Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 234 от 677 ПърваПърва ... 134184224232233234235236244284334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,331 до 2,340 от общо 6763
  1. #2331
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Извода е че няма идеален кошер и идеално дъно идеална система идеален пчелар идеален микрораяон няма Лазутин Шапкин Таранов Лонин и др.Има пчели и време който винаги могат да ни изненадат защото има десетки причини за роенето ако премахнем една ще се отпуши друга. Така пчелите са оцеляли милиони години.
    Колега, това което се случи при мен не съм чел да се е случвало някъде. Първи рой две шепи пчели буквално с две млади неоплодени майки. Втори рой килограм пчели с млада майка немаркирана. моята старата бе маркирана. ненормална година. Ако не ми се бе случило на мен сигурно нямаше да го повярвам ако ми го бе разказал някой. Говоря сериозно. това е ситуацията и затова ми е странно.

  2. #2332
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Колега, това което се случи при мен не съм чел да се е случвало някъде. Първи рой две шепи пчели буквално с две млади неоплодени майки. Втори рой килограм пчели с млада майка немаркирана. моята старата бе маркирана. ненормална година. Ако не ми се бе случило на мен сигурно нямаше да го повярвам ако ми го бе разказал някой. Говоря сериозно. това е ситуацията и затова ми е странно.
    Може първият рой да се е разделил на две и ти да си хванал само с неплодните майки.
    Винаги е имало нямане, винаги е нямало имане, но такова нямане каквото сега има никога не е имало. Радой Ралин

  3. #2333
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от bigbo4ko Виж публикацията
    Може първият рой да се е разделил на две и ти да си хванал само с неплодните майки.
    Колега той излетя по време на облет и бях при кошера и станах свидетел на събитието и при двата роя бях при пчелите и видях всичко, не се е разделял изобщо роя.

  4. #2334
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    В подкрепа на Vasilevsa:
    Миналата година, началото на май, в студена вечер – под прелката две шепи пчели.
    Разрових ги с пръст и видях майка. Прехвърлих ги в нуклеус и те се разделиха по една шепа в диагоналните ъгли. Значи майките са били две.
    На другия ден направих 6 отводки с маточници по на две пити.
    Основния кошер беше на три рутови корпуса, допълних го с основи и въпреки отводките и роя, беше препълнен с пчели. Последното ме кара да мисля, че роя който съм хванал е бил първи.
    Ако ги бях оставил да излезе втори рой, при хубаво време, сигурно щеше да напълни поне един корпус.
    П.п. В рояка веднага се появи пило.

  5. #2335
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    В подкрепа на Vasilevsa:
    Миналата година, началото на май, в студена вечер – под прелката две шепи пчели.
    Разрових ги с пръст и видях майка. Прехвърлих ги в нуклеус и те се разделиха по една шепа в диагоналните ъгли. Значи майките са били две.
    На другия ден направих 6 отводки с маточници по на две пити.
    Основния кошер беше на три рутови корпуса, допълних го с основи и въпреки отводките и роя, беше препълнен с пчели. Последното ме кара да мисля, че роя който съм хванал е бил първи.
    Ако ги бях оставил да излезе втори рой, при хубаво време, сигурно щеше да напълни поне един корпус.
    П.п. В рояка веднага се появи пило.
    при мен при заселване на първото миниройче също се разделиха на две купчинки по стените на кошера. Но при мен за 6 дни пило не се появи, т.е. неоплодени майки.

  6. #2336
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Украински кощер 2 семейства по 8 рамки общ магазин някой ако покаже такъв рой го признавам, че е хванал рой.
    Таз година хванах един от лежаците преди да се изрои и вземах, вземах докато от 26 рамки остана на 7
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #2337
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от zrsk Виж публикацията
    Как се пресоват и какво го правиш после млечицето .
    С дървена преса после в хладилника и за подхранване
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #2338
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Като стана на въпрос, как топите тези рамки, защото аз ги слагам в казана, но е много несгодно и трябва да си направя някаква хубава топилка.
    Лично аз използвам тенджера и гевгир(цедка с подходящи отвори) съвпадащи по диаметър, така че когато ги събера лягат плътно и имам разстояние във височина за вода и стичащият се восък. Действа като парна восъкотопилка, но можеш да допълваш в движение (изсипваш гевгира и слагаш други далаци)и накрая когато истине вадиш всичкия восък.
    За първа година пресовам далаците(благодарности на А. Йосифов) и замразявам в бутилки. Остатъка след пресоването също в тенджерата, а восъка прибирам като неприкосновен запас.

  9. #2339
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз се оплаквам с 30тина кошера в роево, а говорих с колеги с по над 300 в роево. Тази година ще е върха в роенето. Няколко познати бяха на 100% сигурни, че нямат роево а сега гонят рояци.

  10. #2340
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Нали за това ти казах да не се косиш много. Развил си силни семейства, имащи дистатъчно храна и супер благоприятни условия за живот. Всичко това са предпоставки за роене.

 

 
Страница 234 от 677 ПърваПърва ... 134184224232233234235236244284334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •