Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 140 от 677 ПърваПърва ... 4090130138139140141142150190240640 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,391 до 1,400 от общо 6763
  1. #1391
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от plamenVd Виж публикацията
    При мен пчелата намаля за една седмица.Миналата неделя (27 и 28.06) магазините бяха пълни с пчела, тази събота и неделя (04 и 05.07) пчелата едва покрива средните пити на магазина.Пред кошерите подмор не съм забелязъл, защото имам събирач (ежко) и да е имало е овършано, но няма как да не забележа отслабналите на пчела кошери.
    Точно, на 26 юни отварях всички кошери за разместени пити при превоза и всичко си беше добре, даже се зарадвах че и по слабите са се позасилили, и в неделя 5 юли кога погледнах имах чувството че са се роили, но тогава не съм видял подмора, чак снощи го видях....

  2. #1392
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Масово се оплакват от намаляване на пчелата и от слаба слънчогледава паша. При мен не знам как е, не съм ги отварял от доста време, външно не виждам да има промяна, но на поилките е претъпкано. В петък ще прегледам 1-2 кошера да видя как е.

  3. #1393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    тая година слънчогледа е медоносен при нас но от 10 рамки пчели няма и 4 да са останали много пръскат всеки ден мор

  4. #1394
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Като стана на въпрос и при мен е авиопарад, хвърчат тия самолети постоянно. Какво правят не знам, но няма подмор пред кошерите.

  5. #1395
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Понеже от едно известно време и на нас, служебно и по друг повод, ни направи впечатление, че всичкото хвърчащо хвърчи, преди малко телефонирах на едни хора земеделци, частник и шеф на кооперация. Царете на царевицата /знаете ги кои са/ си я пръскат срещу муха или хоботник или пробивач, нещо такова. Отровата е яка и не прощава. До няколко часа очаквам потвърждение и от някой от тия, дето са във въздуха. Инфото е за райони от Центр. Сев. България и леко на Северозапад, но пиша тук, щото тука тръгна разговора.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #1396
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2015
    Мнения
    7
    http://news.vratza.com/?id=2131947&adate=
    Не е нужно потвърждение.

  7. #1397
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен всичко е добре подмора пред кошерите е нормален, няма намаляване на пчелите, приноса е добър. Силните кошери са запечатали 1вия магазин и работят на 2рия а другите са запечатали средните пити и работят още на 1вия магазин, в понеделник ще въртя запечатаното и ще слагам 3ти магазин на някои.
    Заредих на ново 6 броя оплодни сандъчета, че нялко майки не ми харесват.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 10.07.2015 в 21:09.

  8. #1398
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    След по-горните постове за намаляване на популациите и след като разговарях с няколко колеги от форума, вчера след работа посетих пчелина. При мен за сега не забелязах да има такива проблеми. Добрите кошери имат почти по корпус мед и запечатени по 6-8 рамки /след акацията не съм въртял/. Другите ги догонват. Слъчогледа в района започна преди 4-5 дни. Градежа и приноса са много добри и от неделя имаха по две изградени рамки. Разхвърлях 60 нови, а в неделя ги чакат още 100 бр + някои размесвания на пълни-празни рамки между семействата. Ако е рекъл Началника следващата събота ще изцентрофугирам всичко запечатено. 3/4 от отводките вече са с втори корпус, но с основи като в средата му съм сложил по две изградени.
    Keep Walking...

  9. #1399
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера въртях запечатаното има и доста незапечатано средно по 15кг. от кошер общо. Слънчогледа цъфна на 06 и си викам добре е на средата на пашата, до края ще има по още толкова. Преди да си тръгна минах по край слънчогледа и до там с задоволството, почти прецъфтял и пчели почти няма. Може ли от 06 до 13 да прецъфти, а малкия блок които цъфна на 02 е изцяло зелен няма никакъв цвят.

  10. #1400
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера въртях запечатаното има и доста незапечатано средно по 15кг. от кошер общо. Слънчогледа цъфна на 06 и си викам добре е на средата на пашата, до края ще има по още толкова. Преди да си тръгна минах по край слънчогледа и до там с задоволството, почти прецъфтял и пчели почти няма. Може ли от 06 до 13 да прецъфти, а малкия блок които цъфна на 02 е изцяло зелен няма никакъв цвят.
    Да може и аз забелязах на няколко масива в различни населени места ,че точно за една седмица прецъфтява .
    Милен Михов

 

 
Страница 140 от 677 ПърваПърва ... 4090130138139140141142150190240640 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •