Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 676 ПърваПърва 12341252102502 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 6760
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Акацията около пчелина започва да цъфти.До няколко дни пашата ще стартира и безпашието, което траеше около десетина дни е на път да свърши.Да се надяваме че времето ще е хубаво.Успех приятели.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравейте колеги събота извадих първият ми мед.Мислех че е от рапица.Но мой познати го видяха и ми казаха че не е от чиста рапица.Та искам да попитам рамките не бяха запечатани.Защото ми бяха казали че рапицата нетрябва да се чака да запечатат.Но сега се притеснявам дане се пък вкисне.Ако някой може да ми даде някакъв съвет ще сам благодарен.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Здравейте колеги събота извадих първият ми мед.Мислех че е от рапица.Но мой познати го видяха и ми казаха че не е от чиста рапица.Та искам да попитам рамките не бяха запечатани.Защото ми бяха казали че рапицата нетрябва да се чака да запечатат.Но сега се притеснявам дане се пък вкисне.Ако някой може да ми даде някакъв съвет ще сам благодарен.
    аз сам вадил незапечатен мед и никога не е вкисвал по принцип е хубаво да се изчака да го запечатат но мисля че няма да имаш проблем спокоино

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Че то рапицата така се вади , иначе...не се вади.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Но сега се притеснявам дане се пък вкисне.Ако някой може да ми даде някакъв съвет ще сам благодарен.
    Не затаваряй тенекиите, сложи им от горе тензух и ги остави.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Благодаря ви за съветите ще оставя капаците на кофите отворени за всеки случай.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега ама завържи на отвора на кофата чершаф да се ненапъни меда с мравки или да непадат боклуци в меда,но се съмнявам да ти прокисне меда.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Как е акацията момчета ще имали берекет.Много е гадно когато не си близо до пчеличките.Успех.

  9. #19
    Тази година определено ще ядем мед от акация. А и прогнозата за времето е отлична.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    И аз не сам постояно при пчелите си но преди 4-5 дена работеха много хубаво в понеделник ще ида да и видя и на които трябва ще им сложа втори магазин.Тази година ще извадим добра реколта от акациев мед ако продълйи да е такова времето.

 

 
Страница 2 от 676 ПърваПърва 12341252102502 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •