Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 148 от 677 ПърваПърва ... 4898138146147148149150158198248648 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,471 до 1,480 от общо 6761
  1. #1471
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    За др. ВИП МИП държа да отбележа , че за тази работа ползваме техника и все още можем да носим по две тенекии и по четири гаджета.
    ДА ГЕ !!

  2. #1472
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Блазе ви,аз вчера вдигнах една тенекия и днес ще ме скъса кръста.

  3. #1473
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ааа Благодаря ,ти направо ще ме изкривиш.Аве Мухи ,нещо ми разваляш впечатленията за Плевенчани.Служих с момчета от там.Бяха готини. "ДА ГЕ" ,"ДА ГО ". Преди доста години правих колата на момче от пчеларско семейснво от Плевен. Прибрах ги с гаджето ,даже да спят в къщи.После дори и една картичка не прати.Мухи да не си бил ти ?
    Ааааааа за плевенчанки нищо лошо да не съм те чул да говориш! В Свищов си бяха най-добрите, а за след това не знам!
    Keep Walking...

  4. #1474
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ха..Днес със изненада установих,че на по малко от километър от пчелина зацъфтяват още 500-600декара слънчоглед.Какво да се прави ща не ща пашата продължава.Днешния дъжд май ще вдигне средния добив на 60кг...А се канех да свалям по 1-2 етажа магазини.В петък пътувах от Видин до Пловдив по цялото трасе се срещаха такива блокове с цъфтящ слънчоглед..........
    Оказа се,че декарите са над 1000,а септември ще се окаже май..Колегата докладва,че летежа е като на акацията,а магазините са....слънчогледа ще цъфти още десетина дена.Пък след това ще мислим за зимни пчели....

  5. #1475
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При теб е май а при мен си е септември. Пчелите са намаляли пилото е 5 - 8 рамки и почти няма летеж, то няма и какво да събират само прашец носят до обяд. Утре приключвам с ротацията и почвам да храня, останах без запасни майки, днес сложих последните 2 и се надявам че при последните 7 кошера няма да ми трябват иначе ще обединявам.

  6. #1476
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Оказа се,че декарите са над 1000,а септември ще се окаже май..Колегата докладва,че летежа е като на акацията,а магазините са....слънчогледа ще цъфти още десетина дена.Пък след това ще мислим за зимни пчели....
    Днеска привечер храних „отводките“ (вече на 9-10 пити) в двора - пълна тишина и почти никакъв летеж. После отидох на новия временен пчелин ( до цъфтящия слънчоглед) да нагледам „стоката“ и въпреки че беше вече 19.30 часа летежа беше много добър и блока слънчоглед бучеше от пчели. Дано финала на този сезон да бъде така силен както старта, въпреки слабия междинен етап!

  7. #1477
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Оказа се,че декарите са над 1000,а септември ще се окаже май..Колегата докладва,че летежа е като на акацията,а магазините са....слънчогледа ще цъфти още десетина дена.Пък след това ще мислим за зимни пчели....
    И при мен колега е като през месец май. Има цъфтящ слънчоглед около 700-800 дка, които ще цъфти поне още 10-ина дни. В неделя след като се пооправи времето и изгря слънце направо полудяха. Облитаха 15-20 мин, след което се втурнаха да събират като луди . Пчелина звучеше така, че сякаш е пролет и е медосбор на акация, а не на слънчеглед. Направих "августовските отводки" със зрели маточници, които днес след работа проверих. Всички са се излюпили нормално. Ако зелена котка не ми мине път, мисля на 05-06.09.2015г да центрофугирам, след което да направя септемврийски отводки с още 8 оплодени майки. Иначе идващия уикенд ще поразместя малко рамки между семействата, за да ги "поеднаквя" за центрофуженето.
    Keep Walking...

  8. #1478
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Много сте заети с ваденето на мед Аз ходих за риба и няма какво да правя, ще почвам да подготвям инвентар за новата година. Приключил съм със пренареждането и сега само храня през 4 дена. Отварях слабите семейства на които им смених майките, новите майки са осеменили по 4 рамки, така че ще се оправят до зимата. Оставил съм на кошер по 20кг. мед предимно в 1вия корпус и зимата няма да ги подхранвам, направо март.

  9. #1479
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Положението е от днес и е такова, че в неделя и понеделник ми предстой доста работа, а пък ако успея да я свърша, следващия уикенд ще проверя за 2-3 дни дали е останала риба в р.Дунав.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 1.jpg‎   oie_4202149jx4M5jI4.jpg‎  

  10. #1480
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На каква цена изкопуват мед по Видин и Лом? Свързах се с няколко прекупваа и всички копуват на 5.30 букета.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 07.09.2015 в 10:02.

 

 
Страница 148 от 677 ПърваПърва ... 4898138146147148149150158198248648 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •