Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 249 от 677 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299349 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,481 до 2,490 от общо 6763
  1. #2481
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Много хубави (големи) майки станаха тази година, вчера щях ги маркирам, но маркера се оказа сив и не личи. Купих го от Плевен, но на капачката върху сивия цвят лепната бяла точка. То си пише на него, но в бутаницата там кой да чете, та са ме прецакали. Важното, е че на 99% майките се оплодиха и ще подменя почти всички.

  2. #2482
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес прегледах отводките от тази година. Правих ги със зрели маточници, понеже нямах готови майки. От 23 / 22 са се оплодили и върнали. Успях да маркирам всички. С един има проблем, но е станал при придаването на маточника или веднага след това, понеже са си заложили собствени такива. Имах идея да ги махна и след 2-3 часа им придам оплодена майка от рошфусовите, но така и не се стигна до това. Такъв дъжд ме пра, че докато нахраня отводките и им затворя капаците, толкова вода попих, че чак в Видин си я докарах
    Keep Walking...

  3. #2483
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера съсипах една млада майка и много ме е яд. Започнах да маркирам и всичко вървеше добре до едно семейство обединено преди 2 дни. Не се съобразих и хванах да маркирам и неговата майка, но след като и сложих точката и я пуснах на питата стана чудо, всички пчели върху майката, разбутах ги и сложих майката в клетка, но нямаше ефект. След няколко часа проверих какво става и върху клетката голямо кълбо от пчели. Така ги оставих, но не вярвам да се оправят, след 2 дена ще ходя да махна клетката.

  4. #2484
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Колеги как е липата при вас?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  5. #2485
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера съсипах една млада майка и много ме е яд. Започнах да маркирам и всичко вървеше добре до едно семейство обединено преди 2 дни. Не се съобразих и хванах да маркирам и неговата майка, но след като и сложих точката и я пуснах на питата стана чудо, всички пчели върху майката, разбутах ги и сложих майката в клетка, но нямаше ефект. След няколко часа проверих какво става и върху клетката голямо кълбо от пчели. Така ги оставих, но не вярвам да се оправят, след 2 дена ще ходя да махна клетката.
    Имах същия случчай,бих те посъветвал да не ги буташ 3-4 дни и през това време пълни хранилката до горе.Аз нямах проблем след това приеха си я и си работи съвсем нормално.Все пак я огледай да не са я раздърпали и да е осакатена.

  6. #2486
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Колеги как е липата при вас?
    Тази сутрин за първи път ми замириса на липа, започва цъфтежа при нас.

  7. #2487
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Колеги как е липата при вас?

    При нас цъфти от 7-8 дни, но дали пуска нектар при тези температури последните 1-2 дни, само пчеличките знаят.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #2488
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    И при нас започнаха да цъфтят липите. Има пчели по тях макар и не на сто процента. Дано времето да се пооправи тия дни и да се вдигнат градусите!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #2489
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера съсипах една млада майка и много ме е яд. Започнах да маркирам и всичко вървеше добре до едно семейство обединено преди 2 дни. Не се съобразих и хванах да маркирам и неговата майка, но след като и сложих точката и я пуснах на питата стана чудо, всички пчели върху майката, разбутах ги и сложих майката в клетка, но нямаше ефект. След няколко часа проверих какво става и върху клетката голямо кълбо от пчели. Така ги оставих, но не вярвам да се оправят, след 2 дена ще ходя да махна клетката.
    Хе, хе майката жива и здрава. Днес я пуснах от клетката и маркирах всички останали без 1 защото литна и избяга.
    Ама ги виждам за секунди, за нула врме маркирах 15 майки.

  10. #2490
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това е прясно нацапана хубавица.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри wp_ss_20160610_0001.png‎  

 

 
Страница 249 от 677 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299349 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •