Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 677 ПърваПърва ... 816171819202868118518 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 6763
  1. #171
    ужасно агресивни пчели бяха тия и за наказание нарочно няма да му хвърлям нищо нито отгоре,нито отстрани....ако оживее ще го подаря на един колега дето смята че най-злите кошери събират най-много мед.... :D :D :D

  2. #172
    Nic 59
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    ужасно агресивни пчели бяха тия и за наказание нарочно няма да му хвърлям нищо нито отгоре,нито отстрани....ако оживее ще го подаря на един колега дето смята че най-злите кошери събират най-много мед.... :D :D :D
    Вярно е че злите пчели носят по вече мед, и има начинн за ликвидирне на това състояние, не е оправдано да наказваш семейство ръководено от инстинкти и да рискуваш здравето на съседите.

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    НА източната тераса на къщата ми в Белоградчик имам зазимена отводка на 4 ЛР пити в нуклеус изработен от фазер...засега въпреки ненормалните -20 градусови температури пчелите са живи и здрави....ако иззимеят така ще е много интересно.....нуклеуса има два слоя вестник под капака....никакво друго затопляне....дори има вентилационен отвор с мрежа в горния край ... тоест зимува на два входа....отводка - морж я наричам....
    Амиии, може и да оживеят но това ще е пряко силите им и не намирам смисъл от тоя експеримент. За да помиришат пролетните цветя им трябват определени условия и натоварването е огромно за такова малко семейство. Хвърли поне нещо отгоре им за да не се натоварват толкова.
    Преди 3-4 зими и аз имах отводка зазимена на три рамки във нуклеус от фазер-4мм.Изкараха зимата със не повече от 6кг мед.В първите дни на март,при бърз преглед забравих преградната дъска от вън.След две седмици при основния преглед бяха изградили далак захванат за горната летва на последната рамка и спуснат надолу успоредно на рамката,като преградна дъска и осеменена отвътрешната страна.ОТ тази отводка взех две рамки с пило,изгради 12 плодникови рамки и взех 1 магазин мед за годината.

  4. #174
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Ето това е положението на подвижния ми пчелин в с.Боровци, тук снега е на половина по-малко от на стационарният ми пчелин който е в Берковица, а растоянието е само 13км.


  5. #175
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Здравейте колеги.Ето как изглеждат моя пчелин днес и този на комшията ми на 30.01.2012.Много сняг и температура -10С.Засега всички за живи и спокойни,чакаме пролетта.Успех на всички...

  6. #176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201



    Ето това е положението днес, въобще не личи, че снегът от входовете е чистен преди една седмица.Температурата е -10 градуса, а снегът е лек пръхкав.

  7. #177
    След тия дълги и упорити студове и невъзможност за облитане очаквайте прояви на нозематоза....

  8. #178
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Здравейте колеги!
    Ей тоя студ няма свършване!!!!!
    Днес 05.02 подхранвах пчелните семейсва и всички бяха се качили
    горе на питите.Направо ми дърпаха питките с храната от ръцете wink;
    Загинали семейства за сега нямам!!!!
    Вчера 04.02 подхранвахме на мой колега пчелите -- глад--и всички са под таблите!!
    От студа по 1-2 пити направо замръзнали--лед

    И на 2-е от семействата по- една пита с измрели пчели -може би да ги е хванал студа та не са се събрали с основното кълбо!!!
    А при вас как са нещата ?
    Интересно ще ми е да споделите какви са наблюдения ви и на вас.

  9. #179
    Приблизително същата ситуация и при мене с тая разлика че повечето ми семейства все още имат добри запаси като количество,но вероятно качеството не е добро...Подозирам че са наблъскали манов и гроздов мед в плодниците и сега от тия медове почва тук там диария...

  10. #180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Приблизително същата ситуация и при мене с тая разлика че повечето ми семейства все още имат добри запаси като количество,но вероятно качеството не е добро...Подозирам че са наблъскали манов и гроздов мед в плодниците и сега от тия медове почва тук там диария...
    абсолютно съм на същото мнение за моите кошери

 

 
Страница 18 от 677 ПърваПърва ... 816171819202868118518 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •