Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 186 от 677 ПърваПърва ... 86136176184185186187188196236286 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,851 до 1,860 от общо 6763
  1. #1851
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Оставете човека на мира, нека си пуска палчетата щом му харесва. Притеснявам се само Матеев да не вземе да направи по голям интервала между нехаресванията, че има цяла нощ да чака да отбележи всички коментари.
    Може също да има забрана да пише заради просташките коментари.

  2. #1852
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Следващият виц е на шопски диалект,но в това е чара му))

    Отседнал един у хотел, настанил се па слезнал да вечера доле у ресторанта. Апнал, пинал па си поръчал за десерт макарони. Донесъл му сервитьора и он а да апне и видел некъв косъм у паницата, па като зинал дигнал голем скандал, направил сервитьора на бъзе и коприва. Станало му съвесно на келнерчето, отишъ у кухнята зел едни макарони и ги гледал един по един, ча у дупките! Отишъ до стаята, чукнал никой не отвара, бутнал па като се отворила вратата кво да види-фанал оня и лиже една ама рунтава та рунтава... Треснал паницата от земята па зинал:
    - Я твойта макя, къ ма наока за един косъм, а съга си си муунал пърлицата у тоа козиняк!
    Станал оня, изтрил си устата и вика:
    - Мойто момче, въпроса е принципен! Къде требва да има макарони- косми не требва да има и обратното! Те съга ако на таа и намерим един макарон у пичката да видиш къв скандал че и дигнем!

  3. #1853
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В Резерват „България“
    Само който е минавал оттам, ще разбере напълно за какво става дума. Северозападният човек е различен антропологичен вид.Както всичко у обитателите на Резервата, така и езикът им е особен. Учените от БАН трябва да вземат сериозни мерки по опазването на това словно богатство, което в условията на глобализация е застрашено от изчезване. Една от характерните черти на обитателите е разбирането им, че всички, целият свят на тях им е задължен. Просто така, без причина. Друга тяхна особеност е възприемането им на личния живот на другия като нещо общодостъпно и прозрачно.

  4. #1854
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цял ден валя(ръми), температурата около 5 градуса и въпреки това си има летеж, но не носеха прашец.

  5. #1855
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Най на края, вече сложих питките.

  6. #1856
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Най на края, вече сложих питките.

    Привет Ники.
    Това хранене дали ще е последното? Как мислиш?
    Аз днес успях да прегледам по-голяма част от семействата( пило на по 2,3 дори и 5 рамки), третирах с Hive Clean и сложих последната твърда храна( Апифонда ) предвидена за таз година.
    Времето бе супер.Невероятен летеж...красота за окото.
    Успех на всички!!!

  7. #1857
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Привет Ники.
    Това хранене дали ще е последното? Как мислиш?
    Аз днес успях да прегледам по-голяма част от семействата( пило на по 2,3 дори и 5 рамки), третирах с Hive Clean и сложих последната твърда храна( Апифонда ) предвидена за таз година.
    Времето бе супер.Невероятен летеж...красота за окото.
    Успех на всички!!!
    Да видим какво ще е времето и ще преценя, 6 кошера ми изглеждат с по малко запаси евентуално на тях. Джанката е почти цъфнала, така че може да почвам и със сироп след 10ти март до тогава няма за ги закачам.
    Аз не мисля скоро да ги преглеждам, най много като изядат питките да прегледам един среден по сила. Ще правя пролетния преглед когато има някаква манипулация да правя, няма за какво да ги ровя само да видя колко пило има.

  8. #1858
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да видим какво ще е времето и ще преценя, 6 кошера ми изглеждат с по малко запаси евентуално на тях. Джанката е почти цъфнала, така че може да почвам и със сироп след 10ти март до тогава няма за ги закачам.
    Аз не мисля скоро да ги преглеждам, най много като изядат питките да прегледам един среден по сила. Ще правя пролетния преглед когато има някаква манипулация да правя, няма за какво да ги ровя само да видя колко пило има.
    Аз просо исках да начешам шугата....и да видя на къде вървят...
    При мен леската прецъфтя. Носят прашец яко, но от какво е- не знам.Разходих се и не видях цъфтеж никъде.

  9. #1859
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да видим какво ще е времето и ще преценя, 6 кошера ми изглеждат с по малко запаси евентуално на тях. Джанката е почти цъфнала, така че може да почвам и със сироп след 10ти март до тогава няма за ги закачам.
    Аз не мисля скоро да ги преглеждам, най много като изядат питките да прегледам един среден по сила. Ще правя пролетния преглед когато има някаква манипулация да правя, няма за какво да ги ровя само да видя колко пило има.


    И аз вчера сложих питки за трети път след 15.01.2016 г. (за първи път) и 07.02.2016 г.(за втори път) .Надявам се да е за последно тази година и да почвам да ги храня със сироп,но всичко зависи от времето.Също като теб колега не съм правил пролетен преглед на всички семейства.Отворих няколко ,които ми се сториха по-малко активни,но всичко си беше наред откъм пило и запаси.Всички имаха по 2-3 рамки пило разновъзрастово.
    Все още се чудя обаче с какво,дали и кога да ги третирам против акар.

  10. #1860
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Аз просо исках да начешам шугата....и да видя на къде вървят...
    При мен леската прецъфтя. Носят прашец яко, но от какво е- не знам.Разходих се и не видях цъфтеж никъде.
    Огледай се около теб дали има дрян.Малко по-тъмно жълт е за разлика от леската.

 

 
Страница 186 от 677 ПърваПърва ... 86136176184185186187188196236286 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •