да правиш.

  7. #2727
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Янчо на малко места в страната има мед. И аз не се оплаквам от към добиви но пък при колегите с който си помагаме да вадим меда не е така. Не са им слаби семействата но няма, е вчера помагах на колега 30 кошера, 130 кг мед ... А в момента е такъв глад, само да вдигна капака и идват като кученца! Но така или иначе сезона приключи, центрофугата е измита, кошерите са рутирани и третирани. А за средния добив на кошер ще говорим на по кафе, форума и фейса не е място за изнасяне на данни! Иначе идвай помагай така и ти няма да се мъчиш сам
    С какво третира, ако не е тайна?

  8. #2728
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не миналогодишните ми августовски отводки пролетта бяха слаби и не се ройха от тях извадих мед.
    Августовската отводка,за да е силна без чужда помощ,трябва и майката да е августовска.А на такава майка осигуриш ли обем и градеж,за роене няма да помисли.

  9. #2729
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Като бях млад и прост съдействах на един човек да си купи крава от един дрът образ по време на пазарлъка младият кандидат фермер попита старият тарикат колко литра мляко дава на ден животното.
    Отговорът бе:
    -Е па оно добичето си е добро ама да ходиш с кофата отзаде (да дой) требе преди това да минеш с кофата отпреде(тоест да и дава фураж)
    Човека купи кравата и бе доволен ама ми викаше абе то това много яде па даже и четох че и много пърди и от ЕС искат да ни сложат данак за вредни емисии (метан).

  10. #2730
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    С какво третира, ако не е тайна?
    Третирах с Хербастрип по две ленти на семейство, а след месец ще ги пръсна два пъти с бее хив клеан
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 273 от 677 ПърваПърва ... 173223263271272273274275283323373 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 16 гост (и))

  1. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •