Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 151 от 677 ПърваПърва ... 51101141149150151152153161201251651 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,501 до 1,510 от общо 6761
  1. #1501
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Подхранването приключено.Стесняването приключено.Експериментите за годината приключени.Гроздобера приключен.Ферментацията и тя скоро ще приключи.....Иначе пчеличките продължават да си вкарват нектар и прашец-демек само те не са приключили,но и това ще стане след месец......

  2. #1502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Подхранването приключено.Стесняването приключено.Експериментите за годината приключени.Гроздобера приключен.Ферментацията и тя скоро ще приключи.....Иначе пчеличките продължават да си вкарват нектар и прашец-демек само те не са приключили,но и това ще стане след месец......
    Какво направи от късния слънчоглед, имаше ли за теб?

  3. #1503
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    От късния слънчоглед напълниха по магазин,но плодниците ми изглеждат "леки".Имат на по 5-7 рамки с пило.Днес отделях магазините с плат и стеснявах.Ако вадя мед ще е в края на септември-ако ми оставят.....
    Отказах се да вадя,но спокойно можех да изкарам по магазин и след това да сипвам сироп.Имам нещо на ум за догодина.Иначе,къде свалят,къде запечатват,но ща не ща ще трябва да изкарам поне рамките с не запечатан мед,за да не вкисне през зимата.Ако имаш предвид,дали съм подхранвал медовиците-да ,но малко с рядък сироп-по 3-4 хранилки.

  4. #1504
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    ще трябва да изкарам поне рамките с не запечатан мед,за да не вкисне през зимата.
    Би трябвало да не вкисне, защото този мед се използва още до декември и затова пчелите не го запечатват.

  5. #1505
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На 10ти септември имаше 5 пити с пило и меден венец, на 25ти ударно намаляло пилото само на 1 като останалите напълнени с мед незапечатан. Това на 1 кошер другите не съм ги ровил, ама ме притесни дали ще има къде да се хване кълбото. Предполагам е имало принос от дъждовете последно време а и прехвърляха от 1вия, иначе не съм ги хранил много няколко пъти с рядък сироп, по 1,5кг. захар на кошер се пада. Може би ще по изядат до зимата този незапечатания и ще се хванат там или ще се хванат на 1вия като захапят 2рия. Иначе на пчели много добре все млади се виждаха.

  6. #1506
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не съм в този район, но положението при мен е същото. Пилото е слязло до три рамки. Открих няколко майки които са спрели да снасят (видях ги там са си). От 30.08 не съм хранел, а са вкарали 6-8 кг мед. а има и няколко първенци, които са запечатали цял корпус от летва до летва при положение, че бях оставил по 6 чисто празни тъмни пити в него, уж за снасяне. Дъжда не е валял не си спомням от кога. От както цъфна слънчогледа имаше две макс три превалявания тип препикаване. В последните дни гледам пак наводнения, потопи тука дори и не препръсква. От къде го вкараха тоя мед, кога успяха при този супер лек летеж как стана тоя номер, нямам никаква идея.

    п.п. За следващите два дни го дават и тука мноооооого дъжд. Луда работа или ни дави или се цепи земята от суша.

  7. #1507
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Би трябвало да не вкисне, защото този мед се използва още до декември и затова пчелите не го запечатват.
    Имах впредвид магазините.За плодника няма проблем.Освен това меда в магазините е зрял,но килийките не са пълни,затова не запечатват.Иначе пчелите винаги оставят незапечатан мед в зоната на бъдещето кълбо.

  8. #1508
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Ходих в събота; пчелите вече са се само зазимили. Пилото само запечатано, една майка е изчезнала, млада юнска, кошера търтовка.

  9. #1509
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен пак са насадили рапица, ако всичко мине нормално зимата ще бера пак ядове пролетта.

  10. #1510
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен пак са насадили рапица, ако всичко мине нормално зимата ще бера пак ядове пролетта.
    Вместо да се радваш, ти се кахъриш! Защо?
    Working....

 

 
Страница 151 от 677 ПърваПърва ... 51101141149150151152153161201251651 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •